گفت و گو با جنجالی ترین هوادار این هفته فوتبال ایران /دختـــــر پرسپولـــــیسی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: گفت و گو با جنجالی ترین هوادار این هفته فوتبال ایران /دختـــــر پرسپولـــــیسی

نام واقعی
    MINA
    استاتوس
    ...Pbt...
    شغل و حرفه
    DaNeShJoO
    بازیکن محبوب
    Karim bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 4,670 بار در 1,966 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 29 تاپیک

گفت و گو با جنجالی ترین هوادار این هفته فوتبال ایران /دختـــــر پرسپولـــــیسی

بعد از اینکه در جریان دیدار دو تیم فولاد خوزستان و پرسپولیس شبنم توانست راهی برای حضور روی سکوهای استادیوم غدیر پیدا کند، کمتر کسی تصور اینکه جدال حساس دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی در آزادی نیز تماشاگر ویژه ای داشته باشد را میکرد؛ اما در نهایت این زهرا بود که از گیلان آرزوی کودکی خود را با گریمی عجیب روی سکوهای آزادی برآورده کرد و تماشاگر این جدال شد. او در گفتگو با گل به اتفاقات هیجان انگیز حضورش روی سکوی استادیوم آزادی اشاره کرده که در ادامه میخوانید.

در استادیوم آزادی یک چهره ویژه لقب گرفتی. چطور شد این بازی را به عنوان حضورت در استادیوم انتخاب کردی؟

آرزوی دوران بچگی ام رفتن به استادیوم و دیدن بازی تیم محبوبم پرسپولیس بود. بعد از اینکه در چند وقت اخیر زلزله ها به یکی از دغدغه ی اصلی و هولناک همگی تبدیل شد، پیش خودم گفتم چرا باید در صورت احتمال زلزله شدید زیر آوار بمانم و بمیرم و در آن صورت حسرت تماشای بازی پرسپولیس روی دلم بماند! این اتفاق باعث شد تا انگیزه ام برای حضور در استادیوم افزایش یابد و برای تصمیمی که گرفته بودم مصمم شوم

یک هفته پیش از این هم شبنم در استادیوم غدیر این حرکت را انجام داد. این موضوع تاثیری در تصمیمت نداشت؟

کاری که شبنم در اهواز انجام داد به من دل و جرات بیشتری داد تا این کار را انجام دهم. مشکلی که در مورد شبنم وجود داشت این بود که گریمش خیلی مصنوعی بود و ممکن بود لو برود و برای همین من تصمیم گرفتم گریم طبیعیتری در این بازی داشته باشم که مشخص نشود.

گریم عجیبی داشتی، این ریشها از کجا آمده بود؟

ریش مصنوعی را تهیه کردم و خودم با چسب آنها را به صورتم چسباندم و خیلی دقت کردم که طبیعی باشد، فکر میکنم جالب هم شده بود.

جو استادیوم با آن چیزی که در ذهن داشتی چقدر شباهت داشت؟

با تصویری که ساخته بودند فکر میکردم در محیطی قرار بگیرم که انگار قرار است کنار یک مشت آدم وحشی بنشینم ولی محیط خیلی خوب بود و به هیچ وجه هم منقلب نشدم.

در طول زمانی که در استادیوم حاضر شدی توجه کسی به تو جلب نشد و لو نرفتی؟

نه. هیچکس متوجه نشد خانم هستم و حتی لیدری که روی سکوها بود مرتب به من میگفت برادر تشویق کن! یکی هم از من فندک خواست که از او معذرت خواهی کردم. هنگام عبور از گیت ها خیلی شلوغ بود و من مراقب بودم که صحبتی نکنم چرا که صدای من با تصویرم هم خوانی نداشت و ممکن بود لو بروم. البته تمرین کرده بودم که صدایم را تغییر دهم ولی باز هم سعی کردم با سر جواب دهم و خیلی سریع رد شدم و به ورزشگاه رفتم اما...

چی؟

در زمان عبور از گیت یکی از ماموران متوجه شد که من زن هستم. به مامور بازرسی گفت نمیخواهد او را بازرسی کنی و بگذار برود! خدا از برادری کم نکند و بزرگترین هدیه خدا برای من بود که بدون مشکل از گیت رد شدم.

