پپ گواردیولا، مربی جوان باشگاه بارسلونا، در همان روزی که کناره گیری اش از نیمکت مربیگری بارسا در فصل بعد را اعلام کرد، از انتصاب تیتو ویلانووا به عنوان جانشینش مطلع شد. تیتو هم در صبح همان روز به روسل، پاسخ بله را داده بود.
طبق گزارش منتشره در روزنامه مارکا، در همان روز جمعه که پپ در کنفرانس خبری از خداحافظی اش به صورت رسمی پرده برداشت، مربی جوان بارسا از روسل، رئیس باشگاه کاتالان خواسته بودتا خبر انتصاب تیتو را به تعویق بیندازد.پپ به روسل گفته بود:« معرفی تیتو را به تعویق بیندازید.»
آنچه گواردیولا از آن اطمینان داشت، این بود که رئیس باشگاه و سوبی سارتا، درنظر دارند تا دستیارش را به عنوان مربی آتی تیم برگزینند و تیتو هم روز 5شنبه با گواردیولا دراین باره صحبت کرده و نظرش را جویا شده بود.
البته درخواست پپ ازسران بارسا، گویا نشنیده گرفته شد چرا که در جلسه کنفرانس خبری خداحافظی پپ بود که روسل و سوبی سارتا،نام تیتو را به عنوان جانشین گواردیولا معرفی کردند.این درحالی بود که پپ از سران بارسا خواسته بود تا معرفی مربی جدید تیمشان را چند روز دیرتر انجام دهند ولی آنها به خواسته گواردیولا اهمیتی ندادند.