يک سال قبل کمتر هوادار يوونتوس تصور مي کرد که اين تيم با مربي جديدش در کمتر از يک سال قهرماني در سري A را جشن بگيرد، و امشب هم در آستانه فتح کوپا ايتاليا باشد.ديداري که مي تواند يادآور نبردهاي ديدني دو تيم در دهه 1980، زماني که ميشل پلاتيني براي تيم توريني و ديه گو مارادونا براي ناپلي ها به ميدان مي رفت، باشد. پيروزي در اين ديدار مي تواند فصل بدون شکست يوونتوس را تکميل کند و از سوي ديگر شاگردان ماتزاري به دنبال پايان ناکامي هاي 25 ساله ناپولي در اين رقابت ها هستند.
دو ديدار يوونتوس و ناپولي در رقابت هاي اين فصل سري A، پرگل و بسيار جذاب بود؛ ديدار رفت دو تيم در ورزشگاه سن پائولو با تساوي 3-3 به پايان رسيد و در ديدار برگشت اين بينکونري بود که با 3 گل حريف را شکست داد. با توجه شيوه تهاجمي بازي هر دو تيم، مي توان انتظار داشت که ديدار امشب هم گرم و تماشايي از کار در بيايد.


*يوونتوس؛ شام آخر دل پيرو

اگرچه کاپيتان اسطوره اي يووه در ديدار مقابل آتالانتا از هواداران تيمش خداحافظي کرد و نامه اي احساسي هم براي آنها نوشت اما آخرين ديدار رسمي او براي بانوي پير، ديدار امشب در المپيکوي رم خواهد بود؛ جايي که او مي تواند دوران پرافتخار حضورش در تورين را با يک جام ديگر جشن بگيرد. به همين دليل انتظار مي رود کونته از دل پيرو در ترکيب اصلي استفاده کند. البته او در طول دوران 19 ساله حضورش در يووه، خاطرات چندان خوبي از کوپا ايتاليا ندارد. آخرين قهرماني توريني ها در اين رقابت ها به سال 1995 (دومين فصل حضور دل پيرو در يوونتوس) برمي گردد و همين مسئله اين قهرماني را براي "پينتوريکيو" جذاب تر خواهد کرد. از سوي ديگر، يوونتوسي ها براي حفظ رکورد شکست ناپذيري شان در رقابت هاي اين فصل، به پيروزي در اين ديدار نياز دارند. شاگردان کونته براي رسيدن به فينال راه سختي را پشت سر گذاشتند و با عبور از تيم هاي بولونيا، رم و ميلان، پاي به ديدار نهايي گذاشتند. آنها به ويژه در ديدار مرحله نيمه نهايي مقابل ميلان حسابي به دردسر افتادند اما در نهايت با درخشش ووچينيچ، پاي به ديدار نهايي گذاشتند.

کونته براي ديدار امشب نمي تواند از جورجو کيه ليني استفاده کند. اين مدافع ملي پوش دچار مصدوميت شده و حتي گفته مي شود حضورش در رقابت هاي يورو 2012 هم در هاله اي از ابهام قرار دارد. با اين وجود، انتظار مي رود سرمربي يووه بار ديگر تيمش را با آرايش 3-5-2 راهي ميدان کند. بونوچي در قلب خط دفاعي قرار خواهد گرفت و کاسرس و بارزالي به عنوان مدافعان چپ و راست به ميدان مي روند. کمربند خط مياني نيز بار ديگر با مثلث پيرلو، ويدال و مارکيسيو شکل خواهد گرفت و ليششتاينر و جياچريني به عنوان دو بال چپ و راست به کار گرفته خواهند شد و در نهايت در خط حمله، ووچينيچ، زوج دل پيرو خواهد بود.

*ناپولي؛ هدف، فتح شمال

هيچ چيز به اندازه پيروزي مقابل تيم هاي بزرگ شمالي هواداران ناپولي را خوشحال نمي کند؛ محبوبيت غيرقابل وصف مارادونا در بين مردم ناپل از همين حقيقت ناشي مي شود. قهرماني هاي ناپولي در دهه 1980 براي اولين بار آنها را بالاتر از همه غول هاي شمالي، ميلان، اينتر و يوونتوس، قرار داد و آنها اکنون بعد از گذشت بيش از دو دهه، بار ديگر به دنبال تکرار آن روزهاي خوب هستند. والترماتزاري به کمک ستاره هايي که آئورليو دي لورنتيس، رئيس باشگاه ناپولي در چند سال اخير به خدمت گرفته، تيمي ساخته که حتي به جمع 16 تيم برتر اروپا نيز راه پيدا کرد و به همين دليل هواداران اين تيم معتقدند که زمان کسب يک جام ديگر فرا رسيده است. مثلث همسيک، کاواني و لاوتزي در دو فصل اخير بسيار درخشان ظاهر شده و اگر ناپلي ها در ساير خطوط هم يکي دو ستاره باتجربه در اختيار داشتند، مي توانستند در سري A و چمپيونزليگ نتايج بهتري کسب کنند.

نگراني اصلي ماتزاري هم مانند کونته، مربوط به قلب خط دفاعي است. پائولو کاناوارو، کاپيتان ناپولي، از ناحيه دندان دچار آسيب ديدگي شده و ممکن است نتواند در اين ديدار به ميدان برود. از سوي ديگر حضور آندره آ دوسنا که در آخرين ديدار ناپولي در سري A دو گل براي تيمش به ثمر رساند، در ديدار امشب در هاله اي از ابهام قرار دارد و احتمالا خوان زونيگا جاي او را خواهد گرفت. بلريم دزمايلي هم جاي والتر گارگانوي محروم را در مرکز زمين پر خواهد کرد.

*ترکيب دو تيم:

يوونتوس: استوراري، بونوچي، بارزالي، کاسرس، ليششتاينر، ويدال، پيرلو، مارکيسيو، جياچريني، ووچينيچ، دل پيرو

ناپولي: دي سانتيس، کامپاينرو، کاناوارو، آرونيکا، ماجو، اينلر، دزمايلي، دوسنا، همسيک، لاوتزي، کاواني