پیش بازی / چلسی – سوانزی؛ دفاعِ از قهرمانی شروع میشود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: پیش بازی / چلسی – سوانزی؛ دفاعِ از قهرمانی شروع میشود

 1. #1


  محل سکونت
  کاشان.
  نام واقعی
  علی اصغر
  استاتوس
  .
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,203
  تشکر
  12,693
  تشکر شده 11,027 بار در 3,443 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 31 تاپیک

  پیش بازی / چلسی – سوانزی؛ دفاعِ از قهرمانی شروع میشود


  چلسی، مدافعِ عنوانِ قهرمانیِ لیگِ برتر، امروز در اولین بازیِ فصلِ جدیدش، ساعتِ 21 به وقتِ تهران، در استمفورد بریج مقابلِ سوانزی قرار میگیرد  آی اسپورت – دو سوالِ بزرگی که پاسخش می تواند سرنوشتِ چلسی را در فصلِ 2015-2016 مشخص کند سندرومِ فصلِ سومِ مورینیو و همسترینگِ کاستا است. مورینیو در دورانِ اولش در چلسی و در دورانِ حضورش در مادرید، فصلِ سومِ موفقی را طی نکرد و فشاری که رویِ بازیکنانش می آورد، در نهایت نتیجه یِ منفی داد. با اینکه مورینیویِ دورانِ دوم چلسی خیلی آرام تر به نظر می رسد، اما متودهایِ تمرینی و ذهنیتِ تیم داریش چندان تغییری نکرده و همین موضوع است که هوادارانِ چلسی را نگران می کند. از سویِ دیگر مصدومیت هایِ هر ساله یِ دیگو کاستا و نداشتنِ ذخیرهای در حدِ اندازه هایِ او می تواند مشکلی جدی برایِ خطِ حمله یِ چلسی این فصل پدید آورد.
  به هر سو چلسی دفاع از قهرمانی را مقابلِ تیمی آغاز میکند که از وقتی به لیگِ برتر آمده، فراتر از انتظارها بوده و آماده یِ یک فصلِ موفقِ دیگر با مربیِ جوانش، گری مانک است. و البته فراموش نکنیم که چلسی فصلِ پیش در دو بازی، در مجموع 9 گل به سوانزی زد.
  آمارِ کلیدی
  1-در 23 دوره لیگِ برتر، مدافعِ عنوانِ قهرمانی هرگز با شکست آغاز نکرده است (20 برد، 3 تساوی).2-چلسی 14 برد از 16 بازیِ اولِ فصلِ اخیرش داشته است. آخرین باختِ آنها در این روز به سالِ 1998 مقابلِ کاونتری سیتی برمیگردد. آخرین باختِ خانگی در روزِ اول هم مقابلِ بلکبرن در 1993 بود.3-سوانزی هر 4 بازیِ خودش در لیگِ برتر در استمفورد بریج را باخته است.4-هیچ بازیکنی به اندازه یِ دیگو کاستا در لیگِ برتر به سوانزی گل نزده (5). این 5 گل تنها در 2 بازی به دست آمده است.
  5-سسک فابرگاس در 5 فصل از 6 فصلی که در لیگِ برتر بازی کرده، به عددِ 10 پاسِ گل رسیده است.6-جان تری تا به حال توسطِ ژوزه مورینیو در لیگِ برتر تعویض نشده است (174 بازی 90 دقیقه یِ کامل و یک بازی اخراج).
  7-چلسی فصلِ پیش در مجموعِ تمامِ جام ها، تنها 4 بازی را باخت.

  ترکیبِ احتمالیِ دو تیم


 2. #2


  محل سکونت
  کاشان.
  نام واقعی
  علی اصغر
  استاتوس
  .
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,203
  تشکر
  12,693
  تشکر شده 11,027 بار در 3,443 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 31 تاپیک

  آنالیز: پیشنمایشِ چلسیِ 2015-2016
  دفاع کردن از مقامِ قهرمانیِ لیگِ برتر کارِ ساده ای نیست. مورینیو در دورانِ اولش در چلسی از پسِ این کار بر آمد. آیا آقایِ خاص این بار هم موفق به دفاع از قهرمانی اش می شود؟  مورینیو همانطور که قول داده بود در دومین فصلِ حضورِ دوباره اش رویِ نیمکتِ چلسی، لیگ برتر را برد. چلسی در این فصل بی رقیب بود و تنها 3 بار شکست خورد، که یکی از این شکست ها زمانی رخ داد که قهرمانی اش قطعی شده بود. برایِ همین در فصلِ جدید هم چلسی مدعیِ اولِ قهرمانی است و تیم هایِ دیگر برایِ رسیدن به آبی هایِ لندن باید تلاش کنند.
  برایِ تعریفِ چلسیِ 2014-2015 کافیست سه آمار را بررسی کنیم. اولی ادن ازار است که بهترین بازیکنِ چلسی و لیگ برتر بود و 180 دریبلِ موفق داشت؛ بیشتر از هر بازیکنِ دیگری در 5 لیگِ اولِ اروپا. اما آن سویِ زمین، وقتی ازار یک تنه دفاعِ حریف را به هم می ریخت، مدافعینِ چلسی به رهبریِ جان تری، بهترین خطِ دفاعیِ لیگ را تشکیل داده بودند. چلسی فصلِ پیش تنها 32 گل خورد، و جان تری که در دورانِ کوتاه حضورِ بنیتز در استمفورد بریج نیمکت نشین شده بود، تمامِ دقایقِ لیگ (3420) را بازی کرد. فقط سه بازیکنِ دیگر در فصلِ 2014-2015 چنین آمارِ خیره کننده ای داشتند. در ضمن جان تری بعد از گری پالیستر (1992-1993) دومین بازیکنی در تاریخِ لیگِ برتر شد که تمامِ دقایقِ فصل را برایِ تیمِ قهرمان بازی کرد.
  یکی از پیشرفت هایِ مهمِ چلسی در فصلِ گذشته شرکتِ ادن ازار در بعدِ دفاعی و کمک کردنش به سزار آزپیلیکوئتا بود. مورینیو دو فصل پیش بعد از بازیِ رفت مقابلِ پاریس سن ژرمن از ستاره یِ بلژیکی اش در مصاحبه یِ مطبوعاتی انتقادِ شدیدی کرد. اما این انتقاد تاثیرِ مثبتی بر بازیِ ازار گذاشت و از او بازیکنی کاملتر ساخت.
  مهره یِ کلیدیِ دیگر مورینیو، سسک فابرگاس است. هافبکِ سابقِ بارسلونا و آرسنال فصلِ پیش در مجموع 18 پاسِ گل داد که آماری بسیار خوب است. اگر فابرگاس این فصل هم آماده باشد، و اگر افتِ همیشگی اش در ژانویه را نداشته باشد، می تواند عاملی مهم در دفاعِ چلسی از عنوانِ قهرمانیِ لیگِ برتر باشد.
  اما مشکلِ بزرگِ چلسی، در عمقِ اسکوادش است. درسته که مورینیو بهترین ترکیبِ اصلی بینِ کلِ تیم هایِ لیگ برتر را دارد، اما اگر ازار یا فابرگاس دچارِ مصدومیتِ شدید شودند، آیا رامیرز و موزز میتوانند جایشان را پر کنند؟ پاسخ منفی است. چلسی در خطِ حمله هم پوششِ لازم برایِ دیگو کاستا را ندارد. مصدومیتِ مضمنِ همسترینگِ کاستا، دیگر خطرِ جدی برایِ چلسیِ مورینیو است، جایی که فالکائو و رمی نشان داده اند، نمی توانند گزینه ای مطمئن باشند. در ضمن آمادگیِ جان تری هم نکته ایست که باید بهش توجه کرد. آیا تریِ 34 ساله بعد از گذراندنِ چنین فصلِ سنگینی می تواند، یک فصل دیگر را هم بدونِ مصدومیت و آماده بازی کند؟
  از آغازِ دورانِ رومن آبراموویچ در چلسی تری تنها بازیکنِ آکادمیِ چلسی بوده که خودش را به تیمِ اول تحمیل کرده است. اما در حالِ حاضر چلسی یک بازیکنِ آکادمی بسیار مستعد دارد که اگر تحتِ نظرِ مورینیو رشد کند، می تواند از ستاره هایِ آینده یِ فوتبالِ انگلیس شود. روبن لوفتس-چیک، اسمِ این بازیکن است، هافبکی بسیار تنومند و قدرتمند.
  از منظرِ تاکتیکی هم به نظر نمی رسد چلسی تغییرِ خاصی کند. مورینیو فصلِ پیش از سیستمِ پایه یِ 1-3-2-4 استفاده کرد و در مقاطعی به 3-3-4 روی آورد. اگر اسکار مثلِ فصلِ پیش در پستِ شمارهیِ 10 بازی کند، می تواند با عقب تر آمدن تیمش را از 1-3-2-4 به 3-3-4 ببرد. اما در بازیِ کامیونیتی شیلد دیدیم که ویلیان در این پست بازی کرد و نمایشِ نسبتا خوبی هم داشت. به هرحال به احتمالِ زیاد، مثلِ فصلِ پیش اسکار و ازار و ویلیان سه مهره یِ پشتِ دیگو کاستا خواهند بود و ماتیچ و فابرگاس هم هافبک هایِ میانی.

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا