دوئل تک به تک سرخابیها بر اساس نمرات نود / برد ۶ بر ۵ قرمزهاسایت رسمی برنامه نود- مقایسه پست به پست بازیکنها، یکی از کریهای همیشگی هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس است. برای اینکه بازیکنان دو تیم را در پستهای مشابه مقایسه کنیم، به سراغ نمرات گروه آنالیز برنامه نود رفتیم. خروجی این بررسی، برد میلیمتری قرمزها بود.
به گزارش سایتنود، گروه آنالیز برنامه نود در پایان هر دیدار به بازیکنان بر اساس سیستم نمرهدهی کیکر نمره میدهد. در نهایت بازیکنانی که در بیش از نیمی از بازیهای تیمشان به میدان بروند در ردهبندی کلی بازیکنان قرار میگیرند.در درون دروازه در دوئل رحمتی- مکانی، کاپیتان آبیها هیچ شانسی برای رقیبش نگذاشته و بر اساس نمرات نود برتری محسوسی نسبت به مکانی دارد. در قلب خط دفاعی هم شرایط به همین گونه است و زوج عمرانزاده-مگویان عملکرد بهتری نسبت به زوج بنگر- نورمحمدی داشته. به این ترتیب در این دوئل قرمز-آبی در انتهای زمین برتری سه-صفر استقلال قابل توجه است.وقتی به دفاع راست و چپ میرسیم، قرمزها با اختلافی اندک آبیها را شکست میدهند. بر اساس نمرات سایت نود رامین رضاییان و محمد انصاری در این ۱۷ هفته کمی بهتر از میلاد فخرالدینی و میثم مجیدی عمل کردهاند. به این ترتیب تا قبل از رسیدن به خط میانی پرسپولیسیها اختلاف به حداقل میرسد. در میانه میدان هر تیم یک برد در دوئلهای تک به تک دارد. کمال کامیابینیا با اختلافی کم روزبه چشمی را شکست داده و در دوئل دو بازیکن برتر لیگ، امید ابراهیمی و احمد نوراللهی برتری با هافبک آبیهاست.در دو سمت خط میانی هم شرایط برابر است. برتری فرشاد احمدزاده مقابل یعقوب کریمی و خسرو حیدری برابر امید عالیشاه.بازیهای خوب محسن مسلمان در هفته های اخیر موجب شده تا او در پست پشت فوروارد پیروز دوئل با جابر انصاری باشد تا دوئل آبی و قرمزها ۵-۵ مساوی شد و برنده این دوئل را مهاجمهای نوک دو تیم تعیین کند.در خط حمله در مقایسه نمره مهدی طارمی و سجاد شهباززاده، طارمی برتری قابل توجی دارد و برتری ۶ بر ۵ تیمش را رقم می زند.
دروازه بان: مهدی رحمتی ۲،۸۳ - سوشا مکانی ۳،۴۲

دفاع وسط: حنیف عمرانزاده ۳،۱۳ – محسن بنگر ۳،۴۳

دفاع وسط: هرایر مگویان ۲،۸۸ – رضا نورمحمدی ۳،۷۸

دفاع راست: میلاد فخرالدینی ۳،۲۹– رامین رضاییان ۳،۲۱

دفاع چپ :میثم مجیدی ۳،۳۲ – محمد انصاری ۳،۲۱

هافبک وسط: روزبه چشمی ۲،۸۸– کمال کامیابی نیا ۲،۸۴

هافبک وسط: امید ابراهیمی ۲،۶۳- احمد نوراللهی ۲،۷۵

گوش راست: خسرو حیدری ۲،۸۲ – امید عالیشاه ۳،۴۳

گوش چپ: یعقوب کریمی ۳ – فرشاد احمد زاده ۲،۹۷

پشت مهاجم: جابر انصاری ۳،۱۶– محسن مسلمان ۲،۵۰

مهاجم: سجاد شهباززاده ۳،۱۴ – مهدی طارمی ۲،۵۷

این در حالی است که امین حاجمحمدی و آرش برهانی هم بازیهای پرشماری برای استقلال انجام دادهاند اما حضور آنها در پستهایشان هم در این نتیجه تفاوتی ایجاد نمیکند چراکه نمراتشان از هم پستیهایشان بهتر نیست و ما بازیکن بهتر را برای دوئل انتخاب کردیم.