مکانی: داور چهارم بازی با ملوان بگوید چرا من کارت زرد گرفتم؟/

دروازهبان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دعوت شدن به تیم ملی برای من افتخار بزرگی بوده و هست و از اینکه مورد اعتماد برانکو و کیروش قرار دارم افتخار میکنم.
سوشا مکانی در خصوص شرایط تیم فوتبال پرسپولیس، برد دیروز این تیم مقابل تراکتورسازی، کارت زردی که در بازی با ملوان گرفت و همچنین دعوتش به تیم ملی فوتبال کشورمان صحبتهایی کرد که در زیر میخوانید:

از وضعیت پرسپولیس صحبت کن که با برد روز گذشته میتوانید تعطیلات را با آرامش سپری کنید.خدا را شکر که دیروز توانستیم تراکتورسازی را ببریم البته وضعیت پرسپولیس از قبل هم خوب بود. ما هیچگاه از نظر فنی مشکلی نداشتیم و در همه بازیها از ابتدای فصل تا حالا مستحق برد بودیم و هیچ تیمی جلوی ما چه روزی که بازی را واگذار کردیم و چه روزی که بردیم برتر از ما نبود. در همه بازیها که از ابتدای فصل انجام دادیم در هر بازی بالای 5-6 موقعیت گل صد در صد داشتیم و میتوانستیم نتایج بازیها را به نفع خودمان تمام کنیم. البته در بعضی بازیها شانس با ما یار نبود و در بعضی بازیها اتفاقاتی میافتاد که قابل پیشبینی نبود.


پرسپولیس دیروز توانست در یک جو سنگین تراکتورسازی را در تبریز شکست دهد. البته باز هم در استادیوم فحاشیهای زیادی شنیده شد.کلاً پرسپولیس در این زمینهها مظلوم واقع میشود. شما از ابتدای فصل ببینید که ما به هر ورزشگاهی رفتیم به ما فحاشی شد. محسن بنگر دیروز حرف قشنگی زد که گفت ما چه ببریم و چه ببازیم ما فحش میخوریم. واقعاً نباید چنین فرهنگی در ورزشگاههای ما وجود داشته باشد. بازیکن مگر چه گناهی کرده؟ وظیفه بازیکن این است که برای تیمی که قرارداد دارد با همه توان بازی کند اما شما میبینید که با هر تیمی که بازی داریم به خاطر اینکه میخواهیم سه امتیاز بگیریم باید فحش بشنویم مگر بازیکن چه کاری انجام داده که مستحق شنیدن فحاشی باشد؟ با این همه، همه این مسائل را به فال نیک میگیریم و به نظرم اتفاق خاصی هم نیفتاده است. همیشه این صحبت بود که چندین سال است پرسپولیس در تبریز تراکتورسازی را نبرده اما این اتفاق دیروز افتاد و امیدوارم این اتفاق مثبت روند رو به رشد ما را تسریع ببخشد و بتوانیم در سایر بازیها سه امتیاز را بگیریم تا به جمع مدعیان لیگ برگردیم.


زمانی هم که توانستید فولاد را ببرید لیگ چند روز تعطیل شد و حالا هم که تراکتورسازی را بردید باز هم لیگ تعطیل شده است. آینده پرسپولیس را بعد از این تعطیلات در بازیها را چطور میبینی؟خودم به عنوان بازیکن پرسپولیس میگویم که خیلی خیلی به پرسپولیس خوشبینم البته از روز اولی که این تیم دور هم جمع شد هم نسبت به آن خوشبین بودم. ما یک تیم جوان و با انگیزه داریم که یک کادر فنی مجرب هم بالای سر ماست. مدیریت، کادر فنی با شخصیت و بازیکنان با انگیزه همه و همه تلاش میکنند تا تیم خوبی در اختیار داشته باشیم تا علاوه بر انجام بازی خوب سه امتیاز را هم بگیریم. البته قبول دارم که در ابتدای فصل در دو سه بازی به مشکل خوردیم و نتوانستیم نتیجه خوبی بگیریم البته ما در همان بازیها هم موقعیتهای زیادی ایجاد میکردیم اما نتیجه نمیگرفتیم و این مسئله معضل بزرگی برای ما از ابتدای فصل بود که البته با نظم تیمی که از کادر فنی به بازیکنان منتقل شد برطرف شده و میبینید که علاوه بر اینکه بازی زیبایی انجام میدهیم می توانیم چه در زمین خودمان و چه در زمین حریف سه امتیاز بگیریم.


