آی اسپورت- محبوبترین چهرههای ورزشی اینستاگرام را والیبالیستها و فوتبالیستها تشکیل میدهند. شاید تصورتان این باشد که فوتبالیهای مطرحی مثل علی کریمی و فرهاد مجیدی در صدر محبوبترین ورزشکاران قرار دارند اما باید گفت تب والیبال و موفقیتهای این رشته در لیگ جهانی و مسابقات بینالمللی سبب شده تا ملیپوشان مطرح والیبال همچون محمد موسوی و سعید معروف از فوتبالیستها پیشی بگیرند و رکوردهای جالبی به ثبت برسانند.

محمد موسوی صدرنشین تعداد فالوئرها در اینستاگرام، البته در بین ورزشکاران است. مدافع روی تور تیم ملی والیبال، 581000 فالوئر دارد و از این حیث رکورددار است. موسوی در چند سال اخیر عضو تاثیر گذار تیم ملی والیبال بوده و نقشی اساسی در موفقیت این تیم ایفا کرده است. بعد از او نوبت میرسد به یک والیبالیست دیگر؛ سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال و یکی از بهترین پاسورهای دنیای والیبال که با 530000 فالوئر در رده دوم قرار دارد.

استارت فوتبالیها در جدول را علی کریمی میزند با 408000 فالوئر که نشان از محبوبیت بالای جادوگر فوتبال ایران است. کریمی با اینکه یکی دو سالی است از فوتبال خداحافظی کرده اما همچنان یکی از شخصیتهای محبوب در فضای مجازی و بخصوص اینستاگرام است.

عنوان چهارم جدول محبوبترینها متعلق به سردار آزمون است. مهاجم جوان و 20 ساله تیم ملی فوتبال ایران که در عرض یکی دو سال گذشته اسم و رسمی در کرده و با گلهایی که به ثمر رسانده به یکی از بازیکنان موثر تیم ملی تبدیل شده است. آزمون که به دلیل سن و سال کم و البته چهره فتوژنیک محبوبترین بازیکن تیم ملی در اینستاگرام است، 340000 فالوئر دارد. نکته اینکه صفحه او یکی دو روزی هک شده بود اما به سردار برگردانده شد تا این مهاجم به فعالیت خود در اینستاگرام ادامه بدهد.

علیرضا حقیقی شانه به شانه سردار آزمون حرکت میکند. دروازهبان خوش چهره تیم ملی که در خلال مسابقات جام جهانی 2014 به بالاترین حد محبوبیت رسید هم اکنون در رده پنجم جدول فالوئرها قرار دارد. حقیقی با 338000 فالوئر تنها 2 هزار با سردار فاصله دارد. این دو در رقابتی شانه به شانه به سمت رکورد علی کریمی در بین فوتبالیها حرکت میکنند. با توجه به خداحافظی کریمی از فوتبال، تعداد هوادارانی که او را فالو میکنند کمتر شده و به همین دلیل این امکان وجود دارد که آزمون و حقیقی بتوانند طی ماههای آینده به رکورد جادوگر حمله کنند و او را در اینستاگرام پشت سر بگذارند.

نفر ششم یک استقلالی است. کاپیتان سابق این تیم و بازیکن محبوبی که کماکان مورد توجه استقلالیها قرار دارد. فرهاد مجیدی را هواداران آبی دوست دارند و در فضای مجازی نیز علاقه خود را به او نشان میدهند. مجیدی که دو سه سالی است با فوتبال خداحافظی کرده، 328000 فالوئر دارد. تقریبا 80000 فالوئر کمتر از علی کریمی که مهره محبوب پرسپولیسیها است.

نزدیکترین گزینه به فرهاد مجیدی یک والیبالیست است. شهرام محمودی که در دو سال اخیر به طرز عجیبی محبوب شده و با پیشی گرفتن از پژمان جمشیدی به رده هفتم صعود کرده است. محمودی که اهل کرج است 281000 فالوئر دارد. او در صفحه شخصیاش بیشتر عکسهای خانوادگی منتشر میکند و نشان میدهد که یک چهره مشهور ورزشی اما خانواده دوست است.

پژمان جمشیدی با حضور در سریال پژمان محبوبیت خاصی به دست آورده است. هم در بین فوتبالیها و هم میان اهالی سینما. جمشیدی که در دوران فوتبال چند فصلی را با پیراهن پرسپولیس بازی کرد و البته چند سالی هم ملیپوش بود، درصد بسیاری از این محبوبیت را از طریق سینما به دست آورده است. جمشیدی در حال حاضر 273000 فالوئر دارد اما روز به روز به تعداد علاقهمندان او افزوده میشود.

ورزشکار بعدی پیام صادقیان است. بازیکن سابق پرسپولیس که در فصل اول حضورش در این تیم به محبوبیتی خارق العاده دست یافت اما در فصل دوم روز به روز از علاقه هواداران به او کاسته شد تا در نهایت او به نفت تهران برود و پیراهن این تیم را بپوشد. صادقیان که این روزها از سطح اول فوتبال دور شده و در یک تیم کم طرفدار بازی میکند با 264000 فالوئر در رده هشتم قرار گرفته است. اگر صادقیان در فصل دوم حضور در پرسپولیس مثل فصل اول میدرخشید قطعا حالا تعداد فالوئرهایش بیشتر از 264000 نفر بود.

مهدی طارمی در دو ماه گذشته به طرز شگفت انگیزی محبوب شده و تعداد فالوئرهایش به حدود 235000 رسیده. طارمی با درخشش در ترکیب پرسپولیس و سپس تیم ملی در حال حاضر محبوبترین بازیکن سرخها محسوب میشود. با توجه به روند رو به رشدی که طارمی در فوتبال پیش گرفته، باید منتظر ادامه صعود او در تعداد فالوئر باشیم. طارمی بیشتر پستهای فوتبالی در اینستاگرام خود قرار میدهد که آخریاش عکسی از بازی ایران- هند است.


چند نکته: ورزشکارانی که تعداد فالوئرهایشان به مرز 100 هزار و بالاتر رسیده بسیارند. بهعنوان نمونه اشکان دژاگه با 232000، رضا قوچاننژاد با 217000، حسین ماهینی با 202000، عادل غلامی با 197000، امید عالیشاه با 170000، مهدی رحمتی با 151000، سوشا مکانی با 144000، محسن مسلمان با 135000، وحید طالب لو با 117000، فرهاد ظریف با 106000 و مرتضی پورعلی گنجی با 95000 فالوئر.

در بین مربیان فوتبال، یحیی گل محمدی با 44000 فالوئر در صدر قرار دارد و امیر قلعهنویی با حدود 20000 فالوئر رتبه بعدی را به خود اختصاص داده است.


نیمار رکورددار تعداد فالوئر در بین ورزشکاران جهان است. مهاجم برزیلی بارسلونا بیش از 31 میلیون فالوئر دارد. یعنی یک دهم تعداد کل کاربران اینستاگرام در جهان. بعد از نیمار، کریس رونالدو قرار دارد با 29 میلیون و 400 هزار فالوئر. مهاجم رئال مادرید و تیم ملی پرتغال البته حضور فعالی در اینستاگرام دارد و حدودا روزی دو، سه عکس از خود منتشر میکند. بعد از رونالدو نیز نوبت میرسد به لیونل مسی ستاره بارسلونا و تیم ملی آرژانتین که 24 میلیون فالوئر دارد. 7 میلیون کمتر از نیمار و 5 میلیون کمتر از رقیب دیرینهاش رونالدو.