ملی پوشان واترپلو کشورمان عصر دیروز سه شنبه در چهارمین روز مسابقات واترپلو کاپ آسیا در کویت به مصاف تیم قدرتمند و صاحب نام قزاقستان رفتند و در پایان در دیداری خشن و پربرخورد نتیجه را 17 بر 8 به حریف سرشناس خود واگذار کردند .

در این دیدار تیم کشورمان در وقت های اول و دوم پا به پای حریف نامدار خود پیش رفت، ولی از وقت سوم بازی رو به خشونت گذاشت که حاصل آن مصدومیت یک بازیکن قزاق از ناحیه بینی و آسیب دیدگی رامتین اوسطی از ناحیه چشم بود. ضمن اینکه رومان پلاچیک سرمربی اسلواک تیم ملی نیز به دلیل اعتراض به قضاوت ضعیف داوران اندونزی و کویت با دریافت کارت قرمز از روی نیمکت تیم ملی اخراج شد .

با وجود شکست سنگین تیم ملی واترپلو کشورمان مقابل قزاقستان ، کادر فنی تیم ملی از جنگندگی و تلاش ملی پوشان کشورمان در اجرای برنامه های تاکتیکی و فنی رضایت داشتند و عملکرد بازیکنان تیم ملی را قابل قبول عنوان کردند .

تیم ملی واترپلو کشورمان امروز چهارشنبه در پنجمین و آخرین روز مسابقات واترپلو کاپ آسیا به دیدار کویت میزبان مسابقات خواهد رفت.

تیم کویت دیروز موفق شد با نتیجه 7 بر 4 تیم ازبکستان را شکست دهد تا نظیر تیم کشورمان صاحب 2 برد و یک شکست از سه مسابقه شود . با توجه به شرایط مشابه تیم واترپلو کشورمان و کویت ، دیدار اختتامیه این رقابت ها از حساسیت ویژه ای برخوردار خواهد بود و این دیدار تیم نایب قهرمان را مشخص خواهد کرد .

تیم کویت با استفاده از امتیاز میزبانی تلاش دارد تا با بکارگیری تمامی عوامل تاثیرگذار تیم پیروز مسابقه حساس فردا مقابل ایران باشد و حداقل بر سکوی نایب قهرمانی بایستد، ولی با وجود بازیکنان باتجربه و کلیدی ایران در پست های مختلف تیم کشورمان می تواند با ارائه یک بازی منطقی و حساب شده ضمن شکست تیم میزبان بر سکوی دومی کاپ آسیا تکیه بزند .

در مسابقه امروز مقابل کویت رومان پولاچیک که در دیدار با قزاقستان از بازی اخراج شد بر روی نیمکت تیم ملی واترپلو حضور نخواهد داشت و در غیاب او کامبیز رخشانی مهر مربی تیم ملی هدایت تیم کشورمان را در این مسابقه حساس برعهده خواهد داشت .