تیم ملی فوتسال ایران در دیدار ردهبندی دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا عصر امروز از ساعت 16 به وقت محلی به مصاف استرالیا رفت که در پایان با نتیجه 4 بر صفر به برتری رسید.
از ابتدا ایران بازی را در اختیار گرفته بود، اما نمیتوانست خطر جدی روی دروازه استرالیا خلق کند. در این بین بازیکنان استرالیا نیز روی ضدحمله به دروازه ایران میرسیدند که با واکنشهای مصطفی نظری همراه بود. ایران در این نیمه یک بار هم تیر دروازه استرالیا را به لرزه درآورد. در دقایق پایانی نیز بازیکنان ایران چندین موقعیت خوب به وجود آوردند اما در به ثمر رساندن گل ناکام بودند تا نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یابد.
در نیمه دوم ایران به حملات خود افزود و دو بار دیگر تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد و چندین موقعیت دیگر نیز روی دروازه استرالیا خلق کرد تا سرانجام جواد اصغریمقدم روی اشتباه بازیکن استرالیا در ۴ دقیقه پایانی به گل رسید. در ادامه محمد طاهری روی پاس محمد کشاورز گل دوم ایران را به ثمر رساند.
در ادامه استرالیا در یک دقیقه پایانی 5 نفره حمله میکرد که بازیکنان ایران از این موقعیت استفاده کردند و توانستند توسط جواد اصغریمقدم گل سوم خود را به ثمر برساندند. وحید شمسایی نیز در ثانیههای پایانی گل چهارم ایران را وارد دروازه استرالیا کرد.
عباس ترابیان، رئیس کمیته فوتسال ایران پس از شکست برابر تایلند در دیدار نیمهنهایی عنوان کرد که بازیکنان این باخت را باور نمیکنند و در شوک هستند. به نظر میرسد این شکست روحیه بازیکنان ایران را پایین آورده و ملیپوشان در این دیدار نیز در شوک شکست برابر تایلند بودند!
ایران در مرحله گروهی این مسابقات با نتیجه 9 بر صفر برابر استرالیا به برتری رسیده بود.
ایران در یازده دوره گذشته مسابقات 10 عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود و فقط در سال 2006 به مقام سومی رسیده بود.