رئال مادرید موفق شد در خانه ایبار، این تیم را شکست دهد تا رقابت در صدر جدول لالیگا همراه با بارسلونا حساس دنبال شود.

گزارش نیمه اول

بازی با مالکیت رئال مادرید آغاز شد اما ده دقیقه ابتدایی بدون خطر خاصی روی دروازه ها گذشت. در دقیقه 14 رئال مادرید با یک حرکت تیمی خوب توسط کریم بنزما به گل اول رسید. یک دقیقه بعد هامس با نفوذ از سمت راست به درون محوطه جریمه قصد داشت دروازه را باز کند اما مدافعان ایبار توپ را از روی خط برگشت دادند. برتری رئال مادرید ادامه داشت تا بالاخره در دقیقه 25 کریم بنزما از روی یک ضربه ایستگاهی که هامس ارسال کرده بود، موفق شد با حضور به موقع توپ را وارد دروازه کند تا خودش و تیمش را دو گله کند. آتش بازی رئالی ها ادامه داشت و این در دقیقه 30 این بار با پاس بنزما و گلزنی هامس رودریگز به گل سوم رسید. به نظر می رسید ایبار در مقابل کهکشانی ها در حالی که چند ستاره خود را در ترکیب خود نداشتند، هیچ حرفی برای گفتن نداشت.


در دقیقه 37 ایبار می توانست یکی از گل ها را جبران کند. در یک حمله سریع و کار تیمی خوب سرخی انریخ در مقابل دروازه صاحب یک موقعیت عالی شد اما ضربه او را راموس به خوبی برگشت داد. در دقایق پایانی نیمه اول ایبار جلوتر کشیده بود و موفق شد چند حمله روی دروازه مهمان ایجاد کند. در دقیقه 42 رئال مادرید در یک ضد حمله توپ را به پشت محوطه جریمه ایبار رساند و آسنسیو با یک شوت از راه دور خطرناک شانسش را امتحان کرد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد رئال مادرید دو موقعیت خطرناک دیگر را از دست داد. در ابتدا بنزما در یک فرار در محوطه جریمه با ضربه چپ قصد داشت دروازه را باز کند اما دروازه بان توپ را برگشت داد، در برگشت آسنسیو در سمت مخالف محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما باز هم یوئل بود که اجازه نداد دروازه برای بار چهارم باز شود تا نتیجه تا پایان نیمه اول 3-0 به سود رئال مادرید باشد.
گزارش نیمه دوم
مادریدی ها نیمه دوم را نیز با برتری آغاز کردند و پس از چند حمله، در دقیقه 60 توسط آسنسیو به گل چهارم هم رسید. پس از گل ایبار باز هم جلو کشید. بازیکنان ایبار تا پشت محوطه جریمه رئال مادرید خوب پیش می رفتند اما در نهایت با بی دقتی توپ ها را لو می دادند. خط دفاعی رئال مادرید نیز شب بسیار خوبی را پشت سر می گذاشت. در دقیقه 68 ایبار به گل رسید اما داور بازی اعلام آفساید کرد. 4 دقیقه بعد و در دقیقه 72 این بار گل ایبار صحیح اعلام شد. ارسال از سمت راست با ضربه روبن پنا خیمنز وارد دروازه رئال مادرید شد تا نتیجه 4-1 دنبال شود.


پس از گل بازی با مالکیت ایبار و آرام دنبال می شد و این تیم نمی توانست موقعیت گل جدی خلق کند. رئال مادرید به خوبی فضاها را بسته بود و بازی را کنترل می کرد. در دقیقه 87 با یک حرکت عالی به داخل محوطه جریمه ایبار زد و در آخرین لحظه مدافعان این تیم موفق شد توپ او را قطع کنند تا گل پنجم به ثمر نرسد. بازی در نهایت با نتیجه 4-1 به پایان رسید.

آمار بازیشرح گل ها

-در دقیقه 14هامس رودریگز با یک پاس عمقی آسنسیو را در سمت چپ محوطه جریمه صاحب توپ کرد. آسنسیو با یک ارسال زمینی مقابل دروازه و با اشتباه مدافع ایبار، بنزما را صاحب موقعیت کرد. ضربه بنزما در ابتدا برگشت داده شد و خودش بلافاصله با یک ضربه دیگر، دروازه را باز کرد.


-در دقیقه 25 رئال مادرید در سمت راست ایبار صاحب یک ضربه آزاد شد. هامس توپ را روی دروازه ارسال کرد و بنزما با حضور به موقع با پا و در مقابل دروازه توپ را وارد دروازه کرد.


-در دقیقه 30 بنزما از سمت راست نفوذ کرد و با یک ارسال زمین توپ را برای هامس بر روی دروازه فرستاد. هافبک کلمبیایی با یک ضربه پای چپ زیبا دروازه را باز کرد.


-در دقیقه 60 بنزما با یک پاس عمقی آسنسیو را در یک ضد حمله صاحب توپ کرد. آسنسیو توپ را برای هامس روی دروازه ارسال کرد. ضربه بسیار خطرناکه هامس به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت خودِ آسنسیو توپ را وارد دروازه کرد.


-در دقیقه 72 پدرو لئون از سمت راست حرکت کرد و توپ را روی دروازه رئال مادرید ارسال کرد و روبن پنا خیمنز موفق شد خودش را به توپ برساند و توپ را وارد دروازه کند.