مدير عامل باشگاه پرسپوليس و نماينده فدراسيون فوتبال ايران و نايب رييس فدراسيون فوتبال چين روز پنجشنبه در شهر پکن با يکديگر ديدار و گفت و گو کردند.

'' محمد رويانيان '' در ديدار روز پنجشنبه با '' لين شيا خوا '' خواستار همکاري هاي گسترده در بخش هاي مختلف ورزش فوتبال از جمله در عرصه هاي اقتصادي اين رشته ورزشي شد.

رويانيان در مصاحبه اختصاصي با ايرنا مذاکرات خود با نايب رييس فدراسيون فوتبال چين را مثبت ارزيابي کرد و گفت: پيام دو طرف همکاري صد درصد بود .

وي افزود: همکاري در جهت توسعه تجارت فوتبال از مهمترين مباحث صورت گرفته بود و هر دو فدراسيون در اين زمينه اعلام آمادگي کردند .

وي گفت که در خصوص مبادلات ورزشي و باشگاهي ميان پرسپوليس تهران و باشگاه ها و فدراسيون فوتبال چين نيز مذاکرات سازنده اي انجام و توافقاتي حاصل شد.

مديرعامل پاشگاه پرسپوليس با اشاره به اينکه توسعه اقتصاد فوتبال براي باشگاه ها اهميت دارد، اظهارداشت: ايران و چين داراي مبادلات اقتصادي گسترده اي هستند و به همين سبب مي توانند تجارت فوتبال را نيز از طريق اين اقتصاد فعال دوجانبه درگير و به توسعه آن کمک کنند.

مدير عامل باشگاه پرسپوليس تهران تصريح کرد که زمينه توسعه ارتباطات ورزشي و توسعه اقتصاد فوتبال با چين وجود دارد و طرف چيني نيز کاملا براي اين منظور اعلام آمادگي کرده است.

وي گفت که در اين مذاکرات درباره ساخت ورزشگاه هايي براي باشگاه هاي کشور نيز صحبت شد.

به گفته رويانيان شرکت هاي چيني در ساخت ورزشگاه در 140 نقطه در چين و کشورهاي ديگر تجربه دارند .

'' توافقاتي حاصل شد مبني بر اينکه با همکاري مشترک ورزشگاه هاي بزرگي نيز از طريق فاينانس براي باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال ساخته شود. زيرا هر دو باشگاه به استاديوم هاي بزرگ نياز دارند.''

وي افزود، مقرر شد کارشناسان چيني براي گفت و گو دراين باره به ايران اعزام شوند.

به گفته مدير عامل باشگاه پرسپوليس ، طرف چيني همچنين از تيم زير 19 سال اين باشگاه براي شرکت در تورنمنت تيم هاي زير 19 سال در ماه مي در چين دعوت کرد که مورد قبول قرار گرفت.

رويانيان تصريح کرد که تيم زير 19 سال باشگاه پرسپوليس به اين مسابقات اعزام خواهد شد.

تيم هايي نظير اسپانيا ، کره جنوبي ، پرتغال و چين در مسابقات مذکور حضور دارند.

از ديگر مباحث مطروحه ميان مدير عامل باشگاه پرسپوليس و نايب رييس فدراسيون فوتبال چين جلب حمايت هاي بيشتر فيفا از فدراسيون فوتبال ايران بود.

طرف چيني گفت که در اين مورد از '' جانگ لي جونگ '' معاون سرپرست فيفا خواسته خواهد شد تا از فدراسيون فوتبال ايران حمايت هاي لازم صورت گيرد.

مدير عامل باشگاه پرسپوليس از توافق در باره برگزاري بازي هاي دوستانه ميان باشگاهي ميان دو طرف خبر داد و گفت که در اين باره نشست هاي ذي ربط در ايران برگزار خواهد شد تا روي جزييات و تاريخ ديدارها بحث و تبادل نظر شود.

رويانيان امروز پکن را به مقصد تهران ترک مي کند. وي روز سه شنبه با سفر به شهر داليان در شمال شرق چين با وينگادا از نزديک ديدار و گفت وگو کرد.