خوان لاپورتا، رئیس سابق باشگاه بارسلونا عنوان کرد که پیوستن قهرمان اسپانیا به لیگ فرانسه در صورت جدایی کاتالونیا غیرممکن نیست.

خاویر تباس، رئیس لیگ اسپانیا ماه گذشته عنوان کرده بود که حتی در صورت استقلال کاتالونیا، بارسلونا قادر به تغییر لیگ نخواهد بود. در انتخابات محلی کاتالونیا، حذب جدایی طلب با 48 درصد آرا، صاحب بیشترین کرسی در مجلس داخلی کاتالونیا شد. نخست وزیر فرانسه، مانوئل والس نیز روز گذشته تاکید کرد که درهای لیگ فرانسه به حضور بارسلونا در این لیگ باز خواهد بود. حال، لاپورتا نیز این موضوع را تایید کرد و رخ دادن چنین اتفاقی را غیرممکن ندانست.

او گفت:" بارسا در لیگ فرانسه؟ اول باید مطمئن شویم که لیگ اسپانیا دیگر بارسا را نمیخواهد. در چنین شرایطی، بارسا میتواند در لیگهای خارجی بازی کند. با استقلال کاتالونیا، چنین موضوعی غیرممکن نخواهد بود.بارسا میتواند در فرانسه یا هر کشور دیگری بازی کند. فکر نمیکنم بارسا لالیگا را ترک کند. لالیگا یک لیگ بسیار جذاب است و ال کلاسیکو اهمیت بسیاری دارد. بسیار مهم است که افرادی که در این زمینه تصمیم گیرنده هستند، خیلی هوشمندانه کار کنند و به دنبال منافع عمومی باشند."