آشنایی با بازیکنان ارزان ولی ارزشمند/ پیدا کردن چاه نفت

پرسپولیس اف سی: مربیان همیشه بیشترین حساب را روی بازیکنان سرشناس خود باز می کنند. بازیکنان معروف و گران قیمتی که قرار است بهترین بازیکن تیم هایشان باشند، اما همیشه اینگونه نیست. در تاریخ لیگ برتر بارها دیده شده بازیکنانی کم نام و نشان و ارزان قیمت می آیند و می درخشند.سازمان لیگ در این فصل میزان قرارداد هر بازیکن را اعلام کرده است از طرفی گروه آنالیز برنامه نود هر هفته بازیکنان لیگ برتر را مورد ارزشیابی قرار می دهد. بازیکنانی که حداقل سی دقیقه در هر بازی حضور پیدا کنند نمره می گیرند. در نهایت بازیکنانی که در بیش از نیمی از بازی های تیمشان به میدان می روند در جدول رده بندی کلی بازیکنان قرار می گیرند. بدنیست ببینیم در هر تیم در این سیزده هفته ای که از بازی های لیگ پانزدهم گذشته کدام بازیکنان ارزان قیمت خوش درخشیده اند.

گسترش فولاد

یکی از بهترین خریدهای این فصل پیراهن گسترش فولاد تبریز را به تن دارد. داریوش شجاعیان یکی از پدیده های این فصل لیگ برتر که با نمره ۲،۷۷ بهترین بازیکن این فصل گسترش فولاد بوده است قراردادی ۱۰۰ میلیون تومان دارد. با توجه به قیمت بازیکنان لیگ برتر فراز کمالوند واقعا برنده مسابقه بخت آزمایی شده است. شجاعیان پانزدهمین بازیکن لیگ است.

استقلال خوزستان

در جمع بازیکنان استقلال خوزستان زیادند بازیکنانی که قراردادشان زیر ۲۰۰ میلیون تومان است و در این فصل نگاه ها را خیره کرده اند. باید گفت عبدالله ویسی گنج های زیادی کشف کرده است. شاه مهره آنها حسن بیت سعید است که یکی از ستاره های این فصل بوده آن هم با قراردادی ۱۵۰ میلیون تومانی . میانگین نمرات بیت سعید ۲،۷۷ است و در جدول کلی بازیکنان در رده هجدهم دیده می شود. استقلال خوزستان از این بازیکنان کم ندارد؛ حمدالله ابرام( ۷۰ میلیون، نمره:۳)، سید جلال عبدی ( ۱۶۰، ۳،۱۹)، مهدی زبیدی( ۶۰، ۲،۶۳) عقیل شوینی (۱۰۰،۳،۲۳) فرشاد جانفزا( ۱۲۰، ۳،۱۳).

استقلال تهران

در جمع استقلالی ها بازیکنی که قراردادش خیلی سنگین نبوده اما توانسته تا حدودی جایی برای خودش در بین بازیکنان میلیاردی باز کند محسن کریمی. بازیکنی با قرارداد ۱۸۰ میلیون تومانی که میانگین نمراتش ۳،۲۵ است، البته او تنها در شش بازی حضور حداقل سی دقیقه ای داشته باشد.روزبه چشمی هم با توجه به اینکه قراردادش ۳۸۰ میلیون تومان بوده خیلی کار کرده و میانگین نمراتش ۳،۰۴ است.

پرسپولیس

در جمع پرسپولیسی ها بازیکنی که با قیمت پایین همه را سورپرایز کرده علی انصاری است. این بازیکن که قراردادش ۲۰۰ میلیون است از زمانیکه وارد ترکیب قرمزها شد خوب کار کرده و میانگین نمراتش ۳،۳۱ است. علیرضا علیپور هم با قراردادی ۱۷۰ میلیون تومانی بازیکنی است که در کنار بازیکنان گران قیمت تیم بازی می کند و فعلا میانگین نمراتش ۳،۵۸ است.

استقلال اهواز

استقلال اهواز حال و های خیلی خوشی ندارد با این حال اگر بخواهیم در این تیم بازیکنی پیدا کنیم که با قرارداد کم نمره خوبی گرفته است او حسین بهرامی است. بازیکنی با قرار داد تنها ۳۰ میلیون تومان که میانگین نمراتش نمره خوب ۳،۲۱ است.

صبا

در جمع بازیکنان صبا می توان به دو بازیکن اشاره کرده اوسانی و فرشید باقری که قراردادهایشان ۱۵۰ میلیون تومانی است. باقری میانگین نمراتش ۳،۱۹ است و اوسانی ۳،۲۲.

راه آهن

در جمع راه آهنی مهرداد و میلاد محمدی قراردادهایی ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیون تومانی دارند اتفاقا این دو بازیکن بهترین بازیکن تیم هایشان هستند. میانگین نمرات مهرداد ۲،۶۲ است که جزو بازیکنان برتر لیگ(دوم) به شمار می رود. میلاد هم تا اینجای کار میانگین نمراتش ۳،۱۹ است.

نفت تهران

در جمع نفتی ها چند بازیکن هستند که با توجه به اینکه قراردادشان از سال قبل بوده بالانیست اما بازیکنی مهم برای نفت به شمار می روند مثل ارسلان مطهری. وحید امیری بازیکنی است که قراردادش ۲۱۵ میلیون تومان است اما عملکردش از اکثر بازیکنان میلیاردی لیگ بهتر بوده است. میانگین نمره امیری ۲،۸۸ است. حال اگر این دو بازیکن را کنار بگذاریم رضاوند بازیکن نه چندان شناخته نشده نفت  که قراردادش ۹۶ میلیون تومان است عملکرد خوبی در بازی هایی که به میدان رفته داشته است. با این وجود خرید طلایی نفت را باید محمد دانشگر مدافع تیم امید دانست. در غیاب مدافعان اصلی نفت دانشگر در ۵ بازی به میدان رفته و میانیگن نمراتش ۲،۷۰ است که میانگینی عالی است.

سایپا

سایپا یکی از بهترینهای لیگ را با قیمتی نه چندان بالا در اختیار دارد. مهدی ترابی با قراردادی که در سازمان لیگ برتر ۱۷۰ میلیون تومان ثبت شده تنها ملی پوش این تیم است. ترابی بر اساس نمرات گروه آنالیز برنامه نود با نمره ۲،۶۴ چهارمین بازیکن برتر لیگ است.البته به نظر می رسد سایپایی ها علاوه بر قراردادی که از آنها در سازمان لیگ ثبت شده خودرو هم گرفته باشند.

ذوب آهن و سپاهان

ذوب آهن بازیکن گران قیمت کم ندارند. گران قیمتی هایی که البته خوش درخشیده اند.با این وجود در بین این ستاره ها نژادمهدی با نمره ۳،۱۰ یک خرید عالی برای ذوب آهن بوده است.در بین سپاهانی ها هم اکثر قراردادها بسیار بالاست و فعلا کسی را نمی توان پیدا کرد که مثلا قراردادش زیر ۳۰۰ میلیون تومان باشد و فوق العاده بازی کرده باشد.

سربازها

شرایط تیم های دارای بازیکن سرباز کاملا متفاوت است. در تراکتورسازی قرارداد محمدرضا اخباری، سروش رفیعی و بختیار رحمانی ۱،۵ میلیون تومان است اما آنها بازیکنان کلیدی تراکتور اند. ملوان هم چنین وضعیتی دارند محمدحسین کنعانی زادگان و حسین ماهینی که سرباز هستند قراردادی ۶ میلیون تومانی دارند اما جزو بهترین های ملوان در این فصل بودند.به هر حال همه می دانند که ارزش این بازیکنان خیلی بیشتر از این است.

سایر تیم ها

در بین بازیکنان فولاد بازیکنی را نمی توان پیدا کرد که دارای این ویژگی باشد که قراردادش سنگین نباشد اما خوش درخشیده باشد. پدیده هم تقریبا شرایطی مشابه دارد، در بین آنها کریم احمدی بازیکنی بوده که با قراردادی ۱۹۰ میلیون تومان حضور پررنگی در ترکیب تیمش داشته است.در سیاه جامگان هم با وضعیتی مشابه پدیده روبرو هستیم. در این تیم باید به امید سینگ اشاره کرد که با قراردادی ۱۸۰ میلیون تومانی خوب کار کرده و میانگین نمراتش ۳،۲۱ است. سیاه جامگان دو بازیکن به نام های سالار افراسیابی و رضا شربتی دارد که با قراردادهای ۱۰۰ و ۳۰ میلیونی حضور قابل توجه ای در بازیهای تیمشان داشتند.
دیدگاهتان را بنویسید