جنجال تباني وشرط بندي در فوتبال ايتاليا، اين روزها بحران فراواني را در اين کشور و حتي در اردوي آتزوري ايجاد کرده است. اين درحالي است که کمتر از دو هفته ديگرتا آغاز رقابتهاي يورو2012 باقي است و خيلي ها معتقدند که اين شرايط پرتلاطم در فوتبال ايتاليا، به شدت به نفع تيم ملي اسپانيا حريف اصلي آتزوري درمرحله گروهي رقابتهاي يورو2012 است. بيسنته دل بوسکه،سرمربي تيم ملي اسپانيا در کنفرانسي خبري در اين باره به صحبت پرداخته است: « آنچه در ايتاليا رخ داده ،به نظرم خيلي بد مي رسد. اصلا از اين ماجراها خوشم نيامد.اين اپيزود خيلي بدي براي دنياي فوتبال است.ولي صنعتي موازي با اين فوتبال رو به جلو پيش مي رود که قابل کنترل هم نيست. من نمي گويم که اين مسائل به نفع ماست يا نه. آنچه که مي دانم اين است که بازيکنان ايتاليايي ورزشکار هستند و با قصد برد مقابل اسپانيا، رو درروي ما قرار مي گيرند.»

دل بوسکه درمورد نسخه جديدي از برنامه طنز فرانسوي که دوباره نادال و ورزشکاران اسپانيايي را دوپينگي دانسته اند گفت:« صحبت کردن درمورد اينگونه مسائل اصلا خوب نيست. تنها مي توانم بگويم که هيچ کسي که من مي شناسم، تا به حال پايش ازحد و مرزها و قوانين فراتر نگذاشته.»

سرمربي ماتادورها درمورد فرناندو تورس هم صحبت کرد و گفت:« تورس بهتر از قبل از عملکرد خوبي دارد و اين براي تيم خيلي هيجان انگيز است. او با روحيه خوبي به اردوي تيم آمده؛ دقيقا مثل ماتاکه با چلسي قهرمان ليگ قهرمانان اروپا شدند و اين به تيم ما کمک زيادي خواهد کرد.»

دل بوسکه در ادامه درمورد ديدار دوستانه تيمش مقابل کره، که 4شنبه برگزار شد، درتمجيد از اين تيم گفت :« کره در جامهاي جهاني اخير بازيهاي خوبي را به نمايش گذاشته.آنها به شدت حريفان را تحت فشار قرار مي دهند.خيلي سريع هستند »

سوال پاياني درمورد دوئل تاريخي اين دو تيم درمرحله يک چهارم پاياني جام جهاني 2002 بود که مانع از صعود اسپانيا به دور بعد شد:« يک اشتباه فاحش داوري مانع از حضور ما درمرحله نيمه نهايي شد. هنوز هيچ کسي آن بازي را فراموش نکرده ، نه بازيکنان آن دوره و نه مربي وقت تيم (خوسه آنتونيو کاماچو).»