انصاری: این کارها را در فوتسال یاد گرفتم/ فکر می‌کردم به تیم ملی دعوت شوم

پرسپولیس اف سی: محمد انصاری، امسال بی‌تردید یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس بوده و می‌توان او را به عنوان پدیده لیگ امسال سرخپوشان نامید. مدافع چپ‌پای پرسپولیس ابتدا امسال به‌عنوان یک بازیکن تستی به جمع سرخپوشان پیوست اما به سرعت توانست خودش را در ترکیب اصلی تیم جا بیاندازد. مدافع چپ پرسپولیس درباره شرایط این روزهایش با همشهری ورزشی گفت‌وگو کرده است. مهم‌ترین بخش‌های این گفتگو را بخوانید.

پرسپولیس آرام‌آرام خودش را به عنوان یک مدعی نشان می‌دهد.

خدا را شکر ما توانستیم در این مدت بازی‌های خوبی را انجام دهیم و در این چند بازی، خودمان را به عنوان یک مدعی معرفی کنیم. البته تا پایان فصل راه زیادی باقی مانده ولی امیدوارم بتوانیم به قهرمانی لیگ برسیم.

در ابتدای فصل به عنوان یک بازیکن تستی به پرسپولیس آمدی، فکرش را می‌کردی این جایگاه را در تیم پیدا کنی؟

باور کنید که خودم هم فکرش را نمی‌کردم. البته من به خودم ایمان داشتم که به پرسپولیس آمدم. با آنکه در‌‌ همان شروع کار، تیم برای برگزاری اردو به ترکیه سفر کرده و حتی با حیدریه هم به‌تازگی قرار داد بسته بود، اما من با تمام این شرایط راهی ترکیه شدم، با تیم تمرین کردم و توانستم نظر مثبت برانکو را به خودم جلب کنم.

فکرش را می‌کردی با وجود بابک حاتمی که یک فصل در دفاع چپ بازی کرده بود و همچنین حیدریه که در تیم ملی امید بازی می‌کرد، به ترکیب اصلی راه پیدا کنی؟

باید بگویم من از‌‌ همان آغاز بازی‌ها با تمام وجود تمرین می‌کردم. البته بابک حاتمی و وحید حیدریه هم در این پست عملکرد بسیار خوبی داشتند اما در بازی سپاهان که حیدریه مصدوم شد این فرصت به من داده شد که بازی کنم و من سعی کردم کاری که برانکو از من می‌خواهد را انجام دهم. در کل خوشحالم که توانستم نظر مثبت برانکو را جلب کنم.

در برنامه نود اکثرا در بخش خوش‌تکنیک‌ها، نام تو هست به نظر می‌رسد که بازیکن باتکنیکی هستی.

من تجربه کمی در بازی فوتسال دارم و به همین دلیل در فضاهای کوچک می‌توانم راحت دریبل بزنم. البته من زیاد به این موضوعات توجه نمی‌کنم و بیشتر به دنبال تمرین کردن و کمک به تیم هستم.

به تیم ملی هم فکر می‌کنی؟

واقعیت این است که من خیلی دیر به فوتبال معرفی شدم و فکر می‌کردم در همین اردوی آخر به تیم ملی دعوت می‌شوم اما این اتفاق نیفتاد. البته این نظر شخصی کی‌روش است و من به آن احترام می‌گذارم. ولی امیدوارم همین روند را حفظ کنم و به تیم‌ملی کشورم هم دعوت شوم.

در بازی برابر گسترش حرکت جوانمردانه‌ای کردی که خیلی هم مورد توجه قرار گرفت.

من همیشه سعی کرده‌ام که بدون حاشیه تمرین کنم و در تمام مراحل زندگی‌ام اخلاق را رعایت کنم. فکر می‌کنم اگر هرکسی هم جای من بود آن کار را انجام می‌داد.
دیدگاهتان را بنویسید