«شهاب حسینی» برنده نخل طلا بهترین بازیگر مرد «کن» شد/ جایزه بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی رسید/ کنلوچ نخل طلا گرفت
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: «شهاب حسینی» برنده نخل طلا بهترین بازیگر مرد «کن» شد/ جایزه بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی رسید/ کنلوچ نخل طلا گرفت

نام واقعی
    علی اصغر
    استاتوس
    .
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 11,027 بار در 3,443 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 31 تاپیک

«شهاب حسینی» برنده نخل طلا بهترین بازیگر مرد «کن» شد/ جایزه بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی رسید/ کنلوچ نخل طلا گرفت

سینماپرس: شهاب حسینی برای بازی در فیلم «فروشنده» موفق به کسب نخل طلایی بهترین بازیگر مرد جشنواره کن شد.

به گزارش سینماپرس، مراسم اعطای جوایز شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن در حالی از ساعتی پیش آغاز شد که شهاب حسینی برنده نخل طلای بهترین بازیگر نقش مرد به خاطر بازی در فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی شد.

شهاب حسینی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن گفت: مطمئنم روح پدرم الان نظاره گر من است. از فرهادی و علیدوستی تشکر می کنم، این جایزه را از مردم دارم پس به آنها تقدیم می کنم.

همچنین اصغر فرهادی جایزه نخل طلای بهترین فیلمنامه جشنواره کن را برای فیلم «فروشنده» از آن خود کرد..

اصغر فرهادی در سال 2013 نیز با فیلم «گذشته» در بخش رقابتی کن نامزد نخل طلا بود که در نهایت «برنیس بژو» بازیگر فرانسوی فیلمش موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره شد.

«کن لوچ» کارگردان صاحب نام انگلیسی برای فیلم «من، دنیل بلیک» جایزه نخل طلای بهترین جشنواره کن 2016 را تصاحب کرد. «لوچ» یک بار دیگر در سال 2006 نیز موفق به کسب جایزه نخل طلا برای فیلم «بادی که در علفزار پیچید» شده بود.

امسال «جورج میلر» کارگردان استرالیایی ریاست هیئت داوران بخش رقابتی شصت و نهمین جشنواره فیلم کن را بر عهده دارد.

کتایون شهابی، پخش کننده بین المللی سینمای ایران در بخش خصوصی، «آرناد دسپلچین» کارگردان و نویسنده فرانسوی، «کریستین دانست» بازیگر آمریکایی، «والری گولینو» بازیگر، کارگردان، نویسنده و تهیه کننده از ایتالیا، «مدس میکلسون» بازیگر دانمارکی، «لازلو نمس» کارگردان برنده اسکار اهل مجارستان، «ونسا پارادیس» بازیگر و خواننده فرانسوی و «دونالد شاترلند» بازیگر کانادایی اعضای هیئت داوران بخش اصلی جشنواره فیلم کن هستند.

سال گذشته فیلم «دیپان» ساخته «ژاک اودیار» از فرانسه موفق به کسب جایزه نخل طلای بهترین فیلم شد.

فیلم فرانسوی «الهی» ساخته «هودا بیامینا» موفق به کسب جایزه دوربین طلایی بهترین فیلم اول جشنواره کن در سال 2016 شد.

نخل طلای بهترین فیلم کوتاه به «خوانجو خیمنز» کارگردان اسپانیایی برای فیلم «تایم کد» اعطاء شد.

نخل طلای افتخاری شصت ونهمین جشنواره فیلم کن به «ژان پیر لئو» بازیگر سرشناس و یکی از مهمترین چهره های موج نوی سینمای فرانسه اعطاء شد.

جایزه هیئت داوران شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن به فیلم «عزیر آمریکایی» به کارگردانی «آندرا آرنولد» از فرانسه رسید.

جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن امسال به «ژاکلین خوزه» برای فیلم فیلیپینی «رزای من» رسید.

«الیور آسایاس» فرانسوی برای فیلم «خربدار شخصی» جایزه نخل طلای بهترین کارگردانی را به خانه برد.

جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره کن که مهمترین جایزه پس از نخل طلای بهترین فیلم است به فیلم «اینجا ته دنیاست» به کارگردانی «خاویر دولان» رسید

2. 4 کاربر مقابل از ali_@sghar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

lord reza (23rd May 2016), mansoor66 (23rd May 2016), Mohammadreza (23rd May 2016), ZahrA-ReD (23rd May 2016)

نام واقعی
    علی اصغر
    استاتوس
    .
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 31 تاپیک

شهاب حسینی: جایزه مال مردم ایران است و به خودشان برمی گردانم/ فرهادی: خوشحالم مردمم را شاد کردم

سینماپرس: اصغر فرهادی و شهاب حسینی دو جایزه مهم جشنواره شصت و نهم کن را از آن خود کردند و با سخنانی که روی صحنه ادا کردند، شبی خاطره آمیز را در ذهن سینمادوستان رقم زدند.

به گزارش سینماپرس، شهاب حسینی در حالی به عنوان برنده بازیگر مرد شصت و نهمین جشنواره فیلم کن روی صحنه رفت که ترانه علیدوستی همبازی وی در فیلم «فروشنده» از خوشحالی اشک می ریخت.

حسینی روی سن و پس از گرفتن جایزه بهترین بازیگر مرد گفت: جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم می کنم.

این بازیگر افزود: این جایزه به نوعی از مردم من آمده بنابراین آن را به خودشان برمی گردانم. این جایزه را با تمام وجود و از اعماق قلبم و با عشق به مردم سرزمینم تقدیم می کنم.

بازیگر فیلم «فروشنده» تاکید کرد: خدا را به خاطر این شبی که در زندگی من مهیا کرد سپاس می گویم، مطمئنم که روح پدرم از بهشت این صحنه را نگاه می کند.

وی ضمن تشکر از اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی گفت: از جشنواره محترم کن از هیات داوران و رییس محترم شان تشکر می کنم.

شهاب حسینی به دلیل بازی در نقش مردی که به دنبال ماجرایی است که بر همسرش رفته با نقدهای مثبت منتقدان روبه رو شد و منتقد ورایتی درباره بازی او نوشت: او از عماد شوالیه ای می سازد که با وجود تندمزاجی بر آن کنترل دارد.

شهاب حسینی بازیگر نقش عماد در نشست مطبوعاتی دیروز از استاد خود حمید سمندریان یاد کرده و گفته بود: دانش آموخته استاد فقید حمید سمندریان هستم که حالا در بهشت زندگی می کند. استاد سمندریان می گفت که «اثر خوب اثری است که وقتی جلوی چشم تماشاگر تمام شد در ذهن تماشاگر شروع شود.»

وی درباره تلاشش برای بازیگری نیز گفته بود: در ۲۰ سال گذشته فیلم های زیادی از سینمای ایران و جهان دیده ام تا مهارت های خودم را افزایش دهم. همیشه سینمایی را دنبال کرده ام که تفکر را برای مخاطبش مطرح کند و معتقدم برای اصغر فرهادی فیلمسازی وسیله ای برای ابراز تفکر است.

در این مراسم جایزه بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی رسید تا فیلم «فروشنده» به دومین جایزه خود از این دوره از جشنواره برسد.

فرهادی پس از اعلام نامش به عنوان برنده این جایزه همسرش را در آغوش گرفت و پس از حضور روی سن و دریافت جایزه گفت: روزی همراه فیلمبردارم برای تماشای نسخه نهایی «فروشنده» به سینمایی رفتیم. باید بیست دقیقه برای آماده شدن فیلم صبر می کردیم. او گفت در این فاصله فیلمی برایتان بگذارم؟ گفتم اگر خسته کننده نیست بگذار و آن فیلم «مد مکس» جرج میلر بود همان موقع گفتم این نشانه خوبی است.

وی افزود: فیلم های من فیلم های شادی نیستند اما خوشحالم که با جوایزم مردم ایران یا حداقل بخشی از آنها را شاد می کنم

4. 4 کاربر مقابل از ali_@sghar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

lord reza (23rd May 2016), mansoor66 (23rd May 2016), Mohammadreza (23rd May 2016), ZahrA-ReD (23rd May 2016)

نام واقعی
    علی اصغر
    استاتوس
    .
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 31 تاپیک

پیام تبریک «ایوبی»، «تابش» و «میرکریمی» به شهاب حسینی و اصغر فرهادی

سینماپرس: رییس سازمان سینمایی موفقیت اصغر فرهادی و شهاب حسینی در جشنواره فیلم کن را تبریک گفت.

به گزارش سینماپرس، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی موفقیت سینمای ایران با فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن فرانسه را تبریک گفت.

در پیام وی آمده است:

«به نام خداوند زیبایی ها

هنرمند گرامی جناب آقای اصغر فرهادی
    شما و همراهان گرامیتان گشودید دفتری از مثنوی معنوی را و خواندید غزلی زیبا از حافظ و سعدی را در بزرگترین رویداد هنری جهان. در جشنواره جهانی فیلم کن. و چه زیبا روایت کردید، بخشش را. و چه تابلوهای زیبایی آفریدید از نگاه عارفانه و راه و رسم یک تمدن کهن به زندگی. لحظه های شورانگیز ورودتان به میان جمعیت مشتاقِ به هیجان آمده از نام ایران، صحنه های زیبایی است که برای همیشه می ماند. دریافت جایزه ارزشمند فیلمنامه در جشنواره جهانی کن غرورآفرین است. این درخشش و پیروزی مبارک باد.
    می ستایم همت بلندتان را. ادای احترام می کنم به درخشش ستاره های سینمای ایران. تبریک می گویم هنرنمایی چهره محبوب کشورم، شهاب حسینی عزیز و دیگر هنرمندانی که این افتخار بزرگ را از آنِ سینمای ایران کردند. این موفقیت را در هنگامه جشن امید، در روز نیمه شعبان به شما و مردم ایران بویژه سینماگران سرزمینمان تبریک می گویم. سینماگرانی که با دستهای خالی اما دلهایی پر از عشق ایران را به گفته دبیر جشنواره کن به «کشور بزرگ سینمای جهان» تبدیل کردند و نشان دادند که گرجان عاشق دم زند/ آتش به این عالم زند
    با احترام

حجت الله ایوبی»

پیام تبریک مدیر عامل فارابی به مناسبت موفقیت «فروشنده»

در پیام تبریک علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی آمده است: «تبریك به آقای اصغر فرهادی سرمایه سینمای كشورمان و آقای سید شهاب حسینی بازیگر ارزنده سینما. تبریك به مناسبت شبِ پر افتخارِ تاریخ سینمای ایران.
    شب گذشته وقتی تماشاگران در كن ایستاده چند دقیقه «فروشنده» را تشویق و تحسین كردند از این حس و انرژی خوب می شد حدس زد كه داوران جشنواره كن نمی توانند از كنار این اثر بی توجه بگذرند. این دو جایزه بزرگ، دستاورد عظیمی برای جامعه سینمایی كشورمان است و در عین حال انتظارات را از سینماگران ایرانی بالا می برد. شادی مردم عزیز ایران گوارایشان باد.

علیرضا تابش

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی»

مدیرعامل خانه سینما به عوامل فیلم «فروشنده» تبریک گفت

در متن پیام رضا میرکریمی آمده است: «اصغر فرهادی و شهاب حسینی عزیز
    به نمایندگی از خود و جامعه اصناف سینمایی ایران موفقیت رشک بر انگیز تان را در کسب جوایز پراعتبار جشنواره کن به شما عزیزان و گروه سازنده فیلم افتخار آفرین «فروشنده» تبریک می گویم و روزگاری پر از سربلندی را از خداوند بزرگ برایتان آرزو دارم.
    دوست شما

رضا میرکریمی

مدیرعامل خانه سینمای ایران»

6. 4 کاربر مقابل از ali_@sghar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نام واقعی
    علی اصغر
    استاتوس
    .
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 31 تاپیک

موج واکنش ها به موفقیت سینماگران ایرانی در جشنواره «کن»

سینماپرس: موفقیت سینمای ایران با فیلم «فروشنده» و کسب جوایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد جشنواره «کن» فرانسه با موج پیام های تبریک اهالی سینما و برخی چهره های سیاسی مواجه شد.

اصغر فرهادی یکشنبه شب در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن جایزه بهترین فیلمنامه را برای فیلم «فروشنده» از آن خود کرد. شهاب حسینی هم برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران جایزه نخل طلایی بهترین بازیگر مرد را تصاحب کرد.

* پرویز پرستویی: خوشحالیم که پرچم سینمای ایران بالاست
    پرویز پرستویی بازیگر نام آشنای سینمای ایران نیز در پیامی اینستاگرامی نوشت: آقای فرهادی عزیز ؛تبریک ، تبریک ، تبریک ؛ خدا را شکر که سینمای ایران شما را دارد.

پرستویی افزود: شهاب عزیز امشب دل اهالی سینمای ایران را شاد کردی. با تمام وجودم به تو تبریک می گویم چرا که این جایزه برازنده تو است. و درود بر اصغر فرهادی عزیز که باعث شکوفایی سینمای ایران است.

