افزایش جایزه برای برد، کاهش جایزه تساوی/ بازی های پرسپولیس دوشنبه و سه شنبه برگزار می شود

پرسپولیس اف سی: با توجه به اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم فوتبال پرسپولیس بازی‌های خود در جام قهرمانان آسیا را در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه انجام خواهد داد.

تیم‌های غرب آسیا که فصل گذشته بازی‌های خود در جام قهرمانان را طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌کردند، در فصل 2017 این رقابت‌ها، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به میدان می‌روند.

گفتنی است؛ تیم‌های شرق آسیا نیز بازی‌های خود را در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار می‌کنند.

مسوولان برگزاری رقابت‌های جام قهرمانان آسیا با تغییر ارقام جوایز برد و تساوی سعی بر ترغیب تیم‌ها به پرهیز از تلاش برای کسب نتیجه تساوی دارند.

کمیته برگزاری مسابقات جام قهرمانان آسیا نیز به این منظور جایزه پیروزی در هر بازی از 40 هزار دلار به 50 هزار دلار افزایش داد و در مقابل پاداش تساوی از 20 هزار دلار به 10 هزار دلار کاهش پیدا کرد.

در جریان اجلاس امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا در ارتباط با کسر سهمیه عراق برای حضور در جام قهرمانان هم توضیحاتی ارائه شد.

پس از آنکه عراق نتوانست شرایط لازم را از سوی AFC دریافت کند، یک سهمیه آن در جام قهرمانان آسیا به فوتبال ایران تعلق گرفت.

در جریان اجلاس امروز در مالزی، «پاول لوزانوف» دبیر کمیته برگزاری مسابقات ابتدا توضیحات جامعی را درباره ساختار این کمیته، مسابقات و کمیته‌های مختلف آن ارائه کرد.

وی در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه؛ نماینده عراق توانست در رقابت‌های AFC CUP که در واقع با شرکت باشگاه‌های کشورهای در حال توسعه فوتبال آسیا برگزار می‌شود، عنوان قهرمانی را به دست آورد، اعلام کرد: با توجه به آنکه لیگ عراق نتوانست مجوز حرفه‌ای سازی را دریافت کند و همچنین امکان برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان در آن کشور وجود ندارد، سهمیه خود را از دست داد.

در شروع این مراسم، ویدئو کلیپی از نحوه برگزاری رقابت‌های باشگاهی آسیا در سال گذشته و تیم‌های حاضر در این مسابقات با بخش ویژه‌ای که به فینالیست‌های جام قهرمانان آسیا اختصاص داشت، پخش شد.

در ادامه، «شین منگیل» دبیر اجرایی اجلاس به حاضران خوش آمد گفت و برنامه‌ها را اعلام کرد. پس از آن «برایان سی» از مسوولان کمیته اجرایی مسابقات توضیحاتی را درباره رقابت‌های فصل 2016 جام قهرمانان آسیا به حاضران ارائه کرد.

وی در جریان توضیحات خود اعلام کرد؛ قهرمان و نایب قهرمان این رقابت‌ها به ترتیب؛ سه و یک و نیم میلیون دلار جایزه دریافت کردند که این جوایز جدا از دیگر درآمدهای باشگاه‌ها از این رقابت‌ها بوده است.

وی همچنین گزارشی از افزایش مخاطبان رقابت‌ها ارائه و درباره پخش تلویزیونی و همچنین پخش تصاویر و اخبار رقابت‌های باشگاهی قاره توضیح داد.
8 thoughts on “افزایش جایزه برای برد، کاهش جایزه تساوی/ بازی های پرسپولیس دوشنبه و سه شنبه برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید