جواد نكونام، محمدرضا خلعتبري و هادي عقيلي بازيكنان حاضر در ليگ هاي خارجي نيز از غايبان تمرين امروز هستند كه روز دوشنبه هفته آينده به اردوي تيم ملي ملحق مي شوند. ..

نخستين تمرين تيم ملي پيش از ديدار با اندونزي در چارچوب رقابت هاي مقدماتي جام جهاني 2014، برگزار شد.
به گزارش گل به نقل از ايرنا؛ اين تمرين در زمين شماره يك كمپ تيم هاي ملي برگزار شد كه طي آن هفده بازيكن كارهاي تاكتيكي مورد نظر كادر فني را اجرا كردند و چهار ملي پوش نيز به تمرينات جداگانه بدنسازي پرداختند. خسروحيدري، فرهاد مجيدي، آندرانيك تيموريان و حسين ماهيني كه با مصدوميت هاي جزيي مواجه هستند زير نظر تيم پزشكي تيم ملي به تمرينات سبك بدنسازي پرداخته تا آمادگي خود را حفظ كنند. قرار است اين چهار بازيكن از فردا در تمرينات گروهي جواد نكونام، محمدرضا خلعتبري و هادي عقيلي بازيكنان حاضر در ليگ هاي خارجي نيز از غايبان تمرين امروز هستند كه روز دوشنبه هفته آينده به اردوي تيم ملي ملحق مي شوند.
در ابتداي تمرين كارلوس كيروش سرمربي تيم ملي براي بازيكنان صحبت كرد و به بازيكنان جديد خيرمقدم گفت و ابراز اميدواري كرد كه بازيكنان جوان بتوانند از تجربيات بازيكنان قديمي تجربه كنند. اميد نمازي نيز دستيار ايراني كيروش برنامه تمريني را به بازيكنان اعلام كرد. در ابتداي اين تمرين، نفرات براي دقايقي به دويدن آهسته پرداخته و در ادامه براي گرم كردن بدن هاي خود به مدت 30 دقيقه كارهاي كششي را در دستور كار داشتند. در ادامه كارلوس كي روش از بازيكنان تيم ملي خواست تا پاس هاي كوتاه و تك ضرب را رد و بدل كرده تا براي رويارويي با تيم هايي كه روش تدافعي را دنبال مي كنند، آماده باشند.
در بخش پاياني تمرين، كادر فني بازيكنان را به دو تيم آبي و نارنجي تقسيم كرد تا اردونشينان به بازي فوتبال در زمين كوچك بپردازند. كي روش و ديگر مربيان تيم ملي در اين بازي دستگرمي بطور مداوم نكات فني لازم را به بازيكنان گوشزد مي كردند.
یکی از نکات جالب شوخی و خنده مهدي رحمتي دروازهبان استقلال با آرش افشين مهاجم تيم فوتبال خوزستان در مورد پنالتي شب گذشته بود كه افشين در ديدار اين دو تيم از دست داد.
در اين تمرين تعداد خبرنگاران بيشتر از تماشاگران بود و فقط 5 - 6 تماشاگر در كمپ نظارهگر تمرين بود.همچنین قرارداد شركت ايتاليايي لگيا با تيم ملي فسخ شده و مليپوشان امروز البسه مارك آل اسپورت در تمرين حاضر شدند.
تمرين بعدي تيم ملي كشورمان ساعت 18:30 دقيقه شنبه در كمپ تيم هاي ملي برگزار خواهد شد.