کانون هواداران پرسپولیس: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر تیمها نتوانند امتیازات مدنظر AFC را کسب کنند از لیگ برتر کنار گذاشته میشوند و شاید فصل آینده با 16 تیم مسابقات را برگزار کنیم.

علی کفاشیان در گفتوگو با برنامه ورزش و مردم در خصوص اینکه آیا ماندنش در فدراسیون فوتبال قطعی شده یا خیر، اظهار داشت: من در انتخابات فوتبال متنخب اعضای مجمع بودم و هرگاه اعضای مجمع صلاح دیدند که من به درد فوتبال نمیخورم میتوانند با تشکیل مجمع رئیس را تغییر دهند. تا زمانی که این تکلیف روی دوش من است، آن را انجام میدهم و امیدوارم این 4 سال نتایج خوبی برای فوتبالمان رقم بخورد.

وی در خصوص اینکه گفته میشود مایل است به کمیته ملی المپیک باز گردد، عنوان کرد: انتخابات فدراسیون فوتبال انجام شده و اکنون من اینجا هستم، مگر اینکه بخواهم برای ریاست کمیته ملی المپیک کاندیدا شوم و آن هم منوط بر این است که ایراد به دو شغله بودن نگیرند.

رئیس فدراسیون در خصوص انتقاداتی که به نایب رئیسان وی میشود و اینکه بهتر بود از افراد با تجربهتری نسبت به آیتاللهی و بهروان استفاده میکرد، اظهار داشت: آقای آیتاللهی 30 سال است که در این فوتبال حضور دارد. فراموش نکنید آنچه که در حوزه او بوده ریاست هیئت فوتبال استان فارس بود که چندین سال در نظر AFC استان اول بوده است و اکنون هم بدون حاشیه تجارب خودش را به کار گرفته است. آقای بهروان نیز از جمله داوران خبره فوتبال بوده است که من او را به عنوان نایب رئیس دوم خود انتخاب کردم.

کفاشیان در خصوص حضور تیم گهر زاگرس در لیگ برتر و این نگرانی که این تیم از شهر دورود خارج میشود یا خیر، عنوان کرد: معیارهایی که برای کسب مجوز حرفهای در نظر گرفته شده توسط AFC تعیین شده و اگر به هنگام امتیاز دادن دو سه باشگاه ما ایراد داشته باشند، در مجموع از امتیاز ما کم میشود و حتی ممکن است مجوز حضور تیمهای ایرانی را در لیگ قهرمانی آسیا ندهند. ما باید استانداردها و تمام زیرساختهایی که 11 مورد است را رعایت کنیم، تعارفی هم نداریم، هر تیمی اگر نتواند این امتیازها را کسب کند، جایگاه خود را در لیگ برتر از دست میدهد.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر تیمی نتواند امتیاز لازم را کسب کند، فدراسیون چه تصمیمی میگیرد و آیا تیم دیگری جایگزین آن میشود، گفت: یکی از راههایی که وجود دارد این است که ما تعداد تیمها را کم کنیم. شاید برای فصل آینده لیگ 16 تیمی شود یا اینکه تیمی که شرایط لیگ برتری نداشته باشد، کنار گذاشته میشود و به جای آن تیم دیگری که توانایی حضور در لیگ برتر را داشته باشد جایش را میگیرد. در مورد تیم گهر زاگرس هم باید بگویم بعید از است شهر دورود بتواند امتیاز لازم را بگیرد اما من هم دوست دارم که این تیم در لیگ برتر بماند.