وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی منچستریونایتد تاکید کرده که رئال مادرید برای جذب ده خیا باید مبلغ درخواستی آن ها را بپردازد .به گزارش وبسایت نود، داوید ده خیا با تصمیم فن خال در بازی امروز یونایتد مقابل تاتنهام به میدان نمی رود .فن خال به خبرنگاران گفته است :" منچستریونایتد باید همیشه پول زیادی برای بازیکن ها بدهد آن وقت رئال چقدر پیشنهاد داده است ؟ ما تقاضای پول کردیم و آن ها باید مبلغ مورد نظر ما را پرداخت کنند . در چند سال اخیر یونایتد پول زیادی برای بازیکن ها داده ولی خیلی کم دریافت کرده است .

ما در بازی های دوستانه و تمرینات دیدیم که ده خیا آن بازیکن فصل پیش نبوده است . او نهایت تلاشش را می کند ولی شرایط دشواری است . نتوانسته این شرایط را مدیریت کند . فوتبالیست ها هم انسان هستند . برای همین بازی نمی کند . نخستین بازی اهمیت زیادی دارد و برای همین بازیکنان متمرکز می خواهم .

من قربانی این جریان هستم . بازیکن های درگیر قربانی هستند . باشگاه قربانی است . برای همین است که زمان نقل و انتقالات باید تغییر کند . ده خیا بهترین دروازه بان باشگاه در سه سال اخیر بوده و در دو سال اخیر با انتخاب هواداران به عنوان بهترین بازیکن تیم انتخاب شده است . فکر می کنید مربی می خواهد چنین بازیکنی را بفروشد ؟ من که اینطور فکر نمی کنم ."