پرستویی خطاب به ترانه علیدوستی نیز نوشت: ترانه عزیز ، اگرچه ما در ایران فیلم را ندیدیم اما اخبارها نشان دهنده بازی درخشان شما هم هست . مهم این است که تیمتان برنده شده و ما هم خوشحالیم که سینمای ایران پرچمش بالاست . درود بر همه شما که خوش درخشیدید.

* پژمان بازغی: باورداشتم که سینمای ایران بر قله ها خواهد درخشید
    پژمان بازغی دیگر بازیگر سینمای ایران نیز در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: تبریک و شادباش؛ باورم بود که سینمای ایران بر قله های زرین سینمای جهان خواهد درخشید. شهاب عزیزم ، اصغر فرهادی عزیزم ممنونم که به باور من رخت اتفاق افتادن پوشاندید ؛ ملت ایران سپاسگزار شما است.

* تبریک بهرام رادان به شهاب حسینی
    بهرام رادان بازیگر سینما نیز در پیامی نوشت: امشب شب بزرگی برای سینمای ایران است. نمی دانم از شدت خوشحالی و طپش قلب خواب به چشمانم بیاید یا نه ؛ فقط خوشحالم که فرهیختگان سینمای کشورم با طمانینه و گامهایی استوار ، ثابت کردند که سینما زنده است.
    رادان افزود: برای کسانی که می خواستند سینما بمیرد و مدام فریاد سینما مرده است سر می دادند از بارگاه خداوند طلب صبر دارم و به قول شهاب عزیز، الهی شکر .

* حبیب رضایی : اصل افتخاری حسینی
    حبیب رضایی از سینماگران کشورمان نیز در پیامی خطاب به شهاب حسینی نوشت: شهاب خوش یمن آسمان ما بودی حالا ستاره ای ثابت بر مدار هنر این مرز و بوم شدی . به دورها نگاه کن که هنوز تا رسیدن به افق پر عیار ذات زلالت ، منزلگاه بسیار داری - اگر رسیدن بخواهی که می دانم نمی خواهی. اصل افتخاری ، حسینی.

* حسن فتحی: تبریک به مردم سرزمینم
    حسن فتحی کارگردان سریال «شهرزاد» نیز نوشت: باز هم شاهکاری دیگر و افتخاری دیگر از اصغر فرهادی موجی از شادی را بین مردم ایران به راه انداخت و نام سینمای ایران را در جهان پر آوازه کرد.
    فتحی افزود: این پیروزی تاریخی را به مردم سرزمینم ، اصغر فرهادی عزیز کارگردان خوشفکر سینمای ایران و شهاب حسینی عزیزم بازیگری که همیشه در یادها می ماند تبریک عرض می کنم.

یادآور می شود ، در فیلم «فروشنده» اثر جدید اصغر فرهادی که محصول مشترک ایران و فرانسه است، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازیگران اصلی هستند. فیلم به رابطه زن و شوهری به نام رعنا و عماد (با بازی ترانه علیدوستی و شهاب حسینی) میپردازد که در حال بازی در نمایش «مرگ فروشنده» آرتور میلر هستند.

8. 4 کاربر مقابل از ali_@sghar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نام واقعی
    z@hra
    استاتوس
    من بد نیستم۔۔۔ شاید بلد نیستم!
    شغل و حرفه
    فوتسال
    بازیکن محبوب
    Mohsen Khalili
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 3,099 بار در 1,380 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 29 تاپیک
    و باز هم شهاب حسینی ...مثل همیشه عااالی و پرچمش بالا...

این قرمزه منه...

دوسش دارم خیلی زیاد...

قهرمانی بهش میاد...

10. کاربر مقابل از ZahrA-ReD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ali_@sghar (23rd May 2016)

نام واقعی
    z@hra
    استاتوس
    من بد نیستم۔۔۔ شاید بلد نیستم!
    شغل و حرفه
    فوتسال
    بازیکن محبوب
    Mohsen Khalili
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 3,099 بار در 1,380 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 29 تاپیک

این قرمزه منه...

دوسش دارم خیلی زیاد...

قهرمانی بهش میاد...

نام واقعی
    reza YA
    استاتوس
    I'm HERE
    شغل و حرفه
    dANESHJoOo
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | NetherLand
    تشکر شده 11,154 بار در 3,799 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 26 تاپیک
    تبریک به شهاب و فرهادی
    و خسته نباشی ویژ با فرهادی که این مدت سینمای ایران تو سطح جهان داره می شناسونه

13. 2 کاربر مقابل از lord reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ali_@sghar (23rd May 2016), ZahrA-ReD (23rd May 2016)