با این همه استرس و کارهایی که برای ورود به ورزشگاه انجام دادی ارزشش را داشت؟

ارزشش را داشت و خیلی لذت بردم، اصلا قابل توصیف نیست و نمیتوانم باور کنم که توانستم به استادیوم بروم. تماشای فوتبال از نزدیک لذت بیشتری دارد و علاقه ام به پرسپولیس و بازیکنانش بیشتر شد و خوشحالم که توانستم این کار را انجام دهم.

اما اتفاق بد این بود که بازی انتخاب شده ات بزرگترین حواشی چند سال اخیر فوتبال ایران را داشت.

از اتفاقاتی که روی سکوها افتاد ناراحت شدم و در برخی دقایق فحاشی هایی انجام میشد که گوش هایم را گرفتم تا نشنوم. بازی پرسپولیس - تراکتورسازی همیشه میان هواداران دو تیم چالشی بوده است و این موارد در آن وجود دارد.

باز هم ممکن است این کار را انجام دهی؟

آرزو دارم دربی را از نزدیک ببینم ولی نمیدانم باز هم این کار را انجام دهم یا نه، امیدوارم تا آن موقع حضور بانوان و خانواده ها در ورزشگاه آزاد شود و بدون نیاز به کارهای این چنینی وارد استادیوم شویم.

بعد از بازی در فضای مجازی خیلی سر و صدا کردی، واکنش ها چطور بود؟

آیدی تلگرام و اینستاگرام من سریع لو رفت و پیام های زیادی دریافت کردم که نمیدانم از کجا من را پیدا کردند. ابراز لطف و محبت زیادی به من شد و تشویقم کردند و برایم آرزوی موفقیت کردند.

عکست هم خیلی زود رسانه ای شد، خودت آن را منتشر کردی؟

عکاسی که از من عکس گرفته بود نمیدانم از کجا متوجه شد من خانم هستم و خیلی سریع عکسم رسانه ای شد. دوست نداشتم رسانه ای شود چرا که ممکن بود مشکلی برایم ایجاد شود ولی خدا را شکر مشکل حادی تا این لحظه شکل نگرفته است. من شاید هنجار شکنی کرده باشم اما مطمئنا جرم مرتکب نشدم و تنها خواسته و حق خودم میدیدم که سهمی از حضور در استادیوم داشته باشم. باید مطمئنا مطابق شعارهای صورت گرفته خیلی زود شرایط حضور بانوان در استادیوم ها فراهم شود و این حق به آنها نیز داده شود. پرسپولیس و استقلال مدعی هستند هر کدام فلان میلیون طرفدار دارند، این طرفداران مطمئنا تنها به مردان خلاصه نمیشوند زنان هم در این میان سهم دارند. مطمئنا میتوان طرحها موفقی برای حضور بانوان در استادیوم ارائه کرد و در این شرایط فوتبال نه تنها به جذابیت خواهد رسید که حق بانوان این سرزمین نیز ادا خواهد شد.

قبل از رفتن به ورزشگاه با کسی مشورت نکردی؟

تصمیمم را با کسی در میان نگذاشته بودم چرا که میدانستم خانواده مخالفت میکند و برای همین به تنهایی این کار را انجام دادم و تنها هم به ورزشگاه رفتم.

ویرایش توسط MINA : 31st December 2017 در ساعت 13:47

2. کاربر مقابل از MINA عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

RUDMEHR K (31st December 2017)

نام واقعی
    reza
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Portugal
    تشکر شده 9,306 بار در 2,104 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 44 تاپیک
    همیشه ترسیدم از دوست داشتنت
    یه بارم نگفتم ولی دوست داشتمت
    به خریت زدنو قبول دروغا
    یه وفتایی معنای دوست داشتنه
    خنده ها برا تو
    غصه ها برا من
    با اینکه نداشتی حوصله برا من
    میگفتم دعوتیم امشب دوتایی باهم
    میگفتی امشب نه من حوصله ندارم
    من همونم که بودم اسیرت
    شکوندی منو حالا چی شد نصیبت
    دارم سر میذارم رو بطری ها هرشب
    ولی تو آروم تو تخت کثیفت

4. کاربر مقابل از RUDMEHR K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

MINA (3rd January 2018)

نام واقعی
    بذ
    بازیکن محبوب
    Karim AnsariFard
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-City | England
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    مطلب خوبی بود

نام واقعی
    sajjad
    استاتوس
    هیچ کس نمی تواند به عقب برگردد و از نو شروع کند اما همه می توانند از همین حالا شروع کنند و پایان تازه ای بسازند
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام

این اتفاق تازه افتاده ؟؟؟

7. کاربر مقابل از xavi6 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: