اشکان دژاگه بازیکن آرامی است. او اصلاً با حاشیهها کاری ندارد اما مسئله اینجاست که حاشیهها گاهی با او کار دارند! اشکان دژاگه به دلیل گرمای تهران در بازی با گوام مجبور شد پیراهن آستینکوتاه بپوشد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، او كه تصور ميكرد به خاطر زحماتي كه براي تيم ملي كشيده ديگر كسي از اين بابت به او گير نميدهد، ناگهان متوجه شد از اين خبرها نيست. وقتي مسئولان كميته اخلاق براي اشكان حاشيه درست كردند، اين بازيكن به سكوت خود ادامه داد اما وقتي همبازيانش در تيم ملي به او گفتند تمركزش را از دست ندهد، با لبخندي گفت: «به يكسري چيزها عادت كردهام...» دژاگه در سال ۲۰۰۷ به تيم ملي دعوت شد و نيامد. سپس علي دايي هم سراغ او رفت كه باز هم اشكان نيامد. بعد از او هم قطبي سراغ اشكان رفت كه دوباره دعوت را نپذيرفت و در نهايت وقتي كروش مربي شد، به تيم ملي اوكي داد.

او از روزي كه در ورزشگاه آزادي به ميدان رفت و مقابل قطر دو گل زد، تبديل به ستاره ايران شد. دژاگه در اين سالها براي ايران زحمات زيادي كشيده و هميشه تلاش ميكرد تا حتي در گرمترين روز سال خالكوبياش را پنهان كند. او كه تصور ميكرد پس از اين سالها حداقل در يك بازي بتواند براي دوري از گرما آستينكوتاه بپوشد، خيلي زود فهميد اشتباه كرده. اشكان حتي در اين باره گفته: «ديگر در ایران آستينكوتاه نميپوشم.»
در صحبتي هم كه اشكان با مسئولان تيم ملي داشت، به او گفتند اصلاً نگران نباشد و قرار نيست اتفاقي برايش بيفتد. كی روش هم از مسئولان خواسته بود تا به اين موضوع سريعاً رسيدگي كنند و اجازه ندهند در كوران مسابقات مقدماتي، مشكلي براي بازيكني چون دژاگه كه نقش مهمي در تيم ملي دارد، به وجود بيايد.

حسنيخو: دژاگه مثل بچه ماست، به خالكوبياش حساس نشويم
در حالي كه اشكان دژاگه به شوخي يا جدي گفته ديگر لباس آستينكوتاه نميپوشد تا خالكوبياش مشخص نشود، حسنيخو، رئيس حراست وزارت ورزش اعلام كرد نبايد موضوع خالكوبي اشكان دژاگه حساس شود.حسنيخو گفت: «ما در مورد خالكوبي اين بازيكنان بايد با تأمل برخورد كنيم. وظيفه ما صيانت از حوزه ورزش است و بايد اصول و ارزشها را حفظ كنيم اما نبايد فراموش كنيم اين بازيكنان مثل بچههاي ما هستند و نبايد مسائل را حساس كنيم.»