امیرعابدینی مدیرعامل سابق پرسپولیس همیشه مورد توجه رسانه ها است. اگر بخواهید درباره پرسپولیس سخن بگویید او می تواند حرف های متفاوتی را به زبان بیاورد. مصاحبه قانون با امیرعابدینی درباره داماش، کناره گیری مایلی کهن از پرسپولیس و آینده استیلی می تواند حاوی نکات جالب و جملاتی قابل تامل از سوی او باشد.

حرف های عابدینی را می خوانید.

آقای عابدینی ! داماش خوب بازی می کند اما خوب نتیجه نمی گیرد. چرا؟
من قبول دارم. بارسلونا فصل گذشته جام حذفی را به رئال باخت چون برای مدت زمانی کوتاه فقط به فوتبال زیبا فکر کرد و از نتیجه گرایی غفلت کرد. خوشحالم که امروز خیلی ها می گویند تیم ما فوتبال بازی می کند. واقعا هم همین طور است داماش فوتبال زیبایی ارئه می دهد و البته باید خیلی بهتر از اینها ظاهر شود. اما من ناراضی نیستم. داماش اولین تجربه اش در لیگ برتر را پشت سر می گذارد و همه چیز همان طوری پیش می رود که ما می خواستیم.

یعنی شما از نتایج تیم راضی هستید؟
نه، ما باید 4 امتیاز بیشتر می گرفتیم؛ مقابل استقلال حق ما یک امتیاز و برابر تراکتورسازی باید برنده می شدیم اما خب به زیرکی امیر قلعه نویی باختیم.

اما به نظر می رسد مربی شما تعویض های خوبی انجام نمی دهد؟
نه، من قبول ندارم. دینورزاده کارش را بلد است. از این مهم تر اینکه او مربی سالمی است. ما فراموش نمی کنیم که این مربی با اقتدار تیم ما را به لیگ برتر آورد. او برای این تیم زحمت می کشد و ما هم وظیفه داریم از این مربی سالم و کارآمد حمایت کنیم. چون معتقدم مدیریت این نیست که شما آدم هایی را بیاورید و بعد نسبت به آنها و مشکلات شان بی تفاوت باشید. باید حق را گفت؛ دینورزاده مربی خوبی است.

اما در بازی برابر تراکتورسازی تیم شما می توانست برنده از زمین بیرون بیاید. نه؟
ما به تیزهوشی قلعه نویی باختیم. او در فوتبال ایران یک استثنا است. هر کسی که فوتبال را می فهمد می داند که این مربی این قابلیت را دارد که با هر تیمی نتایج دلخواه را کسب کند. او هر تیمی را زنده و روح برد طلبی به آن تزریق می کند. ما مقابل تراکتورسازی خوب بازی کردیم. اما خب از دقیقه ای که فکر کردیم دیگر برنده میدان هستیم بازی را باختیم. همین.

نظرتان درباره بازی این هفته داماش مقابل سایپا چیست؟
یک بازی خارج از خانه است. امیدوارم برنده شویم. اگر در پایان هفته پنجم داماش 7 امتیازی شود من خوشحال خواهم شد. با این همه قبول کنید که ما شروع خوبی داشتیم و اگر در برخی بازی ها بد شانسی نمی آوردیم شک نکنید که الان وضعیت به مراتب بهتری داشتیم.

آقای عابدینی ! حتما در جریان حرف های محمد مایلی کهن هستید. او از پرسپولیس رفت اما خیلی ها را به باد انتقاد گرفت.

من نمی دانم دقیقا او به چه مواردی اشاره کرده است اما در مورد مایلی کهن همیشه اعتقاد دارم که صریح حرف می زند و اتفاقا اکثر حرف هایش درست است.

این همان محمد مایلی کهنی است که علیه خود شما هم بارها حرف هایی را مطرح کرده است. نه ؟
بله، همین طور است. من می گویم مایلی کهن صریح حرف می زند. یک جاهایی هم اشتباه می کند اما وقتی به این نتیجه می رسد که واقعیتی را مطرح کند آن را شجاعانه به زبان می آورد. او علیه خود من حرف زده است. من هم جواب داده ام. ما با هم دشمنی نداریم. چالش داریم.من او را می فهمم اما هر کسی که بگوید مایلی کهن چهره ای فوتبالی نیست و برای این فوتبال زحمت نکشیده است، اصلا فوتبال را نمی فهمد. مایلی کهن چرا امروز فریاد می زند؟ چون آقایان او را به پرسپولیس بردند تا با نام او بازی کنند؛ غافل از اینکه آنها نمی دانستند که نمی توانند با مایلی کهن بازی کنند. او سرد و گرم این فوتبال را چشیده است. از سر دلسوزی حرف می زند. مایلی کهن خواسته هایی داشت که هیچ کس به آن توجه نکرد. خب سوال من هم همین است؛ اگر آقایان او را به عنوان مدیر فنی معرفی کردند چرا نسبت به نظراتش بی توجهی کردند و حرف های صادقانه اش را اجرا نکردند.

شما فکر می کنید پرسپولیس به چه سمتی می رود؟
پرسپولیس حالا بستری شده است برای طرد همه آنهایی که برای این تیم زحمت کشیده اند. به نظرم استیلی هم خیلی زود تکلیفش را با این آقا معلوم کند. چون معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود. از طرفی من دلم برای استیلی می سوزد. او یکی از اسوه های پرسپولیس است. آدم گستاخی نیست. حجب و حیا دارد. احترام بزرگتر را می فهمد. اما به نظرم زود بود که نفر اول کادر فنی پرسپولیس شود.

پس چه کسی شایسته نفر اول شدن بود؟
دایی یا درخشان. این دو نفر شایسته بودند. اما متاسفانه در پرسپولیس بستری فراهم نیست که پرسپولیس ی های واقعی به این تیم بیایند. هر چند من زحمات پنجعلی را در این باشگاه نادیده نمی گیرم.

اما خیلی ها امیدوارند با آمدن دکتر عباسی به وزارت ورزش این باشگاه هم صاحب هیات مدیره شود. نظر شما چیست؟
به نظرم اگر آقای دکتر عباسی به پرسپولیس و استقلال ورزشی نگاه کند و از دخالت دادن نگاه و سلیقه سیاسی پرهیز کند این دو باشگاه زنده می شوند. ما در ورزش عقب هستیم. از ورزش دانشگاهی ما خبرهای خوبی به گوش نمی رسد همان طور که ناکامی های فوتبال ملی ما مردم را دلخور کرده است. بنابراین باید ورزشی نگاه کرد، مدیریت کرد و پیش رفت تا جوانان عزیز این مملکت بتوانند در فضایی مناسب توانایی های خود را نشان دهند.