اصوولا انسان ها دوست دارند کسی را به حد بسیار بالایی بالا ببرند و او را به یک اعجوبه تبدیل کنند.سخت است که بگوییم کریستیانو رونالدو اعجوبه و ستاره نیست اما ستاره ها از جنس متان و اکسیژن اند اما کریس از گل آفریده شده است و خصوصیات دیگر انسان ها دارد. انسان ها گاهی در اوج قدرت شکست می خورند و گاهی در گدایی به پادشاهی می رسند. کریس رونالدو در دو بازی در ابتدا فصل 8 گل به ثمر رساند آماری خیره کننده اما در 7 بازی لالیگا فقط در یک بازی موفق به گلزنی شده است. اصولا هر اتفاقی در فوتبال می افتد به یک عامل بستگی ندارد. این افت کریس نیز دلایل گوناگونی دارد که در این مقاله به مرور بعضی از آن ها می پردازیم.یکی از دلایل همیشگی بدشانسی بازیکن این است که تا خط دروازه می رود اما داخل آن نه. بی شک بدشانسی یکی از عوامل گل نزدن بازیکنی چون کریس رونالدو است. اما عوامل فنی در بازی های ابتدایی رونالدو در یک سوم زمین حریف بازیکنی آزاد بود و بیشتر در محوطه جریمه دیده می شد و به عنوان تمام کننده در نوک. حال بنزما در نوک وجود دارد و کار کریس را انجام می دهد اما این قضیه کاملا پیچیده است این که بنزما در نوک حضور دارد به تنهایی نمی تواند باعث گل نزدن رونالدو شود. در بازی های قبل خامس و گرت بیل حضور داشتند و نقش آزادی در ترکیب داشتند و هر دوی آن ها بازیکنانی هستند که به 18 یارد یا داخل باکس هستند یعنی به درون محوطه نفوذ می کنند. به همین خاطر بازیکنان حریف ناچار می شوند آن دو را مهار کنند و فضا برای رونالدو بازتر می شود و حواس ها از او پرت می شود. حال خامس را با ایسکو و کواچیچ مقایسه کنید دو بازیکن با رویکرد های معتدل و دفاعی ایسکو علاقه مند به زدن شوت از پشت محوطه است و کواچیچ بیشتر دوست دارد در کار های انفرادی و درگیری ها شرکت کند و علاقه ای به درون محوطه ندارند.


عامل دیگر تغییرات رافا بنیتز است. او ثابت کرده است حتی اگر ترکیبش و پلن A تیم حریف را نابود کنند او بازهم سیستمش را تغییر خواهد داد و علاقه ی شدیدی به استفاده کردن از سیستم چرخشی در میان بازیکنان دارد البته این چرخش برای رونالدو نیست و برای بازیکنان اطرف اوست و این طبیعی است به صورت غیر مستقیم در بازی رونالد. تاثیر می گذارد.
دیگر عامل مصدومیت دنیلو دفاع راست رئال مادرید است او با نفوذ هایش اجازه آزادی عمل بیشتری را به بیل می داد و به او می توانست به محوطه برود و رونالدو آزاد تر می شد و می توانست راحتر گل بزند.
عامل آخر بازی های بد بازیکنان رئال مادرید است و همانطور که در نتایج این تیم می بینید ، مشخص است و تنها این نتایج به گل نزدن رونالدو ربطی ندارد و وقتی به طور مثال قلب دفاع مشکل دارد برای مهاجمان تیم هم مشکل به وجود می آورد.


نباید خود بازیکن را هم در نقشش نادیده بگیریم اما باید به این موضوع اشاره کرد که برای تمام مهاجمان دنیا بحران گلزنی به وجود می آید حتی اگر در سال های دور به وجود نمی آمده یا کم به وجود می آمده حال ، امروزه با قوی تر شدن همه تیم های در نزدیک شدن سطح آن ها این بحران پاگیر تمام بازیکنان می شود و مانند یک ویروس است و ستاره و غیر ستاره نمی شناسد.