خداداد: عده ای نمی خواهند پرسپولیس بهتر شود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: خداداد: عده ای نمی خواهند پرسپولیس بهتر شود

نام واقعی
    مـــحـــمــــد
    استاتوس
    ...
    شغل و حرفه
    ســـربـــــاز وطـــــن
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 18,394 بار در 4,079 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 57 تاپیک

خداداد: عده ای نمی خواهند پرسپولیس بهتر شود

اسطوره فوتبال کشورمان معتقد است که عده ای در فوتبال ایران حضور دارند که عامدانه قصد دارند شرایط را برای تیم محبوب پرسپولیس سخت کنند.

طرفداری؛ با خداداد عزیزی درباره غیبت کارلوس کروش، لیگ پانزدهم و مدعیان این رقابتها و شرایط استقلال و پرسپولیس گفتوگویی انجام دادیم.

مسلماً اکثر مصاحبه های خداداد به دلیل صراحت لهجه و صداقت در گفتار جذاب هستند. پس این گفت و گو را با حماسه ساز ملبورن بخوانید.

مطلع هستيد كارلوس كروش مدت هاست در مرخصي به سر مي برد؟

شنيده ام.

اين موضوع خوشايند است كه سرمربي تيم ملي سالي 4، 5 ماه در ايران نباشد؟

من وقتي از كسي خوبي ببينم، ميگويم و اشتباه هم كند، انتقاد مي كنم. در اين چند سال بارها به نفع يا ضرر كروش صحبت كرده ام و اين وسط ذي نفع نبودم. به عنوان يك فوتبالي حرفم را گفتم اما نمي خواهم در مورد سرمربي تيم ملي صحبت كنم. دوستاني دارم كه از من بابت انتقاد رنجيده ميشوند و دليلي ندارد سر حرف هايم كه چيزي را عوض نمي كند، دوستانم را برنجانم.

شروع ليگ را چطور ارزيابي مي كنيد؟

تقريباً بازي ها را رصد كرده ام. دو تيم ذوبآهن و سپاهان واقعاً توانمند نشان دادند. استقلال مقابل سياه جامگان و ملوان خوب بازي كرد اما عيار واقعي اين تيم جمعه عيان مي شود و بعد از بازي استقلال و ذوبآهن ميتوان گفت استقلال چه عياري دارد. تراكتورسازي هم تيم خوبي دارد اما درباره چند تيم نمي توانم حق مطلب را ادا كنم.

چطور؟

نمي خواهم بي احترامي قلمداد شود. هفته دوم مسابقه دو تيم را مقابل يكديگر تماشا مي كردم و به قدري ضعيف بازي ميكردند كه اطمينان دارم تيم پيشكسوتان خودمان آنها را شكست مي دهد.

كدام تيم پيشكسوتان؟

همين تيمي كه نكيسا دروازهبان مان است، هاشمي نسب و مهدوي كيا دفاع وسط، نوازي راست، نيكبخت چپ، سيروس، كريم باقري، من، علي دايي و بچه هاي ديگر نسل 70 هستند. باور بفرماييد ما با همين سن و سال و شرايط فيزيكي ميتوانيم دو تيمي كه بازي شان را جمعه ديدم، شكست بدهيم. چطور اين تيم ها نه كار فني انجام مي دهند و نه فيزيكي؟ يعني خودشان داخل زمين حوصله شان سر مي رود و چهرهشان افسرده مي شود.

از حالا مي توان در مورد مدعيان ليگ صحبت كرد؟

مدعي به سپاهان و ذوب آهن ميگويند و بعد از بازي جمعه ميتوانم بگويم استقلال در چه شرايطي قرار دارد. مسلماً اگر بتواند ذوب آهن را شكست دهد، مدعي جدي ليگ مي شود اما تيم هاي نفت تهران و تراكتورسازي اوضاع خوبي دارند، سايپا بعد از اين همه سال باتجربه شده و قابل احترام است، ملوان نفرات خوبي دارد و اگر مشكلات مالي اش برطرف شود، تيم قدرتمندي خواهد بود.

اوضاع و احوال پرسپوليس را چطور ديديد؟

در مورد پرسپوليس صحبت كردن چه سودي دارد وقتي نمي خواهند شرايط اين تيم مردمي بهتر شود، وقتي از سال ها قبل با تيشه به جان ريشه اين تيم افتاده اند؟ باشگاهي كه مدام مدير و مربي اش را تغيير ميدهد. تعداد بازيكناني كه در حد پرسپوليس باشند، در اين تيم چند نفر است؟ پارسال و پيارسال چقدر بود؟ بازي كردن در پرسپوليس و استقلال خيلي سخت بود و فوتباليست بايد به تيم ملي مي رسيد بلكه جذب اين دو باشگاه شود ولي در سال هاي گذشته ديده ايم بازيكناني توانسته اند پيراهن پرسپوليس را تصاحب كنند كه شرايطش را نداشتند. انگار آدم با ديپلم برود مطب پزشكي بنشيند. استعداد آنها را زير سؤال نمي برم اما منطق مي گويد ديپلمه بايد اول فوق ديپلم و سپس ليسانس، بعد فوق ليسانس بگيرد و پس از آن دنبال آزمون دكترا، قبولي در اين سطح و پشت سر گذاشتن دوره اش برود. حيف است پرسپوليس و استقلال سرزنده نباشند. تماشاگران اين دو تيم شور زيادي دارند. چند ماه قبل كه پرسپوليس دو تا بازي را در ليگ قهرمانان آسيا برد، استاديوم پر ميشد يا استقلال هفته اول سياهجامگان را شكست داد و براي بازي هفته دوم بالاي 30 هزار نفر رفتند استاديوم. مسلماً اگر 3 بازي ديگر را ببرد، 60 هزار نفر را به آزادي ميكشاند. اميدوارم وزارت ورزش و جوانان فارغ از بحث فوتبال و به خاطر مسئوليت خود در قبال جوانان طوري شرايط اوج گرفتن پرسپوليس و استقلال را بهبود ببخشد كه جوانان علاقه مند به اين دو تيم شاداب شوند و هفته اي 2، 3 ساعت را در ورزشگاه ها بابت تماشاي فوتبال لذت ببرند.

جوان شدن استقلال مي تواند در عملكرد اين تيم تأثير داشته باشد؟

فوتبال تلفيقي از جواني و تجربه است، مثل غذايي كه اگر بدون نمك باشد، بي مزه و اگر پرنمك باشد، آزاردهنده ميشود. تيم پاس سال 82 را يادتان هست؟ من وسط زمين باتجربه بودم اما كنارم نكونام، عباس آقايي و كيانوش رحمتي جوان قرار داشتند. جلوترم ابوالقاسمپور باتجربه و كنارش برهاني جوان قرار داشت، پشت سرم هاشمي نسب و غلامپور باتجربه حضور داشتند، به همين علت پاس شادابي داشت، تجربه و انگيزه داشت و به موفقيت رسيد. در مورد استقلال تا ديدن عملكردش مقابل ذوبآهن نمي توانم اظهار نظر دقيقي داشته باشم اما جوان هاي خوبي دارد و اگر در مسير درست حركت داده شوند و خودشان هم حرفه اي فكر كنند، به موفقيت مي رسند.

منظور از حركت دادن، وظيفه مربي شان است؟

نه فقط مربي بلكه خانواده، رفقا، مديران باشگاه، مربيان و همبازيان شان، رسانه ها و بيشتر از همه خود فرد نقش دارند. فوتباليست 20 ساله اي كه در تيم بزرگ خوش مي درخشد، بايد تحت كنترل خودش و اطرافيانش باشد. مسلماً در شروع موفقيت دورش شلوغ مي شود، رفقاي جديد پيدا مي كند و به مهماني دعوت ميشود. خودش بايد بفهمد هر جايي نبايد رفت، هر چيزي نبايد خورد و زمان استراحت بايد منظم و خوب باشد. در كنارش فاكتورهاي ديگر هم لازم است؛ تمرين كردن، تماشاي بازيهاي خوب فوتبال، توجه به حركات بازيكنان بزرگ و...

در اين دو هفته جوان مستعدي ديده ايد؟

چند تا خوب ديده ام اما با يك گل بهار نميشود. استعداد خوب بايد تداوم داشته باشد.

كاري به بحث باشگاه استقلال و شخص جاسم كرار نداريم. آيا حفظ اين بازيكن اشتباه است يا حركات جاسم كرار ايراد دارد؟

باشگاه و بازيكن شرايطي دارند، به همين علت مذاكره مي كنند، به توافق مي رسند يا نمي رسند. اگر توافق شد، طرفين بايد به آن پايبند باشند. اگر باشگاهي به بازيكن مي گويد در فلان تاريخ اين رقم را مي پردازم، بايد تعهد خودش را عملي كند. بدقولي يعني بي احترامي و مسلماً هر فردي از بي احترامي دلخور ميشود. يك نفر جلوي بي احترامي سكوت اختيار ميكند و ديگري واكنش نشان مي دهد. استقلال كه شخصيت كرار را مي شناخت و مي دانست اين آدم به تاريخ دريافت دستمزدش حساسيت دارد، يا نبايد او را نگه مي داشت، يا سر تاريخ درست با او توافق مي كرد. كرار كه نمي تواند به جاي طلب مثلاً 100 ميليوني خواهان 150 ميليون شود يا تاريخ چك خودش را جلو بكشد. من از اين فوتباليست خوشم نمي آيد اما مشكل از سيستم مديريتي خودمان است و به همين دليل در كميته انضباطي پرونده شكايت 40، 50 ميليارد پول بازيكنان و مربيان از باشگاه ها وجود دارد.

GooDBYe CapTaiN

2. 2 کاربر مقابل از San Iker عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

A_MI_N (12th August 2015), Moh3n-Hidden (12th August 2015)