در نطق میاندستور در صحن مجلس صورت گرفت
تکرارسخنان جنجالی مطهری توسط کواکبیان

نماینده مردم سمنان در نطق میاندستور خود در جلسه علنی مجلس ادعاهای روز یکشنبه علی مطهری را تکرار کرد.
فارس: نماینده مردم سمنان در نطق میاندستور خود در جلسه علنی مجلس ادعاهای روز یکشنبه علی مطهری را تکرار کرد.

مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان و مهدیشهر ظهر امروز در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رجب گفت: این بیست و یکمین نطق و آخرین نطق میان دستور بنده در مجلس هشتم است.

وی خطاب به نمایندگان مجلس افزود: مجلس هشتم به پایان رسید و باید ارزیابی کنیم که علیرغم همه شعارهایی که درباره عدالت سر دادیم، وضعیت عدالت سیاسی ما به مفهوم شایستهسالاری، عدالت اقتصادی به مفهوم کم شدن فاصله طبقاتی، عدالت قضایی به مفهوم اجرای بدون ملاحظه و قاطعیت دستگاه قضایی، عدالت قانونی و حقوقی به مفهوم اولویت حق را به حقدار دادن و عدالت اجتماعی به مفهوم رفع محرومیت محرومان در چه وضعی است.

کواکبیان با بیان اینکه چرا به روی خودمان نمیآوریم که برای معیشت مردم محروم جامعه چه برنامهای را به دقت اجرا کردهایم، ادامه داد: رئیس دولت ادعا میکرد 2 ساله مشکل بیکاری را حل میکنیم اما سرنوشت وعدههای حل معظل بیکاری 4 میلیون و 100 هزار بیکار در سال 89 و 90 به کجا رسید؟

وی ادامه داد: آیا میتوان وجود 4 میلیون بیکار در جامعه را انکار کرد؟ آیا کسانی که در هفته 4 و 5 ساعت اشتغال دارند را باید شاغل به حساب آورد؟

کواکبیان با بیان اینکه گرانی بیداد میکند و نرخ تورم قطعا بالای 25 درصد است؟ تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان مجلس نهم برای تحقق واقعی مهار تورم و اشتغال تلاش کنند تا در نزد خداوند شاهد حسرت نباشند.

این نماینده اصلاحطلب با اشاره به فرارسیدن دوم خرداد گفت: رهبر معظم انقلاب دوم خرداد را حماسه نامیدند ولیکن برخی افراط کاریها باعث شد که از ثمرات حماسی آن کمتر استفاده کنیم.

وی با اشاره به تکذیب دخالت سپاه در انتخابات مجلس نهم توسط مسئولین این نهاد، گفت: بسیار خوشحالم که مسئولان سپاه هر گونه دخالت را تذکیب کردهاند، البته پیشنهاد میکنم اگر خواستند به این موضوع رسیدگی کنند، هیئتی را برای این موضوع تعیین کنند؛ مخصوصا به حوزه انتخابیه اینجانب رسیدگی کنند تا بنده هم مستنداتی را در اختیارشان قرار دهم.

وی با اشاره به نزدیکی مذاکرات هستهای 1+5 کشورمان در بغداد گفت: نباید همه موضوعات کشور را به مذاکرات بغداد پیوند دهیم چراکه مذاکرات بغداد همانند سایر مذاکرات است و باید با آن به صورت عادی برخورد شود.

این نماینده مجلس خطاب به سخنگوی اتحادیه اروپا که از مشوقهای جدیدی برای ایران سخن گفته بود، گفت: شما از همان حقوق هستهای ما دفاع کنید، ما مشوقی از شما نمیخواهیم.

کواکبیان با بیان اینکه به عنوان یک اصلاحطلب به سران 1+5 میگویم از حقوق هستهای خود ذرهای کوتاه نخواهیم آمد، اظهار داشت: چپ و راست کشور و اصلاحطلب و اصولگرا همگی به دنبال حقوق هستهای خود هستیم و اجازه نخواهیم داد که ذرهای از حقوق هستهای ما در این مذاکرات تضییع شود.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: امیدواریم سر عقل آمدن جدید کشورهای غربی باعث شود که مذاکرات برد برد در پیش رو باشد و آینده منطقه بدون هرگونه تهدید، تحریم و قطعنامهای علیه ما به نفع کشورهای منطقه باشد.