دفاع تمام قد فائزه رفسنجانی از رئیس عرفان حلقه در گفت و گو با رسانه خارجی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دفاع تمام قد فائزه رفسنجانی از رئیس عرفان حلقه در گفت و گو با رسانه خارجی

 1. #1


  محل سکونت
  زیر سایتون
  نام واقعی
  محمد رضا
  استاتوس
  آنتی کیسه
  شغل و حرفه
  student
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  3,710
  تشکر
  4,045
  تشکر شده 6,455 بار در 2,507 ارسال
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 61 تاپیک

  دفاع تمام قد فائزه رفسنجانی از رئیس عرفان حلقه در گفت و گو با رسانه خارجی

  فائزه رفسنجانی در مصاحبه با یک رسانه خارج نشین ضمن زیرسوال بردن حکم اعلام شده برای "محمدعلی طاهری" گفت: زندانی کردن او، مخالف اسلام است/ اطلاع چندانی از عرفان حلقه ندارم اما نباید او را به زندان انداخت!
  به گزارش مصاف، حامیان خارجی محمدعلی طاهری رئیس فرقه انحرافی عرفان حلقه در ادامه فضاسازیهای خود، اینبار سراغ فائزه هاشمی رفسنجانی رفتند تا با سؤالاتی خاص نظر وی را درباره حکم اعدام طاهری جویا شوند.

  فائزه رفسنجانی در گفتوگو با یک تلویزیونی اینترنتی در پاسخ به این سؤال "شما بهعنوان یکی از فعالانی که همیشه در صحنه جامعه حضور داشتید، صدور حکم اعدام طاهری صرفاً بهخاطر ابراز عقیده را چگونه ارزیابی میکنید؟" گفت: در قانون اساسی ما داشتن و آزادی عقیده وجود دارد و اینکه کسی را بهخاطر داشتن عقیده خاصی به اعدام محکوم کنیم، اصلاً قابل قبول نیست.

  وی ادامه داد: اوایل اعلام شد که سه نفر از علما حکم به ارتداد طاهری دادهاند اما وقتی ادبیات این علما را در رسانهها دیدم، اینگونه برداشت کردم که گویا این علما تصوری اشتباهی از موضوع داشتهاند و طبق استنباطی که داشتم، آنها هم گفتند که منظورشان دکتر طاهری با این ویژگیها نبوده است.

  هاشمی با بیان "از هر بعدی که نگاه کنیم چنین چیزی قابل قبول نیست" گفت: بعید است چنین چیزی مورد تأیید اسلام هم باشد و با توجه به عقلانیت و آموختههای ما، نمیتواند قابل قبول باشد. تفکرات طاهری ربطی به ارتداد ندارد و منکر چیزی هم نیست. البته من آنقدر اطلاعات درباره طاهری ندارم اما بهنظرم حتی زندان هم برای وی نمیتواند قابل قبول باشد چه برسد به اعدام. بخشی از حاکمیت که نمیدانم چهکسانی هستند از افرادی که مرید پیدا میکنند میترسند و اکثر کسانی هم که چنین مشکلی برایشان پیش میآید، مرید دارند در حالی که میتوان این مریدان را هدایت کرد و آنها را در مجموعه نظام دید.

  وی با بیان "مباحث طاهری اصلاً ربطی به مسائل امنیتی ندارد و تا جایی که شنیدهام صرفاً مباحث متافیزیکی است" در پاسخ به این سؤال "بهنظرتان تلاشهای حقوق بشری و حقوقی قضایی تا در این زمینه تا چهاندازه اثربخش خواهد بود؟" گفت: نمیتوانم پیشبینی کنم یا نظر بدهم اما این حرکتهای مدنی باید هدایت شوند و در جاهای مختلف تأثیرگذار باشد که یکی از این جاها انتخابات مجلس است. مردم میتوانند در انتخابات شرکت کنند و افراد را با تفکرات خود به مجلس یا شوراها وارد کنند. اتاق بازرگانی، نظام مهندسی و شورایاریها از دیگر نقاط میتوانند باشند. این حضور جدی میتواند تعیینکننده باشد. اما اگر خودمان برای خودمان حرفی بزنیم اما در حاکمیت و قدرت نقشی نداشته باشیم نمیتواند خیلی تعیین کننده و تأثیرگذار باشد. باید این جامعه مدنی را بهسمت بخشهای مختلف حاکمیت ببریم که مردم بتوانند آنجا تأثیرگذار باشند که نزدیکترین آنها انتخابات مجلس است. اگر مردم جدی وارد شوند هم بهعنوان کاندیدا و هم بهعنوان رأیدهنده، میتوانیم مسیر را عوض کنیم و یک مجلس عاقل داشته باشیم تا بازوی دولت باشد و اینها کنار هم قرار بگیرند و بهسمت اصلاح حرکت کنیم. جامعه مدنی علاوه بر تشکلها و انجیاوها باید در سایر بخشهای حکومتی هم وارد شوند تا بتوانند تأثیرگذار باشند و منافع ملی را تأمین کنند.

  فائزه رفسنجانی همچنین درباره تحلیل خود از وضعیت پیشِروی آزادی بیان گفت: امیدوارم و فکر میکنم بهسمت خوبی میرویم اما سرعت کند است. البته در حال هزینه دادن هستیم در حالی که نیاز به چنین هزینهدادنهایی نیست. حضور طاهری در زندان هم یکی از این هزینهدادنهاست که میتوان از این زاویه به آن نگاه کرد.

  این اظهارات فائزه رفسنجانی در حمایت از طاهری که بسیار شبیه اظهار نظر علیزاده طباطبایی وکیل طاهری است، در حالی است که اولاً علمای مدنظر مدعی اشتباه در ارائه فتوا نشدهاند و از سوی دیگر دفتر آیتالله علویگرگانی اظهارات وکیل طاهری در این زمینه را تکذیب کرده بود.

  حجتالاسلام سیداحمد قاضوی مسئول دفتر آیتالله علویگرگانی درباره اظهارات علیزاده طباطبایی در گفتوگو با سایت انجمن نجات از حلقه گفت: این آقا به هیچ عنوان اصلاً نه دفتر آمده و نه تماس تلفنی داشته و این ادعا کذب محض است.

  وی ادامه داد: ثانیاً اینکه، آیت الله علوی گرگانی با استناد به مطالب موجود در کتابهای طاهری و حتی فایلهای صوتی که از طریق مسترهای این فرد به دستشان رسیده و جمعآوری شده است، نظر خود را اعلام کرده است.

  قاضوی خاطرنشان کرد: این مطلب هم که فتوای آیتالله علویگرگانی تغییر کرده است، صحت ندارد و اصلاً تغییر نکرده است؛ در سایت هم اعلام شده که آیت الله علویگرگانی همچنان بر نظر قبلی خودشان و چهبسا با قوت بیشتر هستند.

  مسئول دفتر آیت الله علوی گرگانی افزود: تعجب دیگر این است که چرا علیزاده طباطبایی بحث را درباره ارتداد مطرح میکنند در حالی که دادگاه حکمش را درباره افساد فیالارض داده است. تعجب میکنم چرا این فرافکنیها صورت میگیرد. این موضوع اصلاً ربطی به فتوای مراجع ندارد، افساد فیالارض یک بحث است و ارتداد بحثی دیگر. دادگاه حکمش را براساس افساد فی الارض صادر کرده است نه ارتداد. در حقیقت این وکیل محترم میخواهد جایگاه مرجعیت را زیر سؤال ببرد؛ با یک رسانه بیگانه مغرض مصاحبه میکند و اینچنین نظر دروغی را ابراز میکند.

  همچنین پایگاه اطلاعرسانی آیتالله مکارم شیرازی در مطالب گوناگون بهطور کاملاً مشخص و با ذکر نام، به تبیین مواضع و آسیبشناسی عرفان حلقه پرداخته است.

  نکته قابل تأمل دیگر درباره اظهارات فائزه رفسنجانی درباره عملکرد و محکومیت محمدعلی طاهری است که یک جا مدعی میشود طاهری بهخاطر اظهار نظر و بیان عقیده خاص محکوم به ارتداد و اعدام شده است و جای دیگر میگوید مباحث طاهری هیچ مسئله امنیتی ندارد و صرفاً مسائل متافیزیکی است؛ البته تمام این استدلالها و حمایتهای فائزه رفسنجانی از رئیس فرقه انحرافی عرفان حلقه، در حالی صورت میگیرد که خودش اذعان میکند: "من آنقدر اطلاعاتی از طاهری ندارم".

 2. کاربر مقابل از محمد سرخ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  s A r A (24th October 2015)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا