پيرواني در يك قدمي پرسپوليس

کانون هواداری قرمزته :پيرواني كه زماني سرمربي پرسپوليس بود و كارنامه نسبتا خوبي نيز از خود به جاي گذاشت، به دليل مخالفت با بعضي از سياست هاي عجيب و غريب باشگاه در مورد جذب بازيكنان سفارشي از پرسپوليس دور شد و پس از آن نيز به واسطه دوستي با حسين هدايتي براي چند بازي سرمربيگري تيم ليگ برتري استيل آذين را پذيرفت.
با توجه به وضعيت كادر فني پرسپوليس، افشين پيرواني جدي ترين گزينه براي حضور در كادر فني سرخ ها محسوب مي شود.
شايعات در مورد صحبت هاي پنهاني مسوولان باشگاه پرسپوليس با پيرواني هر روز پررنگ تر مي شود و شايد حضور افشين در استاديوم آزادي، مهر تاييدي بود به روابط حسنه و خوب كاپيتان سابق سرخ ها با مديران باشگاه پرسپوليس.
علي پروين به عنوان عضو هيات مديره و مدير راهبردي باشگاه پرسپوليس در مورد پيرواني نظر مساعدي دارد و اين در حالي است كه مصطفي دنيزلي هم حتي در اولين دوره حضورش در پرسپوليس به دنبال اين بود تا از افشين پيرواني به عنوان دستيارش استفاده كند.
پيرواني كه از لحاظ تعداد بازي و كاپيتاني يكي از مردان جاودانه و ركورددار پرسپوليس محسوب مي شود، جدا از كسب مدرك A آسيا و فيفا، براي سومين بار راهي فرانسه شد تا با استفاده از روابط خوب مسوولان باشگاه السد قطر و پاري سن ژرمن، اين بار به تنهايي و در يك كلاس خصوصي در كنار آنچلوتي بزرگ قرار بگيرد و يك دوره آموزشي به يادماندني را تجربه كند.
صحبت ها و شايعات در مورد پرسپوليسي شدن دوباره افشين پيرواني وقتي بالا مي گيرد كه پروين و كاپيتان سابق سرخ ها روي سكوهاي استاديوم آزادي جلسه اي كوتاه ولي دونفره را ترتيب مي دهند و پس از آن نيز پيرواني در مراسم سالروز پدر سردار زارع (قائم مقام باشگاه پرسپوليس) شركت مي كند.
پيرواني كه اين روزها هم كمتر تن به مصاحبه با مطبوعات و خبرگزاري ها مي دهد در گفت وگويي كوتاه با «جام جم» در مورد اين ماجرا صحبت مي كند: «اول اين را بگويم كه فراموش نكنيد من قبلا سرمربي پرسپوليس بوده ام و تجربه حضور در كادر فني را دارم.
من هميشه پرسپوليس را دوست دارم و چه در اين تيم باشم و چه نباشم براي سرخ ها آرزوي موفقيت مي كنم. پرسپوليس در حال حاضر تركيب مديريتي ايده آل و خوبي دارد. رويانيان، زارع، پروين و دنيزلي آنقدر قوي و مطمئن هستند كه جاي حرفي براي اين كادر رويايي باقي نمي ماند».
هرچند پيرواني تلاش مي كند در اين مورد صحبتي نکند، ولي بار ديگر از او در مورد شايعه حضورش در كادر فني پرسپوليس مي پرسيم و او نيز چنين جواب مي دهد: «من پرسپوليس را عاشقانه دوست دارم و بدون در نظرگرفتن هرگونه عنوان در خدمت اين تيم هستم».
در مقابل شايعات فراواني كه در مورد حضور احتمالي افشين پيرواني در كادر فني پرسپوليس وجود دارد، سرمربي سابق سرخ ها ما را در يك دوراهي جديد قرار مي دهد. پيرواني از يك سو صحبت از حضور عاشقانه و صادقانه در پرسپوليس مي كند و از سوي ديگر از سوابق طلايي دوران بازيگري و سرمربيگري اش در اين تيم سخن مي گويد.
يك منبع موثق و مسوول در باشگاه پرسپوليس در اين مورد به ما اطلاعاتي مي دهد و البته مي خواهد تا نامي از او به ميان نياوريم: «افشين پيرواني سوابق مربيگري و بازيگري خوبي دارد. او كلاس ها و دوره هاي خوبي را گذرانده و تجربيات زيادي به دست آورده است.
پيرواني بخوبي انگليسي صحبت مي كند، به زبان فرانسه آشنايي دارد و حتي مي تواند با زبان تركي هم با دنيزلي ارتباط برقرار كند. افشين يكي از بهترين گزينه ها براي حضور در كادر فني پرسپوليس است ولي تنها نكته اي كه اين وسط باقي مي ماند اين است كه آيا او حاضر مي شود تا به عنوان سرمربي سابق پرسپوليس با يك سرمربي ديگر كار كند؟
به هر حال هر چه باشد پيرواني مدتي سرمربي پرسپوليس بوده و شايد هنوز دلش بخواهد چه در پرسپوليس يا هر تيم ديگري به عنوان سرمربي كار كند».