هر آنچه در برنامه 90 ديشب (14 فروردین) گذشت
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: هر آنچه در برنامه 90 ديشب (14 فروردین) گذشت

 1. #1


  محل سکونت
  PersPolisFC City
  نام واقعی
  یاســــر
  استاتوس
  راه ما جداست...
  شغل و حرفه
  برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | France
  نوشته ها
  4,811
  تشکر
  2,500
  تشکر شده 6,561 بار در 1,863 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 45 تاپیک

  هر آنچه در برنامه 90 ديشب (14 فروردین) گذشت

  علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال شب گذشته در برنامه 90 حاضر شد و درباره انتخابات این فدراسیون و مسائل پیش آمده گفت: 8 سال پیش که در پست معاون سازمان بودم و بازنشسته شدم به دولت نامه نوشتم که به کارم ادامه دهم. 4 سال قبل که به فوتبال آمدم برای انتخابات فدراسیون کاندیدا شدم و با کنار رفتن علیآبادی من تنها به عنوان نامزد باقی ماندم مجمع نیز اعلام کرد که با یک صلوات کفاشیان انتخاب شود. وی اضافه کرد: عابدینی همان موقع اعتراض کرد و درست این بود که رأیگیری مخفی انجام شود. من به مدت 9 ماه دبیرکل کمیته ملی المپیک، رئیس فدراسیون فوتبال و بازنشسته بودم همانند مرد هزار چهره! روزهای خوبی هم نداشتم چرا که این کار در تخصص من نبود.
  رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: با این پست غریبه بودم و روزهای سختی را پیش رو داشتم اما به هر صورت در این 4 سال کار را جلو بردیم. برای انتخابات دوره جدید نیز گفتم تمایلی ندارم در این پست باقی بمانم و خواهش کردم هر کسی مدنظر است بیاید با این حال از همان ابتدا گفتم هستم تا زیرمجموعه کار خود را انجام دهد.
  کفاشیان با بیان اینکه محمد حسین قریب وقت کافی برای معرفی خود نداشت، تصریح کرد: وی باید حدود 2 تا 3 ماه قبل از انتخابات میآمد و خود را به اعضای مجمع میشناساند. همه از من توقع داشتند در روزهای آخر کنار بروم اما ماندم رأیگیری انجام شود که در نهایت انتخاب شدم.
  وی در پاسخ به این سوال که آیا واقعا گفته بودید که کنار میکشید عنوان کرد: زمان ثبتنام با وزارت ورزش هماهنگ کردم که برای انتخابات ثبتنام کنم یا نه. حتی با سجادی هم صحبت کردم که پس از ثبتنام دیگر نمیتوانم کنار بکشم چرا که حیثیت 30 ساله من زیر سوال میرود. پس از ثبتنام نیز به هیچوجه نگفتم کنار میکشم. گفتم میآیم اما دوست دارم که رأی نیاورم.
  کفاشیان گفت: برای اینکه رئیس فدراسیون فوتبال نشوم، فشاری نبود. عباسی هیچ وقت به ما فشار نمیآورد و ما مستقل کار میکنیم. مسائل بازنشستگی را چند بار مطرح کردم و گفتند باید کنار بروی. قبل از انتخابات نیز با عباسی صحبت کردم و گفتم که با عزیز محمدی و قریب در انتخابات هستیم. وزارت اعتقاد داشت من نباید از قریب حمایت کنم اما این کار را انجام دادم. خواسته وزارت این بود که قریب بیاید و موج جدیدی در فدراسیون راه بیفتد. من هم در مجمع گفتم قریب بهتر از من است.
  کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیستید که مقابل وزارت ورزش ایستادهاید و آیا منتقمی (نایب رئیس پیشنهادیاش که رای نیاورد) را وزارت تحمیل کرد گفت: من مقابل وزارت نایستادم و منتقمی را تحمیل نکردند بلکه توصیه کردند. 4 سال در فوتبال بودم و با باشگاهها و هیئتها ارتباط داشتم. رأی دهندگان نیز از من شناخت داشتند. آنها دیدند حضور من بهتر است و شاید دیدند خوب هست اما خوبتر نیامده. در هر حال باید دست به دست هم دهیم تا خواسته مردم ما که صعود به جام جهانی است برآورده کنیم.
  وی درباره کارهای مثبت خود در این 4 سال به ساخت آکادمی فوتبال اشاره کرد و گفت: اگر این آکادمی را نداشتیم مطمئنا کیروش هدایت تیم ملی را قبول نمیکرد. این آکادمی تنها مرکز سنجش کم دارد که در حال ساخت است و این حداقل چیزی است که باید داشته باشیم. تنها نگرانی من امکاناتی است که نداریم. نداشتن اسپانسر و تیم ملی یکی از ضعفهای ما است. اسپانسرها وابسته به دولت هستند و بخشهای خصوصی سرمایهگذاری نمیکنند.
  رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته میشود اطرافیان وی افراد قوی نیستند و خود به راحتی از اتفاقات رخ داده مانند حذف تیم ملی امید عبور میکند، تأکید کرد: در عرض 3 تا 4 سال چندین مربی عوض کردیم و مشکل مدیریتی نیز مطرح بود. به تغییرات در همه اعضای کادر اعتقادی ندارم و باید اصلاحات صورت گیرد. قبول میکنم در بعضی از جاها از مدیریت خودمان صدمه خوردیم. در کمیتهها نیز باید افراد خبره بیایند و تصمیمگیری کنند. همچنین در نظر داریم در اعضای کمیتهها نیز تغییراتی ایجاد کنیم.
