کنفرانس خبری کارلوس کی روش بعدازظهر امروز در هتل آکادمی کمپ تیم های ملی برگزار شد . این نشست از حدود ساعت 18 آغاز شد و بعد از پایان این جلسه اردوی تیم ملی ایران برای مسابقه با تیم ملی اندونزی در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل آغاز شد . صحبتهای کی روش به صورت کامل در زیر بخوانید :

در حال حاضر 24 بازيكن در اردوي تيم ملي حضور دارند كه دو بازيكن به نام زارع و انصاريفر به دليل محروميت در بازي با اندونزي در اختيار ما نخواهند بود.همچنين 3 بازيكن ما كه خارج از ايران بازي ميكنند يعني نكونام، عقيلي و خلعتبري از 29 اگوست با توجه به قوانين به جمع ما اضافه ميشوند و از روز دوشنبه در تمرينات شركت خواهند كرد كه دقيقاً 4 روز قبل از بازي با اندونزي خواهد بود...

قطر و اندونزی مدتهاست در اردو هستند
سخت كار كردهايم كه اطلاعات كافي را جمعآوري كنيم و يكي از اعضاي كادر فني را براي تماشاي تيم ملي اندونزي مقابل فلسطين فرستاديم و قرار است يكي از اعضاي كادر فني ما فردا راهي عمان شود تا ديدار دوستانه اردن مقابل اندونزي را تماشا كند. خودم هم روز گذشته به كشور امارات رفتم و بازي تيمهاي قطر و امارات را تماشا كردم و در اين مدت به اين نتيجه رسيدهام كه قطر و اندونزي مدتهاست در اردو قرار دارند تا در مسابقات حضوري پرقدرت داشته باشند.
همه بازیکنان با نظر من انتخاب شدند
اول از همه بگويم من تنها در 3 هفته ابتدايي ليگ در ايران حضور نداشتم نه اينكه 4 هفته نباشم، وقتي برگشتم تمامي فيلمها را در غالب 21 ديويدي در 9 روز تماشا كردهام و شايد برخي از آنها را بيش از يك بار ديدهام. تمامي بازيها را آناليز كردهام و كادر فني خوبي را در اختيار دارم كه اطلاعات را در اختيار من ميگذارند ولي وقتي صحبت از تيم ملي و مسئوليت آن ميشود همه چيز برعهده خودم خواهد بود و هر اتفاقي كه ميافتد ميتواند در چشمان من بخوانيد كه شانه خالي نميكنم و تمامي 24 بازيكن دعوت شده به اردوي تيم ملي با نظر كارلوس كيروش دعوت شدهاند.
سن تیم ملی بالا نیست
از شما سؤال ميكنم آيا شما ليست تيم ملي را دقيقاً مطالعه كردهايد كه چه بازيكناني دعوت شدهاند؟ اگر به ليست تيم ملي دقت كنيد جواب سؤال خود را ميگيريد چون من كريم انصاريفر را با 20 سال سن دعوت كردهام و آرش افشين نيز با 21 سال سن در اردوي تيم ملي است. اين دو بازيكن فصل گذشته روي هم 30 گل زدهاند و اين نشان مي دهد كه ما تركيبي از جوانها و با تجربهها را دعوت كردهايم و اين فرصت براي جوانان وجود دارد كه آنها كسب تجربه كنند و مثلاً بازيكني مثل حاجصفي در كنار ديگر مليپوشان باتجربه حضور دارد. اما از يك نظر با شما موافق هستم كه جوانان بايد در مسابقات بينالمللي حضور داشته باشند و سن گلزنان ما پايين بيايد ولي اگر فكر كنيم و منتظر باشيم كه اين موضوع بايد در تيم ملي حل شود درست نيست و اين برنامهريزي بايد در باشگاهها صورت بگيرد و اتفاق بيفتد
نمی توانیم به باشگاهها تکیه کنیم

باشگاهها حق دارند بهترين روش را براي خود انتخاب كنند و اين در حالي است كه تيم ملي، باز است چرا كه ممكن است بازيكنان تغيير كنند و يا دچار مصدوميت شوند. ما نميتوانيم هميشه با يك روش ثابت بازي كنيم. اگر شيوه و سيستمي داشته باشيم كه به ليگ نزديك باشد مناسب است و ميتوانيم موفق باشيم ولي نميتوانيم به باشگاهها اتكا كنيم. چون ممكن است مربيان آنها دچار تغيير شوند و سيستمشان عوض شود.
11 شهریور باید آزادی را پر کنیم
شما رسانهها بايد بازيهاي تيم ملي را براي هواداران تبليغ كنيد و مطمئنم وقتي با اندونزي در خانه حريف بازي داريم 80 هزار تماشاگر به ورزشگاه ميآيند. ما بايد به دنيا نشان دهيم تماشاگران ايراني بهترند يا هواداران تيم اندونزي. بايد 11 شهريور و در ديدار رفت ورزشگاه آزادي را با 100 هزار تماشاگر پر كنيم من از هواداران ميخواهم به ورزشگاه بيايند و از تيم ملي حمايت كنند و نشان دهند بهترين تماشاگران آسيا هستند چرا كه برد ما بايد خارج از ميدان و با حضور تماشاگران رقم بخورد.
اندونزی سخت ترین حریف ماست !
ما وضعيت همه بازيكنان ايراني كه در خارج از كشور هستند را دنبال ميكنيم كه دژاگه نيز از آن جمله است. چند گزينه مدنظر ما هستند اما فعلاً در همين حد ميتوانم توضيح دهم.اندونزي سختترين حريف ماست چرا كه بازي بعدي ما برابر اين تيم است. بعد از اينكه اين مسابقه تمام شد به ساير ديدارها فكر ميكنيم.
باید به جام جهانی برویم
اولويت ورزش ايران در 2 سال آينده بايد صعود به جام جهاني برزيل باشد. اين هدف ما است كار آساني نداريم و بايد تلاش كنيم. دوست داريم كه همانطور موقع حمله و پيروزي حمايت ميشويم هنگام دفاع كردن نيز مورد حمايت قرار بگيريم. ما بايد حتماً به جام جهاني 2014 برويم، باز هم تأكيد ميكنم برزيل سرنوشت ما است.