بیشتر از یک هفته از اتفاقات بازی پرسپولیس و ملوان گذشته و در این مدت صحبتی در خصوص آن اتفاقات انجام ندادی. الآن اگر بخواهی در خصوص آن بازی و اتفاقاتی که در اواخر بازی صحبت کنی چه میگویی؟اتفاق خاصی در آن بازی نیفتاد شما ببینید اتفاقات بدتر از آن بازی در فوتبال ما میافتد، دیروز دیدید که محسن ترکی که یکی از داوران خوب ماست از دقیقه یک تا دقیقه 90 بیدلیل ناسزا شنید، شما میبینید که چه اتفاقات ناگواری در فوتبال ما میافتد. در آن بازی همه حرف من این بود که چرا بیدلیل آقای داور چهارم اعلام کرد که من کارت زرد بگیرم. فقط این داور بگوید که سوشا مکانی تو این حرف را زدی و من به داور گفتم که به تو کارت زرد بدهد. من فقط میخواهم دلیل آن کارت زردی که باعث شد بازی حساس تیمم مقابل ذوبآهن را از دست بدهم را بدانم. خودتان میدانید که بازی در جام حذفی چقدر حساس است و نتایج با یک تک بازی رقم میخورد. من از البرز حاجیپور داور بازی پرسیدم که چرا به من کارت زرد دادی که دو کارته شوم و بازی بعد را از دست بدهم که او گفت داور چهارم به من گفته که به تو کارت بدهم. بی خیال،چون زیاد مهم نیست!


جواب تو به داور چه بود؟!من به داور گفتم چه چیزی را بی خیال شوم؟ من بازی حساس تیمم مقابل ذوبآهن را در جام حذفی از دست دادم و آیا این مسئله موضوع کوچکی است؟ من فقط میخواستم دلیل این مسئله را بدانم حتی آن زمان که به سمت داور چهارم رفتم به او گفتم که من چه کاری کردم که مستحق گرفتن کارت زردم؟ همه فکر میکنند این اتفاقها قبل از کارت زرد بوده اما واقعیت این است که همه این اتفاقها بعد از گرفتن کارت زرد بود. حق من این بود که بدانم که وقتی کارت زرد میگیرم به چه دلیل بوده است. در حال حاضر همه هواداران هم نگران هستند که من نتوانم مقابل ذوبآهن بازی کنم اما خدا بزرگ است و اتفاقات مثبتی در این چند وقت برای پرسپولیس افتاده و امیدوارم با برد مقابل ذوبآهن به جمع چهار تیم برتر جام حذفی برسیم.


همین کارت زرد بیمورد باعث شد تا به کمیته انضباطی هم احضار شوی.


من به تصمیم مسئولان احترام میگذارم و شک نکنید که به این جلسه خواهم رفت و حرفهای آنها را میشنوم و پاسخهایم را میدهم.
اتفاق خوبی که برای تو در این چند روز افتاد این است که به اردوی تیم ملی باز هم دعوت شدی.دعوت شدن به تیم ملی برای من افتخار بزرگی بوده و هست و افتخار میکنم از اینکه مورد اعتماد دو نفر از بزرگترین مربیانی که در تاریخ فوتبال ایران حضور دارند قرار دارم. برانکو سالها سرمربی بزرگ تیم ملی بود و الآن هم سرمربی پرسپولیس است و کیروش هم نیازی به تعریف من ندارد. این دو نفر حتی میتوانم بگویم از بهترین مربیان جهان از نظر فنی هستند و من خوشحالم که مورد تأئید این دو مربی بزرگ قرار گرفتم. این مسئله بزرگترین انگیزه برای من است تا کارم را با قدرت ادامه دهم. امیدوارم در وهله اول برای پرسپولیس مؤثر باشم و بعد هم برای تیم ملی کشورم بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم چرا که این آرزوی دیرینه من بوده و هست تا بتوانم به کشورم خدمت کنم.


کیروش در این مدتی که در فوتبال ایران حضور داشته نشان داده که نام بازیکن برایش مهم نیست و آمادگی بازیکن ملاک است. با توجه به شناختی که از خودت داری فکر میکنی بتوانی در تیم ملی بازی کنی؟هر وقت که فرصت پیدا کردم که خودم را اثبات کنم خدا را شکر همیشه سربلند بودم. این اعتقاد را به خودم دارم که هرگاه فرصت به من برسد میتوانم جواب اعتماد مربیان را بدهم و نشان دهم که لیاقت این را داشتهام که به من اعتماد شود.


روز گذشته صحبتهایی مبنی بر اینکه از ناحیه رباط صلیبی دچار مشکل شدی به گوش میرسید، خودت در این باره صحبت کن.
حقیقت را بگویم که خدا را شکر رباط هم نبود اما در برخوردی که در بازی دیروز با زمین پیدا کردم و به علت فشار زیادی که روی پای چپم آمد کمی آسیب دیدم خودم احساس کردم که اتفاقاتی در پایم افتاده اما بعد از معاینات دقیق مشخص شد که خدا را شکر مشکلی ندارم.