سرمربي تيم ملي فوتبال ايران اعتقاد دارد دو تيم رئال مادريد و بارسلونا به فينال ليگ قهرمانان اروپا راه پيدا ميکنند.

کارلوس کیروش پس از تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران گفت: مجبور بودیم این مینیکمپ را با یک بازی تمام کنیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم با موریتانی دیداری برگزار کنیم. به دلیل بارندگی شدید در سه روز گذشته بازیکنان را تست نکردم و فقط خواستم آنها را ارزیابی کنم. من در این شرایط دو راه داشتم؛ یا بنشینم چای بخورم و یا آنها را ارزیابی کنم.

وی در خصوص هوای بارانی تهران گفت: تگرگ که آمد تعجب کردم.
کیروش در خصوص اینکه آیا از بارش باران شوکه شد اظهار داشت: همه، جا خورده بودند. البته من عکسهای خوبی گرفتم تا آنها را به خانوادهام نشان دهم. اگر این عکسها نبود باور نمیکردند چنین تگرگی در تهران باریده است.
وی در خصوص وضعیت تیم موریتانی که در رده 202 فیفا قرار دارد و اینکه چرا تیم ملی با این تیم میخواهد بازی کند گفت: موریتانی تیم خوبی است. باتوجه به اینکه در اواسط لیگ هستیم نمیخواهیم به بازیکنان فشار بیاوریم. مصر که با موریتانی بازی کرد هم تیم خوبی است. منچستر یونایتد هم با تیم هنگ کنگ بازی کرده است. ما به فکر برنامه آمادهسازیمان هستیم و این در برنامه ماست.

این مربی اضافه کرد: موریتانی کار خود را میکند و ما کار خودمان. زمانی که من سرمربی تیم ملی پرتغال بودم با موزامبیک بازی کردیم. از هواداران میخواهم فردا برای تماشای بازی تیم ملی با موریتانی به ورزشگاه بیایند چرا که ما میخواهیم از بازیکنان جدیدی استفاده کنیم. ضمن اینکه قرار نیست با ژاپن بازی کنیم.

کیروش در خصوص بازی با موزامبیک گفت: میخواهیم در اردوی ترکیه که 9 می برگزار میشود دو بازی تدارکاتی داشته باشیم تا خود را برای بازی ازبکستان و قطر آماده کنیم. دو بازی در ترکیه برگزار میکنیم.
سرمربی پرتغالی تیم ملی درباره فوتبال گل کوچک در خیابانها خاطرنشان کرد: بهترین بازیکنان دنیا از خیابانها آمدند اما شهرهای بزرگ در حال نابود کردن گل کوچک هستند در حالی که فوتبال به این بازیکنان خیابانی نیاز دارد.
کیروش که روز گذشته تماشاگر دیدار بسکتبال مهرام با تیم الریاضی لبنان بود گفت: جو ورزشگاه عالی بود. فوتبال هم به چنین جوی احتیاج دارد و من میخواهم در ورزشگاه آزادی هم چنین جوی وجود داشته باشد. به سالن رفتم تا چیزهای جدید یاد بگیرم. چیزهایی دیدم که در والیبال هم دیده بودم. بازیکنان بستکبال با جان و دلشان جنگیدند و میخواهم که در فوتبال بازیکنان همین طور باشند.

وی اضافه کرد: در لیگ بازیکنانی میبینم که بیجهت شیرجه میروند. میخواهم به آنها بگویم اگر فکر میکنند این کارشان درست است کاملا اشتباه فکر میکنند. من در بازی دیروز بستکبال چنین چیزی را آموختم.

سرمربی تیم ملی در خصوص بازی های امشب نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا گفت: این مسابقات همیشه 50 -50 بوده است. احساس می کنم رئال مادرید و بارسلونا به فینال راه پیدا میکنند و البته در فینال رئال مقابل بهترین تیم جهان کار سختی دارد.
وی در پاسخ به این سؤال که چه تیمی قهرمان میشود گفت: دعا کنید.
سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه یکی از رسانههای خارجی اعلام کرده بود که دیمتئو سرمربی چلسی برای بازی با بارسلونا از وی کمک خواسته است گفت: من سعی میکنم به بازیکنان ایرانی کمک کنم. چون آبراموویچ (مالک چلسی) به من پول نمیدهد.