فرناندو تورس اگر چه فصل نااميد کنندهاي را با چلسي پشت سر گذاشت، اما سرانجام در ليست نفرات دعوت شده ويسنته دل بوسکه قرار گرفت و مسافر يورو 2012 شد.

تورس پس از دعوت به تيم ملي تاکيد کرد که جواب اعتماد دل بوسکه را خواهد داد. تورس که در بازي دوستانه مقابل اتريش به تيم ملي دعوت نشد، گفت: براي آن بازي دعوت نشدم. اين خبر بسيار بدي برايم بود. با چلسي فصل بدي را پشت سر گذاشتم و زياد بازي نمي کردم. همين مساله باعث شده بود که احساس کنم موقعيتم در تيم ملي به خطر افتاده است. خوشبختانه دل بوسکه به من اعتماد کرد و الان بايد جواب اعتماد او را بدهم. اميدوارم که در اين رقابتهاي مهم بتوانم بهترين عملکرد خود را ارائه دهم. من آماده بازي در هر زمان و موقعيتي هستم. انگيزه زيادي براي درخشش در يورو 2012 دارم. ميخواهم با بازيهاي زيباي خود جواب اعتماد دل بوسکه را بدهم.

تورس که چند هفته پيش جام قهرماني را با چلسي در ليگ قهرمانان اروپا بالاي سر برد، افزود: بازگشتم به تيم ملي شور و هيجان وصف ناپذيري را در من به وجود آورده است. بعد از پشت سر گذاشتن فصلي بد با چلسي تمام تلاش خود را براي اثبات شايستگيهايم به کار خواهم گرفت. وقتي يک بازيکن از تيم کنار گذاشته ميشود، اما دوباره دعوت ميشود انگيزه او نسبت به روز اول بيشتر ميشود.

تورس که در 91 بازي براي اسپانيا به ميدان رفته و 27 گل به ثمر رسانده است، افزود: در شرايط بدني خوبي به سر ميبرم و آماده بازي هستم. اصلا از لحاظ روحي و بدني احساس خستگي نميکنم. اميدوار بودم که با چلسي بيشتر بازي کنم، اما به هر حال فصل را با خاطره شيريني به پايان رسانديم و فضاي بسيار خوبي در تيم حاکم شد.