قطبی: اخراج من در تایلند فوتبالی نبود

افشین قطبی سرانجام در خصوص اخراجش از باشگاه بوریرام یونایتد تایلند صحبت کرد.

قطبی در این خصوص به سایت Four Four Two گفت: من عاشق مردم تایلند و بازیکنان تایلندی هستم. آنها روح بزرگ و قویای دارند و من ارتباط خوبی با آنها و طرفداران برقرار کرده بودم.
من در این باشگاه سطح حرفهای ایجاد کردم که آنها هرگز ندیده بودند و فکر میکنم برای این سطح آماده نبودند. اخراج من فوتبالی نبود و ربطی به نتایج نداشت. من در ماه می به این تیم آمدم و ضعفهای آنها را دیدم و در خصوص حضور تیم در بین ۵ تیم برتر آسیا صحبت کردیم.

بوریرام فصل قبل موفقیتهای خوبی در تایلند کسب کرد اما بعد در آسیا با ۶ گل شکست خورد. این واقعیت فوتبال آنها در آسیا بود اما بلافاصله پس از آمدن من با چند مصدومیت در بین بازیکنان مواجه شدیم و سپس با ۳ گل مقابل موانگ تونگ شکست خوردیم.

وقتی من به تیم آمدم و در جمع هیأت مدیره حاضر شدم، شور و شوق را در بین آنها دیدم اما متأسفانه بلافاصله کاپیتان تیم از ناحیه ACL آسیب دید و پس از او، ما بازیکن کرهای خود کوسئولکی را به علت عفونت عضله که بیماری نادری است، از دست دادیم و با توجه به مصدومیت دیوگو بهترین بازیکن خارجی ما دیگر هیچ جایگزینی برای آنها نداشتیم.

تیم هم بهترین بال چپ تایلند را به موانگتونگ فروخته بود و ما عملاً در تیم برای جناح چپ، هافبک دفاعی و خط حمله، بازیکن نداشتیم. تنها انتخاب من استفاده از بازیکنان جوان بود و با این حال در ۱۱ بازی پیاپی شکست نخوردیم.

ما داشتیم ریتم خود را پیدا میکردیم که فصل نقل و انتقالات تابستانی آمد و باشگاه بازیکنانی را خرید که هرگز سابقه بازی در تایلند و برای بازی شرایط مناسب نداشتند. سپس دو بازی با موانگتونگ پیش آمد که مقابل آنها ما تیم برتر بودیم و تنها تفاوت در دروازهبانها بود. در این دیدار دروازهبان خوب آنها موقعیتهای فراوان ما را گرفت اما آنها ۴ توپ آوردند که ۳ تای آن گل شد. برای بوریرام که تنها ۶ سال است تأسیس شده، شکست موانگتونگ آسان نیست.

آنها بهترین بازیکنان تایلند را در اختیار دارند و ترکیب و نیمکت باثباتی دارند اما من در بوریرام مجبور شدم به علت مصدومیت بازیکنان در ۲۲ بازی از ۷ سیستم متفاوت استفاده کنم.