رییس فدراسیون فوتبال میگوید در هر بخشی از کشور که فساد وجود داشته باشد باید با آن برخورد شود و در زمینه موارد مطرح شده در مورد فساد در فوتبال نیز در صورت وجود ما تابع همین تصمیمات هستیم.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، علی کفاشیان در حاشیه مراسم تجلیل از بانوان فوتسالیست ایران که موفق به کسب مقام نخست آسیا شده بودند، اظهار کرد: بانوان فوتسالیست ما اقدام بسیار بزرگی انجام دادند و توانستند بر بام آسیا بایستند و در حال حاضر آسیا دیگر برای این بانوان بزرگ نیست و باید به فکر میادین جهانی باشند. این تیم میتواند در عرصههای بینالمللی درخشش بیشتری داشته باشد و آنها میتوانند در جهان حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوالی مبنی بر برخی اظهار نظرها در مورد جنسیت اعضای تیم ملی فوتسال بانوان نیز گفت: تیم ملی فوتسال بانوان ما کاملا سالم هستند و از 6 سال پیش تاکنون ما کنترل بسیار زیادی را بر روی این مسئله داریم. شاید در این زمینه ما به تیمهای دیگر شک کنیم اما در هر مرجعی که بخواهند حاضر به بررسی این موضوع هستیم. تمام تستها در این زمینه انجام شده و مطمئن باشید هر کسی چنین حرفهایی را میزند چشم دیدن موفقیت دختران ایرانی را ندارد.

او در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر سفرهای برون مرزی و اینکه سایت وزارت ورزش و جوانان خبر یکی از سفرهای رییس فدراسیون فوتبال را منتشر کرده نیز گفت: البته بهتر بود این سوال را از آقای سجادی میپرسیدید. سفرهایی که ما میرویم کاملا کاری است. نامههای آن را به شورای برون مرزی مینویسیم و بسیاری از این سفرها انجام میشود و نمیدانم حالا چرا گزارش این سفر را به این صورت اعلام کردهاند. این سفرها برای ما حکم ماموریت دارد و برای پیگیری امور خود راهی کشورهای دیگر میشویم. ما باید همواره در عرصههای بینالمللی فعال باشیم و حق خود را بگیریم.

رییس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید دوباره بر ارزش قهرمانی بانوان فوتسالیست ایران اظهار کرد: فدراسیون فوتبال نیز برنامه ویژهای برای پرداخت یک پاداش ویژه به این بانوان در نظر دارد که پس از جلسه هیات رییسه فدراسیون فوتبال که اواسط هفته آینده برگزار خواهد شد در این زمینه اعلام نظر خواهیم کرد.

وی درباره موارد مطرح شده مبنی بر استعفای داوران اظهار کرد: ما در جلسهای که با کمیته داوران داشتیم بر لزوم حمایت از آنها تاکید کردیم. در این زمینه یک سیاستگذاری ویژه داریم و کمیته داوران هم باید برنامههایی برای استعدادیابی و آموزش در این زمینه در نظر بگیرند. ما از داوران خود حمایت میکنیم و مطمئنم در آینده روش کار داوران ایران بهتر خواهد شد. ما نباید به داوران خود استرس دهیم و باید اجازه دهیم در یک فضای خوب و با آرامش کار خود را دنبال کنند.

کفاشیان در پاسخ به سوالی درباره فساد در فوتبال و پاسخگویی وزیر ورزش و جوانان در این زمینه در صحن مجلس شورای اسلامی نیز گفت: من بارها اعلام کردهام که در هر جای ایران که فساد باشد باید ارکان قضایی با آن برخورد کنند و اگر در این زمینه موردی مشخص نیست باید سربازان گمنام وارد عرصه شوند. خوشبختانه ما در ایران بخشهای مختلفی نظیر قوه قضاییه، داریم که با موضوع فساد به صورت جدی برخورد میکنند. البته رسانهها در این زمینه همواره پیگیریهای خوبی داشته و دارند.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوالی در مورد اینکه گفته میشود یکی از این موارد مطرح شده در زمینه فساد پول دریافتی از سوی سرمربی تیم ملی از شرکت آلاشپورت است گفت: این موارد درست نیست. کسی پول زور به کیروش نداده است. دو انسان عاقل و بالغ نشستهاند و طی یک قراردادی با هم تفاهم کردهاند که پولی را برای اسپانسری پرداخت کنند و اگر طی یک قرارداد شفاف پول داده و گرفته شود فسادآور نیست.