اتهام نژادپرستي به مسي و دفاع بارسلونا
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: اتهام نژادپرستي به مسي و دفاع بارسلونا

نام واقعی
    نادیا
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Spain
    تشکر شده 678 بار در 231 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

باشگاه بارسلونا از ليونل مسي در قبال سخنان رويستون درنته بازيکن سياه پوست هلندي که او را متهم به بيان الفاظ نژادپرستانه کرده ، دفاع کرد

درنته که به عنوان بازيکن قرضي از رئال مادريد به اورتون پيوسته است به مجله داچ مگزين گفت زماني که در اسپانيا بازي مي کرده مسي بارها او را ''negro'' يا '' کاکا سياه'' صدا کرده است.

بارسلونا اين ادعا را رد و از شخصيت مسي تمجيد کرد.

سخنگوي اين باشگاه گفت: اين بازيکن هميشه نسبت به رقيبانش رفتاري ورزشي و همراه با حداکثر احترام دارد يعني دقيقا همان چيزي که از بازيکنان حرفه اي انتظار مي رود.

درنته 25 ساله که امسال قراردادش با رئال مادريد به پايان مي رسد به طور قرضي به گوديسون پارک آمده اما '' ديويد مويه ز''در هفته هاي اخير به دلايل انضباطي او را از ترکيب تيم کنار گذاشته است.

او در سال 2007 از فاينورد به رئال پيوست و فصل گذشته به عنوان بازيکن قرضي رئال به هرکولس رفت.

درنته به مجله '' داچ مگزين'' گفت در دوراني که در هرکولس بازي مي کرده برخوردهايي با مسي داشته است.

وي گابريل هاينزه و گونزالو ايگواين هم تيمي هاي خود در رئال مادريد را هم به استفاده از الفاظ مشابه در زمين تمرين متهم کرده است.

درنته گفت : من بارها مقابل مسي بازي کرده ام و هميشه همين مشکل را با يکديگر داشتيم. مي دانيد چه چيزي مرا اينقدر آزار مي دهد؟ لحن او زماني که مي گفت ''negro, negro''. مي دانم اين کلمه در آمريکاي جنوبي رايج است اما نمي توانم آن را تحمل کنم.

اين بازيکن هلندي افزود: هنگامي که هرکولس مقابل بارسلونا قرار گرفت من برخورد کوچکي با مسي داشتم. او دستش را به من داد و بارها به من گفت: ''hola negro'' يا سلام کاکا سياه.

مامادو ديارا هم تيم من در رئال مادريد اگر اين کلمه را مي شنيد از کوره در مي رفت.

گابريل هاينزه و گونزالو هيگواين هم هنگام تمرين اين کلمه را بکار مي بردند ولي سرانجام دست از اين کار کشيدند.

اين مصاحبه در روز 18 آوريل يعني پيش از ديدار ال کلاسيکو در اسپانيا انجام شده و '' فريتز بارند'' خبرنگار اين مجله از درنته پرسيده است در اين مسابقه طرفدار کدام تيم است؟ درنته پاسخ داده است: رئال مادريد.

اين بازيکن هلندي گفت انتظار ندارد مسي برايش کارت تبريک تولد بفرستد چراکه پيشينه رابطه پرتنش آنها به ماه اوت 2008 بازمي گردد ؛ زماني که هلند در رقابت هاي المپيک پکن مقابل آرژانتين قرار گرفت.

درنته خاطرنشان کرد: نخستين بار وقتي که او نتوانست در دقيقه 87 بازي گل پيروزي آرژانتين را بزند رو به من کرد و گفت: ''negro''.

البته آرژانتين در آن ديدار در وقت اضافه بازي را به سود خود تمام کرد و در فينال نيز نيجريه را شکست داد و مدال طلاي المپيک را گرفت ولي تنش ميان درنته و مسي به لاليگا کشيده شد. اين بازيکن هلندي مي گويد بهترين بازيکن و دارنده سه توپ طلاي جهان بارها درمسابقات باشگاهي او را با الفاظ نژادپرستانه خطاب کرده است.

درنته گفت آخرين بازي که مسي را ديده است اين بازيکن حتي حاضر به دست دادن با او درپايان مسابقه نشده است.

ليگ اسپانيا روز سه شنبه اعلام کرد که قصد ندارد در قبال اين اتهام عليه مسي اقدامي انجام دهد.

امپراتور یونان به کورش بزرگ گفت:ما برای شرف می جنگیم و شما برای

ثروت.کورش بزرگ جواب داد: هر کس برای نداشته هایش می جنگد...

2. 2 کاربر مقابل از nadia عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amin-Tohi (11th May 2012), amirhossein (11th May 2012)

نام واقعی
    AmirHossein
    شغل و حرفه
    سرگردون تو اینترنت
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 1,161 بار در 545 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    کاکا سیا باباشه