طرفداری- یکی از حساس ترین دیدار های این هفته لیگ قهرمانان تقابل تیم های پاریسن ژرمن و رئال مادرید در پاریس بود. جایی که مادریدی ها با ترکیبی پر از مصدوم و غایب باید برابر پاریسی هایی قرار می گرفتند که با تمام قوا به این دیدار آمده بودند.


نمایش پایانی دور رفت این بار در پاریس برگزار می شد. تا به اینجای مسابقات در گروه A شاختار نمایش ناامیدکننده ای داشته و مالمو بهتر از چیزی که انتظار می رفت ظاهر شده است. با این حال مالمو خود را تیم شایسته تری برای رده سومی نشان داده است ولی برای رده اول و دومی هنوز شرایط مشخص نیست. بازی دیشب بهترین فرصت برای پاریسن ژرمن و بلان بود که بتوانند با پیروزی برابر یکی از تیم های بزرگ اروپا خودی نشان دهند و یک نتیجه روحیه بخش بدست اورند، اتفاقی که سرمایه گذاران قطری از ایتدای این پروژه به دنبال آن بوده اند؛ بدست آوردن اعتبار و قدرت در بین تیم های اروپایی.
ولی این بازی نشان از یک چنین تیمی نداشت چرا که نمایش ضعیف شاگردان بلان بیش از هر چیز دیگری در این بازی به چشم می خورد و آن ها عملا نتوانستند برابر تیم نصفه و نیمه بنیتز حتی یک موقعیت چشمگیر و خساس بدست بیاورند.
از زاویه دیگر که به آن نگاه کرد، می توان به واژه اعتبار رسید. چیزی که رافا بنیتز با تزریق آن به شیوه بازی رئال مادرید در آن دیدار باعث رقم خوردن چنین نمایشی شد. اتفاقی که رسانه های مادریدی کمتر به آن می پردازند و به نوعی دوست ندارند آن را از طرف رافا بنیتز ببینند و این بازی و اتفاقات آن را بیشتر به نمایش بد و ناامید کننده پاریسی ها ربط می دهند تا بازی حساب شده و منطقی تیم ناقص رافا بنیتز."این بازی همانند خوردن یک غذای شیرین و مطلوب بود." "بله این یک غذای پخته شده ولی فاقد عطر و طمع بود." این ها جملاتیست که نشریه مارکا پس از بازی رئال مادرید برابر پاریسن ژرمن به کار برد و می توان گفت چنین جبهه گیری هایی دررابطه با تیم مستحکم بنیتز که تا به اینجاری فصل تنها دو گل آن هم در لیگ دریافت کرده است، کمی ناعادلانه است.
علاوه بر همه این ها رئال مادرید در این دیدار چند مهره کلیدی خود را در اختیار نداشت. شاید این جمله درست باشد که چنینی باشگاه بزرگی نباید به بازیکن متکی باشد اما غایب بودن هامس، بیل، په په، کواچیچ، بنزما و کارواخال اتفاق کمی نبود و می توانست شبی وحشتناک برای سفیدها رقم بزند ولی آن ها موفق شدند بدون هیچ مشکلی و با یک نمایش کاملا برتز از حریف شب را سپری کنند.


با تمام این اوصاف همه در اروپا به دنبال تیمی بدون نقصل هستند ولی آیا تا به امروز در این فصل چنین تیمی وجود داشته است؟ باید قبول کرد که کار رافا بنیتز در رئال مادرید شایسته احترام بیشتریست و باید اعتبار بیشتری برای این سرمربی اسپانیایی در مادرید قائل شد. کسی که اولین فصل حضورش در مادرید را می گذارند ولی هستد افرادی این احترام گذاشتن به این مربی نه چندان جذاب را دوست ندارند و اغلب با واژه های فوتبال خسته کننده، یا صحبت از مشکلات بین مربی و بازیکنان و شرایط ستاره های تیم می خواهند وضعیت تیم مادریدی را نه چندان جالب و امیدوار نشان دهند.

چیزی که همیشه در مادرید و رسانه هایش به آن عادت کرده ایم:
بزرگ نمایی مشکلات و چشم پوشی از نیمه پر لیوان!