آنالیز بازیکنان لیگ برتر/ قول پیام عملی شده/صادقیان در اوج

پرسپولیس اف سی:بهترین بازیکنان لیگ بر‌تر در هر پست با آنالیز برنامه نود برای شما هم قابل شناسایی هستند.

گروه آنالیز برنامه نود هر هفته بازی‌های لیگ را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به سیستم هفته‌نامه کیکر به بازیکنان نمره می‌دهد. پس از برگزاری بازی‌های هفته دوازدهم و آنالیز این بازی‌ها بد نیست با بهترین‌های هر پست آشنا شویم:

دروازه‌بان: لک، فرناندو و اخباری

در جمع ۱۰ بازیکن بر‌تر لیگ بر‌تر تا اینجای کار اثری از دروازه‌بان‌ها دیده نمی‌شود اما در پله دوازدهم سه دروازه‌بان حضور دارند. فرناندو ده‌خسوس، دروازه‌بان استقلال خوزستان، حامد لک دروازه‌بان صبا و محمدرضا اخباری، دروازه‌بان تراکتورسازی سنگربانان بر‌تر لیگ تا اینجای کار هستند. در بین این سه دروازه‌بان ده‌خسوس کمترین گل را دریافت کرده است و او را باید دروازه‌بان رویایی این فصل دانست. هر سه بازیکن میانگین نمره ۲/۷۱ دارند.

در بین ۲۰ بازیکن بر‌تر لیگ، یک دروازه‌بان دیگر هم حضور دارد. محمد رشید مظاهری با میانگین نمره ۲/۷۵ در رتبه شانزدهم قرار دارد. مهدی رحمتی هم بیست و ششم است. جالب اینکه سوشا مکانی و علیرضا بیرانوند دو دروازه‌بان تیم ملی در جمع هشتاد بازیکن بر‌تر لیگ بر‌تر قرار ندارند. سوشا در رده ۸۹ دیده می‌شود، علیرضا بیرانوند هم تنها چهار بازی انجام داده و به دلیل اینکه در کمتر از نیمی از بازیهای لیگ بر‌تر حضور داشته اصلا وارد جدول نشده است.

مدافع: محمدحسین کنعانی‌زادگان

در فوتبال همیشه به مدافعان ظلم شده و بازی‌هایشان به چشم نیامده است به همین دلیل است که در جمع ۳۰ بازیکن بر‌تر لیگ بر‌تر اثری مدافعان نیست. بهترین مدافع لیگ بر‌تر محمدحسین کنعانی زادگان، مدافع ملی پوش ملوان است که با میانگین نمره ۲/۹۶در رده سی و سوم قرار دارد. بعد از کنعانی نوبت به شجاع خلیل‌زاده می‌رسد که با نمره ۳ در مکان سی و پنجم ایستاده است. در بین مدافعان کناری مدافع بر‌تر حسین ماهینی، مدافع راست ملوان است که در مکان چهلم قرار دارد.

هافبک: پیام صادقیان

هافبک‌ها نقش پررنگی در بین بازیکنان بر‌تر لیگ دارند. پیام صادقیان با میانگین نمره ۲/۵۷ بهترین هافبک لیگ محسوب می‌شود. پس از صادقیان نوبت به امید ابراهیمی استقلالی‌ها می‌رسد که با ۲/۵۹چهارم است. ماتیاس چاگو، هافبک تیم بحران زده فولاد خوزستان برخلاف تیمش عملکردی درخشان داشته است و با نمره ۲/۶۷ در مکان ششم قرار دارد و بهترین بازیکن خارجی لیگ به شمار می‌رود. او تنها خارجی در بین ۱۰ بازیکن بر‌تر است. در مجموع از ۱۰ بازیکن بر‌تر شش هافبک حضور دارند که پرسپولیس هم در جمع آن‌ها یک نماینده دارد. احمد نوراللهی در مکان ششم دیده می‌شود.

مهاجم: مهرداد محمدی

مهاجمان حضور پررنگی در بالای جدول دارند. مهرداد محمدی، مهاجم جوان راه‌آهن که چند هفته‌ای است که گل نزده با میانگین نمره ۲/۵۴ علاوه بر اینکه بهترین مهاجم لیگ است بهترین بازیکن لیگ بر‌تر تا اینجای کار به شمار می‌رود. دومین بازیکن بر‌تر لیگ از نگاه گروه آنالیز نود هم یک مهاجم است؛ کاوه رضایی، مهاجم جوان ذوب آهن و تیم ملی با نمره ۲/۵۶ در جمع ۱۰ بازیکن بر‌تر لیگ دو مهاجم دیگر هم حضور دارند. مهدی طارمی، آقای گل لیگ بر‌تر، با میانیگن ۲/۶۰ بازیکن پنجم لیگ است. حسن بیت سعید، پدیده این فصل از استقلال خوزستان با نمره ۲/۶۷ در مکان ششم حضور دارد.
دیدگاهتان را بنویسید