منچستريونايتد:فقط گيگز مي تواند به المپيک برود


هيچکدام از بازيکنان منچستريونايتد به استثناي رايان گيگز اجازه نخواهند داشت به عنوان بازيکن بالاتر از سن قانوني در تيم ملي کشورشان در المپيک لندن بازي کنند.

نام کاپيتان سابق تيم ملي ولز در ميان 80 بازيکن موردنظر براي تيم فوتبال بريتانيا در المپيک 2012 است.

گفته مي شود منچستريونايتد در تماس با اتحاديه فوتبال انگليس اعلام کرده گيگز تنها بازيکن پا به سن گذاشته اي است که اجازه حضور دراين فهرست را خواهد داشت.

خاوير هرناندز مهاجم مکزيکي منچستريونايتد هم که قرار بود يکي از سه بازيکن بالاتراز سن قانوني براي حضور در تيم ملي باشد در اين رقابت هاتوپ نخواهد زد.

به رغم آنکه نام هرناندز در ميان فهرست تيم ملي مکزيک بود؛ سر الکس فرگوسن گفت که اين بازيکن نياز به استراحت دارد و به المپيک نخواهد رفت.

منچستريونايتد همچنين به پيرس اجازه نداد نام ريو فرديناند، وين روني ، پل اسکولز و جاني ايوانز را در ميان بازيکنان بالاتر از 23 سال براي حضور احتمالي در تيم بريتانيا بنويسد.

به موجب حکم يک دادگاه در سال 2008 باشگاه ها اين حق را خواهند داشت که به بازيکنان خود اجازه حضور در مسابقاتي را که در تقويم بين المللي نيست ، ندهند با اين حال منچستريونايتد از اين حکم فقط در مورد بازيکنان بالاتر از سن قانوني استفاده مي کند.

تام کلورلي ،دني ولبک ، فيل جونز و کريس اسمالينگ هم مي توانند در فهرست تيم بريتانيا در المپيک باشند به شرط آن که در فهرست تيم ملي انگليس براي مسابقات يورو 2012 نباشند.

گيگز درطول سالهاي 1991 تا 2007 در 49 بازي براي تيم ملي ولز به ميدان رفته ولي هرگز در تورنمنت مهم بين المللي توپ نزده است.

اين بازيکن 38 ساله گفت اگر اتحاديه فوتبال ولز با اين کار او مخالفت نکند به طور حتم به دعوت اتحاديه فوتبال انگليس پاسخ مثبت خواهد داد.

اتحاديه فوتبال ولز نگران است که تشکيل تيم بريتانيا بر استقلال آن تشکيلات تاثير بگذارد، هرچند که با حضور تيم ملي ولز در رقابت هاي المپيک مخالفت کرده است.