افشاگري آشتياني در مورد کمپ استقلال
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: افشاگري آشتياني در مورد کمپ استقلال

نام واقعی
    R@MiN
    استاتوس
    چقدر زود دیر میشود
    شغل و حرفه
    کارم رنگه تخصصم موبایل فوتبال
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Argentina
    تشکر شده 16,554 بار در 3,918 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 59 تاپیک

افشاگري آشتياني در مورد کمپ استقلال

مدير عامل پيشين باشگاه استقلال با اشاره به اينکه واگذاري زمين کمپ استقلال به اين باشگاه نياز به مصويه هيئت وزيران دارد، گفت: آقايان با انتشار اين نامه افشاگري عليه خودشان انجام دادهاند زيرا در اين نامهها "در اختيار" بودن نشان دهنده آن است که باشگاه مالکيتي ندارد.

اميررضا واعظي آشتياني در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد احداث کمپ باشگاه استقلال ضمن بيان مطلب فوق گفت: وقتي نامههاي منتشر شده را ديدم، به نظرم رسيد آقايان ميخواستند غيرمستقيم جواب رئيس هئيت مديره اين باشگاه را بدهند ولي اي کاش قبل از منتشر کردن نامهها، از فردي حقوقي مشورت ميگرفتند. اول اينکه رونوشت اين نامهها را من دارم و دوما اينکه نامهاي است که آقايان منتشر نکرده و توصيه ميکنم، آن را منتشر کنند.

وي با اشاره اين که نامهها چهار عدد است که سه نامه منتشر ولي اصل کاري را منتشر نکردند، افزود: به آقايان توصيه ميکنم به لحاظ حفظ اخلاق، قرارداد اصلي که سال 79 منعقد شده را منتشر کنند که طبق آن قرارداد براي مديران استقلال اين فرصت و موقعيت ايجاد شده که ظرف سه سال کمپ را ساخته و به بهرهبرداري رسانده و از انتفاع آن سود ببرند. نکته مهم در اين نامه اين است که اگر ظرف سه سال اين اتفاق نيفتاد، آن قرارداد کن لم يکن خواهد شد.
    مديرعامل پيشين باشگاه استقلال اضافه کرد: وقتي ميگويم چقدر خوب است کساني که علاقمند به ارائه اين مدارک بودند، قبل از انتشار آن با يک مشاور حقوقي استفاده ميکردند زيرا در نامهها نوشته شده است "در اختيار" نه "متعلق" به باشگاه استقلال. در اختيار قراردادن يعني منتفع شدن از آن محيط بوده و دلالت بر مالکيت نيست.
    وي صحبتهايش را اينگونه ادامه داد: اين نامهها در فاصله سالهاي 79 و 80 و به استناد قرارداد بايد نوشته شده که مسلم است که بايد براي ارسال به شهرداري و يا جاهاي ديگر نوشته ميشد تا آقايان پيگير کارها شوند. متاسفانه در اين سه سال، مجموعه به بهره برداري نرسيده و طبق مفاد قرارداد، قرارداد کن لم يکن شده است.

