آخرین قسمت سریال زخم پرسپولیس از خودی ها: این هفته محمد قاضی

پرسپولیس اف سی: پرسپولیس در این سال ها تغییرات سرسام آوری داشته و با جابجایی مداوم بازیکنان در فهرست این تیم هر سال عده زیادی از جمع سرخپوشان راهی تیم های دیگر می شوند.

به گزارش پرسپولیس اف سی و به نقل از وبسایت نود، به همین خاطر است که در هر بازی حداقل چند بازیکن در ترکیب تیم های مقابل پرسپولیس وجود دارند که سابقه پوشیدن پیراهن این تیم را دارند و بازیکن اسبق سرخپوشان به حساب می آیند.

این بازیکنان که عمدتا هم با خوبی و خوشی از جمع قرمزها جدا نشده اند معمولا انگیزه فزاینده ای برای نمایش بهترین عملکرد خود مقابل پرسپولیس دارند و در این سال ها بیشترین ضربات را در مسابقات به پیکر سرخپوشان وارد کرده اند، از علی کریمی اسطوره ای تا چهره هایی مثل بهادر عبدی، مازیار زارع، پژمان نوری و…

این روند همواره در فصل های گذشته ادامه داشته و در فصل جاری شدت بیشتری هم گرفته است به طوری که بخش زیادی از گل های خورده پرسپولیس توسط بازیکنان سابق این تیم به ثمر رسیده است.

در هفته نخست بازی ها پرسپولیس با پدیده به تساوی دو بر دو رسید که هر دو گل پدیده را سرخپوشان سابق به ثمر رساندند، یونس شاکری و حسین بادامکی.

اگر می خواهید فهرست کاملی از این اسامی داشته باشید بهنام سراج، ادموند بزیک، بهروز رهبری فرد، علی دایی، علی علیزاده، ابراهیم توره، فرهاد خیرخواه، مهرداد اولادی، پژمان نوری، نبی باقری ها، ایوان پترویچ، میثم بائو، میثم رضاپور، بهادر عبدی، مجتبی زارعی، محسن خلیلی، عادل کلاه کج، مازیار زارع، کریم انصاری فرد و غلامرضا رضایی بازیکنانی هستند که پس از جدایی از پرسپولیس در دیدارهای رو در رو به این تیم گل زده اند.

در هفته دوم پرسپولیس برابر سپاهان تن به شکست ۴ بر ۲ داد و زننده گل چهارم زردپوشان کسی نبود جز محمدرضا خلعتبری که هفته ها در امر گلزنی ناکام بود و مقابل تیم سابقش احیا شد.

هفته ششم پرسپولیس برابر سایپا هم دو گل قرمز دریافت کرد و با هنرنمایی رضا نوروزی و غلامرضا رضایی نتیجه را در ورزشگاه آزادی در یک بازی جنجالی واگذار کرد.

جدیدترین نمونه این گل ها را هم محمد قاضی با یک ضربه زیبای زیرطاقی در بازی شب گذشته برای صبا به ثمر رساند تا جمع تعداد گل های خورده پرسپولیس از پرسپولیسی های سابق در ۸ هفته این فصل به ۶ برسد، این یعنی چیزی نزدیک به نیمی از کل گل های خورده تیم از ابتدای لیگ برتر.

جدا از گلزنی و تاثیر آن بر نتیجه بازی رفتار بازیکنان بعد از گلزنی به تیم سابق هم برای خودش داستان مفصلی است، این عکس العمل اگر با سعه صدر و خودداری همراه باشد با استقبال تماشاگران پرسپولیس مواجه می شود اما اگر احترام آنان نادیده گرفته شود روی سکوها کار به جاهای باریک کشیده می شود.

اتفاقی که دیشب برای محمد قاضی بعد از گلزنی نیفتاد اما در ادامه بازی و درگیری هایی که با سوشا مکانی درپی زدن یک گل آفساید به وجود آمد خیلی زود کاسه صبر تماشاگران را لبریز کرد.




پاسخی بگذارید