باقری : هنوز زمان زيادی داريم تا خودمان را جمع و جور كنيم
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: باقری : هنوز زمان زيادی داريم تا خودمان را جمع و جور كنيم

نام واقعی
    هـــــانــیـه
    استاتوس
    یه روز خوب میاد:)
    شغل و حرفه
    دانـشـجــــو
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 6,643 بار در 2,106 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک

باقری : هنوز زمان زيادی داريم تا خودمان را جمع و جور كنيم

کریم باقری پیشکسوت مهم باشگاه پرسپولیس، حالا مربی سرخپوشان است و میخواهد به کارش در این تیم ادامه دهد.

آقا كريم، چه خبر از تيم؟

خبر خاصي نيست. بعد از بازي با ذوبآهن بايد تمرين كنيم و آماده ديدار با فولاد شويم.

با اين باخت چطور كنار ميآييد؟

همه ديدند كه چه اتفاقي افتاد. فوتبال است و هزار اتفاق. ممكن است هر اتفاقي رخ بدهد. بازيكنان بايد خودشان را آماده كنند براي بازيهاي آينده. ما ميدانيم كه شرايطمان سختتر هم ميشود.

نميخواهيد در مورد شرايط بازي صحبت كنيد؟

چه بگويم؟ همه ديدند كه چطور شكست خورديم. ديگر گفتن ندارد، باختيم و بايد از فكر گذشته خارج شويم.

بههرحال از دست دادن امتيازات خانگي ميتواند تبعات سنگيني داشته باشد!

متأسفانه اين اتفاق افتاد و ما بازي را باختيم. حالا هم زمان را نميشود به عقب برگرداند، باختيم و تمام شد و رفت.

اما مردم دوست دارند از زبان شما كه كاپيتان سابق و مربي كنوني تيم هستيد، دلايل باخت را جويا شوند.

بدشانسي و عدم تمركز مهاجمان، يكي از دلايل شكستمان شد. داوري هم مزيد بر علت بود.

تا به حال ديده بوديد مهاجمان پرسپوليس در يك بازي، اين همه موقعيت گل از دست بدهند؟

همانطور كه گفتم اين شرايط در فوتبال پيش ميآيد. مهدي طارمي در دو بازي گذشته دو گل زده بود و چند موقعيت هم در اين بازي داشت كه از دست داد. متأسفانه بچهها نتوانستند از موقعيتهايي كه دارند، به درستي استفاده كنند. در نهايت باختيم چون در زدن ضربات آخر دقت نداشتيم اما اين تجربه خوبي شد كه از اين به بعد، بازيكنان از تكتك فرصتها استفاده كنند.

اين روزها بحث بر سر اشتباهات داوري بالا گرفته. شما چقدر اين اشتباهات داوري را قبول داريد؟

فكر ميكنم ما نبايد در اين مورد حرف بزنيم. بالاخره همه مردم شاهد ماجراي داوري بودند. بايد با داوراني كه اشتباه ميكنند، برخورد شود. حالا كه مشخص شده داور مقصر است، بايد او را جريمه كنند. حالا ما به كنار، مردم و هواداران چه گناهي دارند؟ الان ما در داخل تيم هستيم و هر حرفي بزنيم، ميگويند طور ديگري برداشت ميشود اما خدا را شكر مردم، كارشناسان و همه اهالي فوتبال ديدند كه چه بلايي بر سر ما آوردند. باشگاه بايد با جديت وارد عمل شده و با شكايت يا انتشار بيانيه و يا هر راه ديگري اعتراض كند. بايد اتفاقات بررسي شود و به ما بگويند مقصر اين مسائل چه كسي است.

فغاني داور باتجربهاي است. چرا او بايد اين همه اشتباه داشته باشد؟

همانطور كه گفتم ما كه باختيم، نميتوانيم در اين مورد حرف بزنيم، جالب نيست. اميدوارم مسئولان در فدراسيون جوابگو باشند. مديريت باشگاه پرسپوليس در اين ميان نقش تعيينكنندهاي بر دوش دارد. اگر اين بار هم ساكت باشيم و با مسائل داوري برخوردي نكنيم يا بخواهيم «شُل» بگيريم، مسائل طور ديگري ميشود. خيليها با سر و صدا، به شكل ديگري امتياز ميگيرند. انگار همه چيز عوض شده، اگر كسي در اين فوتبال ساكت باشد، حقش را ميخورند. ما هم نبايد سكوت كنيم.

البته باشگاه استقلال به نظر ميرسد در بازي آخرش، به گفته كارشناسان داوري از مسائل داوري بهره برد. چه نظري در اين مورد داريد؟

ما نبايد خودمان را با تيمهاي ديگر مقايسه كنيم. من هم نميخواهم در اين باره حرف بزنم. مسئولان باشگاه بايد حق پرسپوليس را بگيرند. ما كاري به كار ديگر باشگاهها نداريم.
    گفته ميشود عدم پرداخت مطالبات بازيكنان نيز در اين باختها نقش داشته. شما اين قضيه را قبول داريد؟

در اين شرايط نميخواهم حرفي بزنم كه خداي نكرده حاشيههاي باشگاه بيشتر شود اما بخشي از مشكلات ما، همين مسائل مالي است. بازيكن قرارداد ميبندد اما نميتواند پولش را بگيرد. خيليها به من ميگويند از فصل قبل هم طلبكارند. بايد مطالبات هر بازيكني پرداخت شود. گفته بودند همه اعضاي تيم 30 درصد از قراردادشان را ميگيرند اما بازيكنان ميگويند هيچ پولي نگرفتهاند. اينجا پرسپوليس است و نبايد شاهد چنين بحثهايي در باشگاه باشيم. بازيكنان ناكامي داشتهاند و در اين مورد حرفي نميزنند اما حرف دلشان اين است كه مطالباتشان را نگرفتهاند. بايد براي افزايش انگيزههايشان، پول قراردادها را بگيرند.

مسئله اسپانسر به كجا كشيد؟

متأسفانه برخي باشگاههاي ديگر اسپانسر دارند اما ما از چنين مسئلهاي بيبهره هستيم. در دو، سه بازي اول هم ميتوانستيم اسپانسر داشته باشيم و بخشي از مشكلات ماليمان را حل كنيم اما بههرحال اتفاقات ديگري افتاد. حالا نميدانم اسپانسري كه نامش روي پيراهن پرسپوليس در اين بازي حك شده بود، پول به باشگاه داده يا نه اما اميدوارم هرچه زودتر در اين مورد شرايط باشگاه عوض شود.

شما نسبت به زمين چمن درفشيفر هم اعتراضاتي داشتيد. قضيه چه بود؟

زمين چمن ما هر روز بدتر و بيكيفيتتر ميشود. با اولين باراني كه در تهران ببارد، ديگر نميشود روي آن راه رفت چه برسد به تمرين كردن. آن وقت ميگويند تيم چرا ته جدول است. من قبل از شكستمان مقابل ذوبآهن در مصاحبهاي ديگر گفتم همه چيز در فوتبال، مكمل يكديگر است. هر نقصي به لحاظ سختافزاري داشته باشيم، خودش را در داخل تيم نشان ميدهد و مشكل ايجاد ميشود. اين فقط يكي از مشكلات ماست كه بايد آن را حل كرد.

شما دورنماي اين تيم را چطور ميبينيد؟

الان ميبينيد كه پرسپوليس ميبازد اما مردم و مطبوعات از تيم حمايت ميكنند و بازيكنان تشويق ميشوند. به خاطر اشتباهات داوري، تيم ما امتيازاتي را از دست داده اما خدا را شكر كه اين مسائل در همين ابتداي فصل برايمان رخ داده. در شرايطي كه هنوز ليگ جا نيفتاده و زمان زيادي داريم تا خودمان را جمع و جور كنيم.

شايعه شده وقتي پرسپوليس از ذوبآهن جلو افتاد، شما به برانكو گفتيد نورمحمدي را به زمين بفرستد تا بازي را ببندد اما او به حرفتان گوش نكرد. اين موضوع واقعيت دارد؟

اصلاً چنين مسئلهاي صحت ندارد. هرگز چنين حرفي نزدم و اين شايعه را تكذيب ميكنم چون واقعيت ندارد.

به طور كلي برانكو با شما در مسائل فني مشورت ميكند؟

قبل از بازيهاي پرسپوليس، نظر من و ساير دستيارانش را ميپرسد و من هم نظرم را ميگويم. البته دوست ندارم طوري فعاليت كنم كه كسي فكر كند ميخواهم دخالتي در كار سرمربي داشته باشم ولي به طور كلي تصميمگيرنده اصلي، شخصِ برانكو است.

ميگويند شما با اينكه «كريم باقري» هستيد اما نقش كمرنگتري نسبت به آندره پاناديچ در كادرفني داريد. اين ماجرا درست است؟

خوب شد كه پرسيديد. من نميدانم چرا اين مباحث مطرح است و اصلاً متأسفم كه مدام بايد از اين نظر، مورد قضاوت قرار بگيريم. «كريم باقري هستم كه هستم» اين چه مزيتي در مربيگري دارد؟ تا اينجاي كار 2 كلاس مربيگري را گذراندهام و معتقدم در عرصه مربيگري بايد پله به پله جلو بروم. فقط يك فصل غير از اين، سابقه مربيگري دارم و احساس ميكنم اگر قرار است در اين زمينه پيشرفت كنم، پيشرفتم اصولي و منطقي باشد. خيليها مثل شما ميگويند تو كريم باقري هستي و بايد بروي يكتنه همه مشكلات فني تيم را حل كني. نميدانم چه واكنشي به آنها نشان بدهم. كريم باقري هستم كه هستم، خب! حالا چه كار كنم؟ يك مربي نياز به مسائل ديگري به غير از كريم باقري بودن دارد. نامها كه نميتوانند براي نيمكتها موفقيت بياورند. من ميخواهم به صورت منطقي پيش بروم.

با اين حال قبول شكستها براي هواداران خيلي سخت است!

بله، معلوم است كه به همه ما سخت ميگذرد. ما پرسپوليس هستيم اما من ميگويم به آهستگي از اين شرايطي كه گرفتار شدهايم، خارج ميشويم و دوباره خودمان را پيدا خواهيم كرد.
    يك موضوع ديگر هم مطرح شده و ميگويند برادران پاناديچ نبايد در هفته گذشته و بعد از شكست مقابل سپاهان، به كشورشان برميگشتند. نظر شما چيست؟
    آنها براي خوشگذراني كه به كشورشان نرفته بودند. ويزايشان تمام شده بود و نميتوانستند در ايران بمانند. رفتند تا ويزاي خود را تمديد كنند. بايد ميرفتند و اين مسئله به فوتبال هيچ ارتباطي ندارد.

بدنساز جديد تيم را چطور ديديد؟

او به تازگي به جمع ما اضافه شده است. حتماً كارش خوب بوده كه برانكو دست روي او گذاشته و اين بدنساز را به پرسپوليس آورده است. بايد ديد در آينده چطور كار خواهد كرد.

2. کاربر مقابل از H A N I Y E H عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shahrzaaaad (23rd August 2015)