واعظي آشتياني در خصوص "در اختيار" بودن که در نامه به آن اشاره شده، خاطرنشان کرد: فکر ميکنم آقايان با انتشار اين نامه افشاگري عليه خودشان انجام دادهاند زيرا در اين نامهها "در اختيار" بودن نشان دهنده آن است که باشگاه مالکيتي ندارد. مالکيت براي اداره کل تربيت بدني است، چرا اداره کل تربيت بدني با استقلال قرارداد ميبندد؟ زيرا اين زمين را از سازمان زمين شهري گرفته و امروز با استقلال قرارداد ميبندد تا استقلال با تجهيز اين زمين، از آن بهره ببرد.
    وي افزود: اگر زمين متعلق به استقلال است، چه نيازي به قرارداد با اداره کل تربيت بدني است. سوال من اين است آقايان مدعي هستند که اين زمين را گرفتند، چه دليلي دارد زميني که متعلق به خود استقلال است، استقلاليها با اداره کل قرارداد امضا کرده و متعهد شوند، ظرف سه سال آن را بسازد؟
    مديرعامل پيشين باشگاه استقلال يادآور شد: اگر زمين متعلق به استقلال است نيازي نبود که قراردادي با اداره کل تربيت بدني امضا کرده و خودشان، کار خودشان را پيگيري ميکردند. اين سه نامه در حقيقت افشاي واقعيتها بر عليه آقايان بود که بدانند اين اختيار است و "در اختيار" دلالت بر مالکيت نيست.
    وي در پاسخ به اين پرسش که "آيا بايد اين زمين را بازگردانند؟"، تصريح کرد: چندي پيش در اين ارتباط آقاي افتخاري مديرکل پيشين اداره کل تربيت بدني استان تهران در گفتگويي اعلام کرد اين زمين متعلق به اداره کل تربيت بدني استان تهران است و اگر روزي استقلال خصوصي شده و بخش خصوصي علاقمند به در اختيار داشتن اين زمين باشد، بايد وجه آن را به دولت پرداخت کند.
    واعظي آشتياني به نکته مهم ديگري هم اشاره کرد: در زمان آقاي افتخاري مديرکل پيشين اداره کل تربيت بدني استان تهران دو نامه با اين مضمون که تکليف اين کمپ را مشخص کنيد براي باشگاه استقلال که آقايان مديريت آن را برعهده داشتند، ارسال شده است که به شهادت آقاي افتخاري به اين نامهها جواب داده نميشود.
    وي با اشاره به اين مسئله که اميدوار است ادعاي آقايان در مورد اينکه تا 20 روز ديگر سند بگيرند، زمين مستقيما به نام استقلال شده و ربطي به اداره کل تربيت بدني ندارد، درست باشد، تاکيد کرد: ناگفته نماند زميني که متعلق به اداره کل تربيت بدني پيشين و اداره کل ورزش و جوانان فعلي است، تحت هيچ شرايطي نميتواند به يک موسسه، وزارتخانه، باشگاهي که متعلق به دولت است، واگذار شود مگر اينکه مصوبه هيئت وزيران داشته باشد، اين قانون و مقررات است زيرا موسسات دولتي نميتوانند بدون مصوبه هيئت وزيران اموال خودشان را به همديگر منتقل کنند.
    مديرعامل پييشين باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: اگر اين زمين متعلق به اداره کل تربيت بدني استان تهران است، فقط در صورت داشتن مصوبه هيئت وزيران به استقلال منتقل ميشود اما اگر زمين متعلق به استقلال است سوال اينجاست چرا آقايان با اداره کل تربيت بدني قرارداد بستهاند؟ چه ربطي داشته است. در مجموع زمين متعلق به اداره کل تربيت بدني استان تهران است و وقتي در اين سه مکاتبه کلمه "در اختيار" آورده ميشود، يعني براي من اداره کل تربيت بدني است و در اختيار شما قرارداده تا بسازيد و از آن منتفع ميشود.
    وي با تاکيد دوباره بر اينکه از آقايان ميخواهد براي روشن شدن افکار عمومي نامه چهارم که همان قرارداد اوليه است که در سال 79 بسته شده است، را منتشر کنند، افزود: من به استناد همين نامه و مدارکي که داشتم و با اداره کل تربيت بدني استان تهران مکاتبه کردم، متوجه شدم اين زمين متعلق اداره کل تربيت بدني است، نه استقلال. اين يک معامله 2 + 2= 4 است زيرا اگر زمين متعلق به استقلال باشد، نيازي به نامه نگاري و قرارداد با اداره کل تربيت بدني نيست.
    واعظي آشتياني با طرح اين سئوال که "چطور بودجه ساخت اين زمين توسط سازمان تربيت بدني وقت پرداخت شده است و آقاي افتخاري هم در مصاحبه خود از در نظر گرفته شدن بودجه براي تکميل اين زمين سخن گفته است؟"، اظهار داشت: حرف من اين است که به استناد آن قرارداد که آقايان رو نکردهاند، اين سه مکاتبه انجام شده و نکته مهمتر اينکه متن نامه حکايت از "در اختيار" قرار دادن است. اي کاش قبل از انتشار اين نامهها با يک فرد حقوقي مشاوره ميکردند تا اينگونه مشخص نشود اين زمين متعلق به استقلال نيست.
    وي با تاکيد بر اينکه اصراري ندارم که اين زمين براي استقلال هست يا نيست زيرا هرچه به استقلال برسد مبارک است، افزود: منظور من نوع گفتمان آقايان است که با افکار عمومي بازي ميکنند، آنها بايد اين جسارت را به خرج داده که قرارداد اصلي را منتشر کنند تا مشخص شود ماهيت قضيه چيست.
    مديرعامل پييشين باشگاه استقلال اضافه کرد: بنده در مصاحبهاي پيشنهاد کردم اجازه ندهند آقاي فتحاللهزاده برود، بگذاريد تا پايان فصل و اتمام کارهايش بماند و هر نتيجهاي بدست آمد، پس از آن به قضاوت بنشينيد زيرا اگر الان برود، فردا ميتواند بگويد ميتوانستيم قهرمان آسيا شده يا فلان کار را انجام دهيم. پس بماند تا 20 روز ديگر که ببينيم چه اتفاقي خواهد افتاد.
    وي در مورد مباحث مطرح شده در خصوص اينکه اين زمين معارض دارد و آقايان گفتهاند سازمان زمين شهري يک قطعه زمين از جاي ديگر ميدهد، تصريح کرد: بر اساس حقوق مدني نميتوان مال هيچ فردي را با تکليف کردن در جاي ديگر مشابه آن را بدهند، مگر آنکه رضايت آن وجود داشته باشد. آنچه مشخص است فرد معارض وقتي ميبيند در زمينش چنين اتفاقي رخ داده است، طبيعتا به دنبال استيفاي حقوقش خواهد بود.
    واعظي آشتياني با تاکيد بر اينکه تصورمان را بر اين ميگذاريم حق فرد حداقل يک متر باشد اما به خاطر آن حق انتفاع و ارزش افزوده پيدا ميکند، در پايان گفت: اگر وکيل آن فرد سکوت کرده، به خاطر آن است که کارها به مرحله نهايي برسد تا از نفع بيشتري برخوردار شود. ضمن اينکه نکته مهمتر اين است طرف حساب معارض باشگاه استقلال نيست بلکه اداره کل تربيت بدني و سازمان زمين شهري است.

دهانم را بستید پاهایم را به زنجیر کشیدید

با افکارم چه میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. 2 کاربر مقابل از RaMiN عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

FaRsHaD_8 (6th May 2012), Ya3r (6th May 2012)

نام واقعی
    FarSHaD
    استاتوس
    به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Brazil
    تشکر شده 23,000 بار در 7,966 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده