برگه استعفای کی روش در هیات رئیسه جدید فدراسیون، آخرین فرصت وزارت ورزش برای خلاص شدن از دست این مربی پرتغالی است.


آی اسپورت - درگیری طولانی کی روش با وزارت ورزش و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، به مرحله آخر رسیده و رئیس جدید فدراسیون با استعفای این سرمربی پرتغالی موافقت خواهد کرد. کی روش قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال، استعفای جدیدی به تاریخ روز انتخابات تحویل هیات رئیسه داد و آن ها را پیش از شروع مرحله نهایی انتخابی جام جهانی، در دو راهی پذیرش این استعفا یا حمایت از تیم ملی گذاشت. وزیر ورزش که می داند این استعفا، آخرین فرصت برای کنار گذاشتن کی روش پیش از جام جهانی روسیه است نمی خواهد این موقعیت را از دست بدهد.

گودرزی پس از انتخابات فدراسیون و پیروزی تاج، جلسه ای با هیات رئیسه جدید داشت و خروجی این جلسه یک چیز بود: کنار گذاشتن کی روش و استخدام یک مربی جدید، پیش از شروع انتخابی جام جهانی. این بار بر خلاف دفعات قبل، کنار گذاشتن کی روش هزینه ای برای فدراسیون نخواهد داشت و با توجه به استعفای این مربی پرتغالی آن ها می توانند بدون دردسر و با توافقی ساده، قرارداد او را فسخ کنند.

حدود سه هفته دیگر، برنامه نود تا شروع فصل جدید تعطیل می شود و برکناری کی روش در چنین زمانی، میتواند تبعات رسانه ای و اجتماعی این اتفاق را هم کمتر کند. حداقل برای وزارتی که در این سال ها، بارها برای رسیدن به این آرزو تلاش کرده و این بار، نمی خواهد دوباره بازنده این جنگ باشد.