پیش بازی نفت تهران - پرسپولیس: جلوی چشمان برانکو


دوشنبه، ۹ آذرماه ۹۴، هفته سیزدهم لیگ برتر نفت تهران- پرسپولیس
ساعت ۱۵، ورزشگاه تختی تهران
به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود در یکی از جذاب ترین بازی های هفته سیزدهم فردا (دوشنبه)پرسپولیس در ورزشگاه تختی تهران میهمان نفت تهران است. هر دو تیم با انگیزه فراوان پای به این بازی می گذارند.
نفت پس از حذف از جام حذفی دیگر باید تمام تمرکزش را روی لیگ بگذارد تا بتواند به وضعیت نه چندان مطلوبش در لیگ امسال سامان دهد. در سوی دیگر پرسپولیسی که در این هفته ها روند خوبی در امتیاز جمع کردن داشته برای اینکه به جمع بالا نشینها وارد شود حتما باید این بازی را ببرد.
در بازی فردا نگاه ها متوجه دو بازیکن نفت تهران خواهد بود. سید جلال حسینی و پیام صادقیان. دو بازیکنی که با نظر برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس امسال جایی ندارند و فردا برای اینکه خودشان را به سرمربی این فصل قرمزها نشان دهند انگیزه فراوانی دارند.
نفت در دو، سه سال اخیر نتایج خوبی برابر پرسپولیس گرفته و همین موضوع کار قرمزها را سخت می کند. در طرف دیگر پرسپولیس تیمی است که در این فصل در تمامی بازی هایش گل زده و می خواهد این روند را حفظ کند. پرسپولیس برای این بازی غایب هایی هم دارد. امید عالیشاه و کمال الدین کامیابی نیا سه اخطاره اند. از طرفی وضعیت سوشا مکانی هم مبهم است. اما منصوریان امیدوار است با بازگشت ایمان مبعلی شرایط این تیم بهتر از هفته های قبل شود. تیم سوم فصل قبل در این فصل فعلا حال و روز خوشی نداشته است. یکی دیگر از نکات قابل توجه این بازی قضاوت محمدرضا اکبریان است. اکبریان بود که در بازی پرسپولیس و فولاد در دومین هفته از لیگ چهاردهم به پیام صادقیان کارت قرمز داد تا این بازیکن با هل دادن داور به این تصمیم او واکنش نشان بدهد و محروم شود. نتایج قبلی: نفت تهران پس از باخت دو-یک برابر سپاهان در لیگ برتر در جام حذفی هم در ضربات پنالتی مغلوب استقلال تهران شد. پرسپولیس در هفته دوازدهم یک- صفر استقلال اهواز را شکست داد.
جایگاه در جدول: در پایان هفته دوازدهم پرسپولیس با ۱۸ امتیاز هفتم بود و نفت با ۱۲ امتیاز دوازدهم.
آمار ویژه:
پرسپولیس تنها تیمی که در همه بازیها موفق به گلزنی شده است. نفت در بازیهای خانگی بی شکست بوده است. در ۵ تقابل اخیر پرسپولیس موفق به شکست نفت نشده است. پرسپولیس بهترین تیم ۸ هفته اخیر لیگ به شمار می رود. نفت در ۲ بازی اخیر لیگ و حذفی ۲ گل به خودی زده است. بازیهای پرسپولیس پر گل ترین بازیهای فصل بوده است. سابقه تقابل دو تیم:
تعداد بازی
برد پرسپولیس
مساوی برد نفت
۱۶ ۹
۵ ۲
تیم داوری: محمدرضا اکبریان، کمکها: رضا سخندان و حسن ظهیری، داور چهارم: امید سعیدفر،ناظر داوری: جواد تقیپور