منچستر یونایتد در تابستان امسال دنبالِ خریدِ مهاجمی برایِ پر کردنِ جایِ خالیِ رابین ون پرسی است


آیاسپورت – در بازهیِ زمانیِ 2010-2011 تا 2014-2015 هیچ بازیکنی به اندازه یِ رابین ون پرسی در لیگِ برتر گل نزده است. ون پرسی در این فصول با پیراهنِ آرسنال و یونایتد در مجموع 96 گل زد و بالاتر از رونی (79)، آگوئرو (78) و سوارس (69) ایستاد. اما یونایتد حالا ستاره یِ هلندی اش را به فنرباغچه فروخته و با توجه به اینکه تنها وین رونی و جیمز ویلسونِ جوان را دارد، دنبالِ خریدِ مهاجمی دیگر است.
از گزینه هایی که تا به حال مطرح شده است، ادی کاوانی، کریستین بنتکه، رابرت لواندوفسکی و کریم بنزما هستند. کاوانیِ 28 ساله که تحتِ تاثیرِ زلاتان خیلی کم موفق شد در پستِ محبوبش، یعنی مهاجمِ مرکزی، در پاریس بازی کند، از شانسی چون پیوستن به منچستر یونایتد استقبال خواهد کرد. اما اگر زلاتان این تابستان پاریس را ترک کند، وضعیت برایِ کاوانی در تیمِ حالِ حاضرش تغییر خواهد کرد. البته داستانِ انتقالِ دی ماریا بینِ دو باشگاه هم میتواند رویِ آینده یِ کاوانی تاثیرِ مستقیم داشته باشد.
رابرت لواندوفسکی گزینه ای عالی برایِ هر تیمی است، اما با توجه به مصاحبهیِ اخیرِ ایجنتش و مسئولینِ باشگاهِ بایرن، احتمالِ اینکه او از این تیم، حداقل در این تابستان، جدا شود خیلی بعید است. گزینه یِ دیگر کریم بنزما است که فصلِ پیش 15 گل در لالیگا برایِ رئال زد و 10 پاسِ گل داد. ستاره یِ 27 سالهیِ فرانسوی با تمامِ تاثیری که در رئال داشته در مقاطعِ مختلفی زیرِ فشارِ انتقادِ هوادرانِ این تیم رفته و با توجه به تعویضِ مربی، ممکن است آینده یِ خودش را در باشگاهی دیگر ببیند. بنزما از منظرِ تاکتیکی گزینه یِ خوبی برایِ یونایتد است، چون میتواند پشت به دروازه، در نقشِ مهاجمِ لینک، بازی کند و به رشدِ ممفیس دپای، که قرار است ستاره یِ یونایتد شود، کمک کند.
گزینه یِ دیگر هم کریستین بنتکه است که بعد از افتِ شدیدی که در یک سال و نیمِ پیش داشت، با آمدنِ تیم شروود به استون ویلا به ناگاه دوباره اوج گرفت و در 13 بازیِ آخرِ تیمش در لیگ 10 گل زد. بنتکه قوی، سریع و تکنیکی است، اما فرمِ نه چندانِ ثابتِ او در 3 فصلِ اخیرِ لیگِ برتر میتواند نکته یِ نگران کننده ای برایِ ون گال باشد.
اینها نام هایِ معروفی بودند که می توانند جایِ رابین ون پرسی در اولدترافورد را پر کنند.