تیم فوتبال پرسپولیس در 10 هفته پایانی رقابتهای لیگ برتر، که یک سوم میانی رقابتها و از هفته یازدهم تا بیستم را شامل میشود، صدرنشین رقابتها بوده است.


به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، صعود مرحله به مرحله تیم فوتبال پرسپولیس در جدول رقابتها، ریشه در عملکرد سرخپوشان پس از هفته ششم بازیها دارد. در این میان اگر 30 هفته رقابتهای لیگ برتر به سه بخش تقسیم شود، شاگردان برانکو با نمایش بیشترین پیشرفت، صدرنشین این مرحله از بازیها هستند.

پرسپولیس در طول 10 هفته دوم رقابتهای لیگ برتر موفق به کسب 20 امتیاز شد و به این ترتیب در طول این 10 هفته بهترین تیم مسابقات بوده است. روندی که از هفتههای گذشته در بررسی بیلان کاری تیمها در 10 مسابقه آخر به کرات مشاهده شده است.

نزدیکترین رقیب سرخپوشان در طول این 10 بازی تا به اینجا که چند دیدار هفته بیستم انجام نشده است، تیم فوتبال سایپا با 19 امتیاز است و از میان بازیهای برگزار نشده، تیمی نیست که بتواند موفقیت شاگردان ایوانکوویچ را تهدید کند. این در حالی است که تیمهای ذوب آهن و استقلال به ترتیب در 9 بازی اخیر به 16 و 15 امتیاز دست پیدا کردهاند.سرخپوشان همچنین با 30 گل زده بهترین خط حمله لیگ برتر را هم در اختیار دارند، همچنین عنوان آقای گلی بازیها تا به اینجای کار با اختلاف در اختیار مهدی طارمی، مهاجم ملی پوش پرسپولیس قرار گرفته است.

پرسپولیسیها همچنین در تمام 20 بازی لیگ برتر موفق به گلزنی شدهاند. بازی با ذوب آهن در جام حذفی تنها بازی پرسپولیس در این فصل بود که سرخپوشان در آن گلی به ثمر نرساندند که در جریان آن به گواه کارشناسان داوری، اشتباهاتی از این ناحیه روی داد.

پرسپولیس، فولاد متحول شده را پس از سه پیروزی پیاپی تیم خوزستانی و عدم دریافت گل در این سه بازی در حالی شکست داد که در پنج بازی قبلی خود در هر دیدار دو گل به ثمر رسانده بود و حریفش نیز بعد از هفت هفته، موفق به گلزنی نشد.

در بازی با فولاد همچنین الکساندر لوبانوف که با توجه به تعطیلی رقابتهای لیگ ازبکستان در ابتدای ماه آذر، ناچار شد در شرایط دور از آمادگی و مسابقه در ترکیب سرخپوشان قرار بگیرد، اولین کلین شیت خود را رقم زد.