پارلر: ون پرسی بازیکنی در سطح مسی و رونالدو است
ری پارلر هافبک اسبق آرسنال کاپیتان توپچی ها رابین ون پرسی را ستود و او ر یکی از بهترین فوتبالیس های جهان در کنار لیونل مسی و کریستیانو رونالدو قرار داد.
مهاجم هلندی توپچی ها این فصل 33 گل به ثمر رسانده است و آمادگی او پارلر را متقاعد کرده است که او شایستگی قرار گرفتن در کنار مسی و رونالدو برای کسب عنوان بهترین بازیکن جهان را دارد.
پارلر در گفتگوی اختصاصی با سایت گل اظهار داشت:" او بازیکنی فوق العاده است و اهمیتی نظیر لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان دارد. نمی خواهم بگویم او بهترین فوتبالیست این سیاره است اما رابین ون پرسی پشت سر مسی و رونالدو نیست. او این فصل با شکوه ظاهر شده است. او آماده ی گلزنی است. این رابین بوده است که آرسنال را به این رتبه راسنده است چرا که گل های سرنوشت سازی به ثمر رساند."
" رابین فصل شگفت انگیزی داشته است. او آرسنال را این فصل به سطح دیگری رساند. نه فقط با گل زنی هایش بلکه با قدرت رهبری اش. او تأثیر بسزایی به عنوان کاپیتان داشته است. من به بازی مقابل تاتنهام اشاره می کنم که که در زمان گرم کردن بازیکنان کنار او جمع شده بودند و این برای من تأییدی بود که او کلاس متفاوتی به دلیل گلزنی هایش و هنر کاپیتانی اش دارد."
پارلر مشتاق است که ون پرسی آینده ی خود را در گرو آرسنال بگذارد و علیرغم اننظار تیم های دیگر نظیر منچسترسیتی برای جذب او در آرسنال بماند.
" من اکنون در بیرون ورزشگاه امارات یک مجسمه در کنار مجسمه های هربرت چاپمن، تیری هانری و تونی آدامز قرار می دهد و او را مجبور می کنم قرارداد جدیدی امضا کند. او بازیکن بسیار مهمی برای آرسنال است و امیدوارم که او بتواند اینده ی خود را اینجا ببیند و بگوید 'نگاه کنید من می خواهم بمانم و آرسنال را به جلو برانم'. تمدید قرارداد ون پرسی بهترین خرید تابستان خواهد بود و حتی اگر آن ها تیم را تقویت کنند و بازیکنان با کیفیتی جذب کنند اما این کار بیانیه ای واقعی از جاه طلب بودن باشگاه است."
پارلر به آرسنال کم کرد تا در مدت 12 سال حضورش در شمال لندن سه قهرمانی لیگ برتر کسب کند و امیدوار است که ون پرسی راه هم وطنش دنیس برگ کمپ را در پیش بگیرد.
" من از این امتیاز برخوردار بودم که سال ها در کنار دنیس برگ کمپ بازی کنم و او هیچ وقت نخواست که آرسنال را ترک کند. من می دانم که دنیس در زمان حضورش در هایبوری قهرمان چند جام شد اما او یکی از آن بازیکنانی بود که در باشگاه رشد پیدا کرد و دوست دارم فکر کنم رابین ون پرسی نیز کار مشابهی انجام می دهد."
" امیدوارم که او بماند و آینده ی بلند مدت خود را در گرو آرسنال بگذارد. این تصمیمی است که او و خانواده اش باید با هم بگیرند و بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنند. شاید او نیاز داشته باشد که با آرسن ونگر نشستی داشته باشد و به او بگوید ‘ببین. باشگاه به چه سمتی می رود؟‘ و ‘برنامه باشگاه برای نقل و انتقالات تابستانی چیست؟‘ زیرا گل های بیشتری از سایر نقاط زمین باید به ثمر برسد و شاید بگوید ‘من امضا می کنم زیرا در اینجا واقعاً خوشحالم و من معتقدم این کار را می کند. خانواده ی او کاملاً اینجا جا افتاده اند.
" اگر او در تابستان قرارداد خود را تمدید نکند باشگاه فوتبال آرسنال باید تصمیم بزرگی بگیرد. چه کاری انجام خواهند داد؟ آیا ریسم می کنند و او را نگه می دارند که شاید فصل بعد با او به توافق برسند و شاید او به طور آزاد تیم را ترک کند یا نه."
" اما همه جا باید تصمیمات بزرگی گرفت و نه تنها بازیکنان که باشگاه نیز باید همین گونه باشد."
پارلر مطمئن است آرسنال جایگاه خود برای حضور در لیگ قهرمانان را تثبیت می کند و می گوید:
"از دید من اسپرز، چلسی و آرسنال برای رتبه سوم و چهارم تلاش می کنند و تیم های دیگر نظیر لیورپول از این قائله جدا شده اند. و فکر نمی کنم نیوکاسل توانایی مبارزه برای این رتبه را داشته باشد."
" آرسنال اکنون به دنبال حفظ رتبه ی سوم است. فصل پر افت و خیزی بوده است. بازیکنان در بازی مقابل میلان کاملاً ناامید شده بودند زیرا عملکرد بسیار ضعیفی داشتند و سپس اوضاع بدترشد و در جام حذفی نیز مقابل ساندرلند شکست خوردند اما آن ها بازگشتند و پاسخ خوبی دادند."
" پیروزی مقابل اسپرز بسیار بزرگ بود و پیروزی 5-2 پس از عقب افتادن دو گل شخصیت و مصمم بودن تیم را نشان داد و فشار فقط می توانست با پیروزی در دربی شمال لندن از روی تیم برداشته شود و گاهی شما انتخابی بهتر از این ندارید!"
" در دیدار مقابل لیورپول شاید خوش شانس بودند اما همه چیز گرفتن سه امتیاز است. آن ها این کار را انجام دادند و مقبال میلان نیز غرور فوق العاده ی خود را نشان دادند و یک حرکت رو به جلوی واقعی بود و اگر چه حذف شدند اما بسیار ترسناک ظاهر شدند."
" اگر آن ها به گونه ای دیگر حذف می شدند پیامدهای منفی داشت اما این گونه موجب افزایش روحیه همه شد. آن ها کمی ناامید شدند که نتوانستند یک گل دیگر بزنند و کار را به وقت اضافی بکشند اما در رختکن این موضوع حل شد که تیم به قابلیت هایش و استانداردهایش توجه کند."
پارلر افزود:" بسیار حیاتی است که آن ها فصل بعد در لیگ قهرمانان اوپا حاضر باشند و با جایگاه کنونی آن ها شانس زیادی دارند."
بسیای از کارشناسان شانس آرسنال برای رسیدن به جمع 4 تیم بالای جدول را کم دانسته بودند اما پارلر می گوید او هیچ گاه ایمان خود را دست نداده بود.
" در تمام طول فصل مطمئن بودم که آن ها به رتبه چهارم می رسند. حتی وقتی تیم نتایج ضعیفی گرفت و مردم گفتند که آن ها نمی دانند چه می نند."
مردی که بیش از 3000 بازی با پیراهن آرسنال انجام داد و از رده های جوانان باشگاه بالا آمد ادامه می دهد.:" می دانستم که اوضاع در کنترل آن ها خواهد آمد. مانند اوضاع الان. آن ها باید این روند را ادامه دند و امیدوام که سال بعد نیز در لیگ قهرمانان حاضر باشند"
" فکر می کنم بازگشت جک ویلشر به تیم یک عامل مهم خواهد بود که مرا مطمئن می کند. او مدت هاست در تیم نیست و هنوز تیم فاصله زیادی با سایر رقبا در این جایگاه ندارد. همیشه احساس می کردم آرسن ونگر بهترین عملکرد را از تیمش بیرون می کشد و واقعیت این است که آن ها کاملاً با تجربه هستند و این امر در راهیابی آن ها به لیگ قهرمانان اروپا کمک می کند."
"فکر می کنم که آن ها تا خط پایان خواهند رفت. چلسی تصمیم بزرگی در اخراج ویاس بواس گرفت و امیدوارند اوضاع تغییر کند و به جمع 4 تیم بالایی راه پیدا کنند."
" جالب است ببینیم هی ردنپ می تواند تا پایان فصل تاتنهام را نگه دارد. این سؤالی است که در حال حاضر همه به دنبال پاسخی برای آن ها هستند. اما هر چه باشد من فکر می کنم آرسنال فصل بعد در لیگ قهرمانان حاضر خواهد بود.