به گزارش "ورزش سه"، مسئولان پرسپولیس به شدت به دنبال جذب یک مدافع میانی و یک هافبک دفاعی و در نهایت یک مهاجم سطح بالا هستند و در این رابطه در فاصله 24 ساعت مانده به پایان مهلت نقل و انتقالات به نتیجه لازم دست نیافته اند.


آنها که در نیم فصل دوم جدایی امید عالیشاه، احمد نوراللهی، شهاب زاهدی، محمد رحمتی و محمدامین آرام طبع از جمع شان قطعی بود، در نهایت سروش رفیعی و سامان نریمان جهان را به لیست خود اضافه کردند تا بالانس در خط میانی آنها ایجاد شود. با این حال این تیم هنوز در دفاع چپ، دفاع میانی، هافبک دفاعی و مهاجم به دنبال جذب بازیکن هستند.

گزینههای مدافع میانی – سعد ناطق منتفی شد؟
پنجره نقل و انتقالات عراق روز گذشته بسته شد و خبری از رضایتنامه سعد ناطق، مدافع میانی جوان تیم ملی عراق و نیروی هوایی این کشور نشد. با این حال پرسپولیسیها همچنان امیدوارند بتوانند در فاصله 24 ساعت مانده به پایان نقل و انتقالات رضایتنامه او را دریافت کنند و او را به عضویت پرسپولیس در آورند؛ اتفاقی که البته دور از ذهن به نظر میرسد و مسئولان این تیم روی فصل آینده برای جذب این بازیکن در تلاش هستند. از بین گزینههای داخلی اما آنها بازیکنی را در نظر ندارند و پروسه حضور شجاع خلیل زاده نیز منتفی شده است.


گزینه های دفاع چپ – بازار خالی از چپ پاست
با انتقال محمد انصاری به دفاع میانی و جدایی محمد امین آرام طبع این تیم اکنون مدافع چپ اختصاصی در ترکیب خود ندارد. محسن ربیع خواه در نیم فصل اول این وظیفه را برعهده داشت و در دیدار پایانی نیم فصل دچار مصدومیت شد تا از ترکیب اصلی دور شود. این در حالی است که پست تخصصی این بازیکن نیز هافبک دفاعی است و در فاز تهاجمی در این پست نتوانسته بود عملکرد مثبتی از خود به جا بگذارد. با این حال حسین ماهینی که سابقه حضور در این پست را دارد بار دیگر با توجه به نیاز سرخپوشان در این جناح حضور یافته و سرخپوشان اگر موفق شوند مدافع استانداردی در این جناح جذب کنند، عملکرد خود را در نقل و انتقالات تکمیل خواهند کرد.


گزینه های هافبک دفاعی – حمله به اردوگاه استقلال
با توجه به ممنوعیت استقلال از حضور در نقل و انتقالات زمستانی و بیرون ماندن روزبه چشمی، صحبتهایی در خصوص حضور این بازیکن در پرسپولیس طی روزهای گذشته به سوژه اصلی رسانهها تبدیل شده است. آنها البته به شهاب کرمی، هافبک سابق فولاد که با پایان دوران سربازیاش در ملوان نیز نظر دارند. از فرشید باقری هم که با حضور احتمالی روزبه چشمی و آندرانیک تیموریان جای خود را تنگ تر از سابق میبیند، به عنوان دیگر گزینهی احتمالی پرسپولیس یاد میشود که برانکو ایوانکوویچ در ابتدای فصل هم بیمیل نبود او را در جمع شاگردان خود ببیند.گزینه های مهاجم – امیدوار نباشید
پرسپولیس در خط حمله خود مهدی طارمی، علی علیپور و ولادیمیر پریمیوف را در اختیار دارد که وحید امیری نیز توانسته خود را به عنوان یکی از گزینههای این خط معرفی کند. با این حال برانکو ایوانکوویچ بدش نمیآید مهاجم استاندار و گلزنی را به لیست خود اضافه کند. طی روزهای اخیر زمزمههایی مبنی بر حضور احتمالی کوین کورانی، مهاجم نامدار آلمانی که به روزهای بازنشستگی خود نزدیک میشود در این تیم شنیده میشد که این مهاجم بلند قامت سابق شالکه اعلام کرد در کمال احترام آن را رد کرده و برانکو ایوانکوویچ نیز در واکنش به این انتقال اعلام کرده بود مهاجم مدنظرش باید رقابت فنی و تکنیکی را در بین دیگر بازیکنانش بالا ببرد و شرایط بدنی کورانی نظر او را جلب نکرده بود. اکنون بازار داخلی از وجود مهاجمی که بتواند نظر برانکو ایوانکوویچ را به خود جلب کند خالی است و باید دید در پایان پنجره نقل و انتقالات اروپا، بازیکن آزادی حضور خواهد داشت که بتواند نظر کادرفنی این تیم را برای حضور در جمع سرخپوشان جلب کند یا خیر.