احتمال 1+3 شدن سهمیه ایران در آسیا زیاد است

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: دیگر تحت هیچ شرایطی برنامه رقابت‌های جام حذفی و لیگ برتر حداقل تا 8 فروردین تغییر نخواهد کرد.

پرسپوليس اف سی:  یکی از موارد مورد اختلاف سرمربیان باشگاه‌های لیگ برتری و سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، اعتراض مربیان داخلی به عدم استفاده از ملی‌پوشان در برخی دیدارهای جام حذفی و مسابقات لیگ برتر بود.

پیش از این اگر تیمی بیش از 3 بازیکن ملی‌پوش داشت، می‌توانست از حضور در دیدار باشگاهی امتناع کند. به طور مثال تیم فوتبال پرسپولیس می‌توانست در دیدار مقابل قشقایی شیراز در مرحله یک‌سی‌ و دوم نهایی جام حذفی به میدان نرود اما برانکو اعلام کرد با برگزاری بازی مشکلی ندارد.

حالا شنیده می‌‌شود قانون مربوط به تعداد بازیکنان ملی‌پوش در یک تیم باشگاهی تغییر کرده و تیم‌ها در صورتی که حتی یک ملی‌پوش در ترکیب خود داشته باشند، می‌توانند از حضور در بازی‌ها امتناع کنند.

غلامرضا بهروان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان در این زمینه اظهار داشت: برای تاریخ برگزاری مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی موافقت همه تیم‌ها را گرفته‌ایم و با توجه به اینکه تیم ملی 26 آبان به ایران بر می‌گردد دیگر تحت هیچ شرایطی برنامه رقابت‌های جام حذفی و لیگ برتر حداقل تا 8 فروردین تغییر نخواهد کرد. طبق برنامه لیگ برتر 14 اردیبهشت و فینال جام حذفی 11 روز بعد یعنی 25 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

وی در مورد زمان نقل و انتقالات نیم فصل هم تاکید کرد: نقل و انتقالات نیم فصل 16 دی تا 14 بهمن خواهد بود و پس از هفته پانزدهم هم یعنی از تاریخ 3 یا 4 دی تا 22 دیماه تعطیلات لیگ خواهد بود البته در این بین جام حذفی برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه بالاخره تکلیف سهمیه فوتبال ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا چه خواهد شد، گفت: فعلا سهمیه فوتبال ما در آسیا 2+2 است و 30 نوامبر آخرین امتیازات کشورها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. با توجه به تعلیق فوتبال کویت و اینکه سهمیه کشورهای امارات و عربستان به عنوان لیگ‌های اول و دوم 1+3 است بنابراین سهمیه کویت به ایران که سومین لیگ آسیا را دارد خواهد رسید و به احتمال فراوان سهمیه ما هم 1+3 خواهد شد.

بهروان در مورد اتفاقات اخیری که برای داوران می‌افتد بویژه در زمینه کتک خوردن آنها به عنوان یک داور پیشکسوت تاکید کرد: کتک خوردن داوران اصلا پذیرفته شدنی نبوده و در شان فوتبال ایران نیست. روی سخن من با کمیته انضباطی نیست و قانونگذار باید قوانین سخت‌گیرانه‌تری را وضع کند چون داوران رکن اصلی فوتبال ما هستند و اگر آنها احساس امنیت نکنند این فوتبال است که در نهایت ضربه می‌خورد. همه ارکان فوتبال ما برای حل این معضل باید دست به دست هم بدهند.
دیدگاهتان را بنویسید