منچستر و چلسي در آرزوي استخدام گوارديولا

دو باشگاه مطرح ليگ برتر انگليس قصد دارند به هر شکل ممکن پپ گوارديولا را براي دو فصل بعد به استخدام خود دربياورند.

به گزارش نشريه اسپورت کاتالونيا، پپ گوارديولا پس از آنکه بارسا را براي بيست و ششمين بار به مقام قهرماني رقابت هاي جام حذفي اسپانيا رساند، اعلام کرد که براي مدت يکسال قصد مربيگري ندارد و براي استراحت به همراه خانواده اش راهي نيويورک خواهد شد.

در ميان باشگاه چلسي که علاقه منمد به جذب اين مربي جوان بود، حداقل بايد يک فصل ديگر در انتظار استخدام او منتظر بماند. رومن آبراموويچ مالک ثروتمند آبي پوشان لندني به رغم قهرماني در اروپا با مربيگري روبرتو دي ماتئو، هنوز به توانايي هاي اين مربي براي فصل جديد شک دارد و به همين دليل نيز قراردادي در اين خصوص امضا نکرده است. در ميان نيز نام هري ردنپ و فابيو کاپلو براي هدايت چلسي مطرح شد که تاکنون هيچکدام اين مسووليت را نپذيرفته اند.

رومن علاقه زيادي به گوارديولا دارد و در گذشته نيز بارها بر جذبش تاکيد داشت، اما حالا بايد در انتظار پايان تعطيلات يکساله پپ بماند.

ديگر تيمي که قصد استخدام گوارديولا را دارد، منچستريونايتد است. در روزهاي اخير موضوع بازشستگي "سر الکس فرگوسن" در پايان فصل 2012-2013 مطرح شد و به همين دليل سران شياطين سرخ گوارديولا را بهترين گزينه براي جانشيني مربي 70 ساله اسکاتلندي مي دانند.

آنچه مشخص است، اينکه گوارديولا تا يک سال هدايت هيچ تيمي را بر عهده نخواهد داشت و در ميان نيز مطمئناً هر روز شايعات درخصوص آينده اين مربي موفق در باشگاه بارسلونا به گوش خواهد رسيد.