  کفاشیان افزود: روحیه فردی نیز موثر است. اگر از تمام کمیتههای مختلف بپرسید میبینید که من دخالتی نمیکنم. بحث مربیان نیز برای تیم امید زیاد مطرح بود که هر کسی میگفت فلان شخص را بیاور. من البته هیچوقت مقررات را زیرپا نگذاشتهام. قبول دارم اشتباهاتی داشتهام مانند زمانی که در AFC کرسی خود را از دست دادیم و این یکی از ضعفهای ماست.
  رئیس فدراسیون فوتبال درباره کنار گذاشتن عزیز محمدی یادآور شد: وی را کنار نگذاشتیم بلکه خود به خود از ترکیب هیئت رئیسه کنار گذاشته شد. برای نایب رئیسی دوم نیز وی را معرفی کردم که رأی نیاورد. این پست خالی ماند که از بهروان خواستیم به صورت موقت در این پست فعالیت کند. 20 فروردین جلسه هیئت رئیسه برگزار میشود که تاریخ مجمع را مشخص میکنیم. سازمان لیگ را خواهیم داشت و اعضای هیئت رئیسه را معرفی خواهیم کرد.
  کفاشیان درباره اینکه این انتقاد به وی وجود دارد که افراد بدون نظارت هر کاری انجام میدادند مانند قانون دروازهبانها و مربیان بالای 65 سال و حقوق کم به اعضای کمیتهها تصریح کرد: کمیته یعنی سیاستگذار. آن بخش اعضا حدود 400 تا 500 هزار تومان حقوق میگیرند. البته ما برای کمیتهها و پیشکسوتان خود را تعریف نکردهایم و نمیتوان زحمات را با پول سنجید. نه اسپانسر داریم و نه بودجه. البته 10 درصد درآمد سازمان لیگ به فدراسیون میرسد. درآمدزایی داریم اما از یک نیرو استفاده بهینه میکنیم. مدت زیادی است که میخواهیم مترجم کیروش را تغییر دهیم اما هنوز نتوانستهایم.
  کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا منشور اخلاقی منحل شده است، گفت: خیر، در فیفا نیز در نظر دارند این منشور که از دو بخش تصمیمگیری و تشخیص مسائل اخلاقی است را تشکیل دهند. ما همین منشور را داریم که شیوه آن با گذشته تفاوت خواهد کرد.
  رئیس فدراسیون فوتبال درباره انتقال تیمها به شهرستان، گفت: یکی از بحثهای ما این است که اگر باشگاهها اماکن ورزشی را اصلاح نکنند آنها را حذف میکنیم. درباره انتقال بعضی از تیمها نیز نمیتوانیم آنها را مجبور کنیم بلکه میتوانیم موانعی را ایجاد کرده و توصیههایی را مطرح کنیم چرا که بحث حقوقی دارند و یا امتیاز را میفروشند.
  کفاشیان درباره پرونده گسترش فولاد گفت: پرونده در کمیته استیناف است به تازگی مدرکی را آوردهام که کمیته استیناف در حال بررسی آن است.
  رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که قرارداد کیروش با دلار جدید است یا قدیم، گفت: دلار جدید و قدیم ندارد! دلار را به ما با نرخ دولتی میدهند.
  وی همچنین درباره نامه به AFC و فیفا درباره اینکه آنها از دخالت دولت ابراز نگرانی کردهاند گفت: به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه دادیم که چیزی نیست و رسانهها آن را مطرح کردهاند چرا که مسئولان AFC اشاره کردند که این موضوع را از رسانهها شنیدهاند.
  کفاشیان درباره اینکه گفته میشود آیا قبول دارید کمیته بازاریابیتان ضعیف است تصریح کرد: بازاریابی در کشور ما تعریف نشده است. با خیلی از جاها صحبت کردهایم. مارکهای معروف نیز نمیتوانیم بگیریم. ناچاریم یک پارچهای را بگیریم و روی آن مارک بچسانیم. البته این کار برای فوتبال نوجوانان است. در زمان صفایی فراهانی دولت کمک میکرد و در زمان دادکان ایرانول اسپانسر بود اما الان از کجا بیاوریم؟!

  کفاشیان درباره اینکه گفته بود اسپانسر 180 میلیارد تومانی میآورد، تاکید کرد: این مبلغ قرار بود برای 8 سال باشد اما در حد حرف است و هنوز هم عملی نشده است.
  وی در ادامه به برنامههایش در 4 سال آینده اشاره کرد و گفت: طرح حقوقی شدن باشگاهها و استقلال آنها را قرار است در مجلس مطرح کنیم. باشگاهها نیز اگر میخواهند تغییری در مدیریت ایجاد کنند باید زیرنظر اعضای مجمع باشد.

  اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
  اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

  ----------------------------------------------------------------------------

  ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

  1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

  2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

  3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

  ----------------------------------------------------------------------------

  حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...


 2. 3 کاربر مقابل از Ya3r عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  ghalbeghermez (3rd April 2012), IMAN (3rd April 2012), sara93 (3rd April 2012)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا