مهاجم گابنی دورتموند که این روزها در اوج قرار دارد، به تمایلش برای رسیدن به رکورد مسی و رونالدو اعتراف کرد.

در حال حاضر پییر امریک اوبامیانگ بیتردید یکی از خطرناکترین مهاجمان اروپاست. او در هیجده بازی رسمی فصل جاری موفق شده بیست بار دروازه حریفان دورتموند را باز کند و پنج پاس گل هم بدهد.
به این ترتیب این بازیکن اهل گابن با متوسط 1.11 گل در هر بازی آماری بهتر از کریستیانو رونالدو با 1 گل در هر بازی از خود به جای گذاشته است.
اوبا که پیش از شروع فصل جاری به هواداران دورتموند قول داده بود امسال قطعا دست کم بیست گل خواهد زد، در مصاحبهای اظهار داشت:" من میخواهم همیشه گل بزنم و بهترین باشم. رونالدو و مسی میتوانند در یک بازی سه گل بزنند و در بازی بعدیاش هم چهارتا. من تحت نظر یورگن کلوپ یک گام رو به جلو برداشتم و حال با آمدن توخل به مسیر رو به جلوی خود ادامه دادم. حالا وضعیتم به گونهای شده که برای مدافعان حریف دردسر بیشتری ایجاد میکنم، اما هرکس فکر میکرد من به یکباره فوتبالیست سرعتی و خوبی شدهام، اشتباه میکند. من از کودکی فقط به گل زدن فکر میکردم."
این ستاره با اشاره به اینکه احتمالا روزی بازی کردن در لیگ اسپانیا را تجربه خواهد کرد افزود:" پدربزرگم یکی از متعصبترین هواداران رئال مادرید بود و از من قول گرفت روزی در این تیم بازی کنم!"