برانکو: بازیکنان ما موقع گرم کردن گریه می‌کردند

 پرسپولیس اف سی: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما بدون پنج بازیکن اصلی بازی کردیم و با یک وضعیت روحی بغرنج بازی را شروع کردیم و از نظر احساسی حتی بازیکنان ما موقع گرم کردن گریه می‌کردند. واقعا بازی برایشان سخت بود و از آنها تشکر می‌کنم و به آنها تبریک می‌گویم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس بعد از دیدار تیم‌های پرسپولیس و صبا از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، در جمع اصحاب رسانه گفت: دهه محرم را تسلیت می‌گویم. در چنین فضایی که پر از احساس بود، یک بازی انجام دادیم و می‌دانستیم بازی سختی پیش رو داریم.

وی افزود: همانطور که دیروز گفتم، شاید این بازی کلیدی‌ترین بازی فصل ما بود و با تمام قلب‌مان به دنبال برد بودیم و متاسفم که نتوانستیم با پیروزی بازیکنا‌نمان را خوشحال کنیم و نتوانستیم برد را به کاپیتان فقیدمان تقدیم کنیم اما من ایرادی از بازیکنانم نمی‌توانم بگیرم. آنها تمام نیروی خود را در زمین گذاشتند و تا آخرین دقیقه و ثانیه اعتقاد به برد داشتند ولی متاسفانه شانس کافی نداشتیم و فرصت‌های متعددی را بازهم از دست دادیم اما به اندازه کافی شانس و تمرکز با ما یار نبود.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه این تیم فقط سانتر می‌کرد و این مساله تدابیر تاکتیکی شما بود، گفت: فلسفه تیم ما این است که پاسکاری و ترکیبی بازی کنیم چون سخت می‌شود در این بازی‌ها واکنش نشان داد. به جز بازی امروز و برخی دیگر بازی‌ها که با 10 بازیکن حریفان دفاع می‌کردند، طبیعی است که می‌خواهیم خوب بازی کنیم و از کناره‌ها بیاییم و حرکات ترکیبی داشته باشیم. من مربی نیستم که فقط از یک روش استفاده کنم اما بارها شاهد بودیم که مجبور به انجام اقدام‌های متفاوت شدیم. ما بدون 5 بازیکن اصلی بازی کردیم و با یک وضعیت روحی بغرنج بازی را شروع کردیم و از نظر احساسی حتی بازیکنان موقع گرم کردن گریه می‌کردند. واقعا بازی برایشان سخت بود و از آنها تشکر می‌کنم و به آنها تبریک می‌گویم.

برانکو در مورد اینکه بازیکنان تا چه زمانی با این شرایط روحی بازی می‌کنند، گفت: این اولین بازی بعد از آن اتفاق غم انگیز بود و هر کاری خواستیم انجام دادند و به آنها گفتم تنها داروی ما، کار، کار و کار است.

سرمربی پرسپولیس در مورد مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها و مرگ نوروزی باعث شده که زحمات شما کمتر به نتیجه برسد، 7 مسابقه متوالی در خانه دارید چه روشی دارید تا 21 امتیاز را بگیرید، گفت: طبیعی است در خانه و خارج از خانه به دنبال برد هستیم و عوامل سختی را پشت سرگذاشتیم. در کنار تمام مواری که گفتید 6 ملی پوش داشتیم و خالقی‌فر مصدوم بود. حاتمی و اومانا هم مصدوم بودند. برخلاف صبا که در این 20 روز تیم کاملی داشت ما تیم کاملی نبودیم. بعد از هر بازی تیم ملی مدت زمانی نیاز است تا بازیکنان با تیم هماهنگ شوند و طبیعی است تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا موفقیت تیم‌مان را تضمین کند. امروز هم کیفیت‌مان را نشان دادیم و بازی مقابل تیمی که کاملا دفاعی بازی می‌کند و 8-9 بازیکن در دفاع دارد و خشن بازی می‌کند، ساده نیست. چندین فرصت گلزنی هم ایجاد کردیم و دو توپ ما به تیرک دروازه خورد اما توپ آنها به تیرک دروازه خورد و گل شد.

وی در مورد اینکه پرسپولیس شانس قهرمانی دارد یا نه، گفت: زمانی که یک امتیاز هم نداشتیم همان موقع هم گفتم ایمان دارم به تیمم و تلاش می‌کنیم برای قهرمانی بجنگیم و طبیعی است عقب افتاده‌گی‌هایی داریم اما لیگ ادامه دارد و بالا و پایین شدن برخی تیم‌ها ادامه خواهد داشت و امیدوارم دیگر بازی ناجور نداشته باشیم.

برانکو در مورد راهکارش برای اینکه ملی‌پوشان پرسپولیس افت کیفی بعد از حضور در تیم ملی نداشته باشند، گفت: البته این تنها مشکل پرسپولیس نیست و تمامی تیم‌های دنیا که ملی پوش دارند و بازیکنانشان در تیم‌های ملی شرکت می‌کنند زمانی که این بازیکنان برمی‌گردند مشکل دارند زیرا برنامه‌ها با هم متفاوت است. 20 روز از 25 بازیکن فقط یازده بازیکن بازی می‌کنند و طبیعی است که آنها که بازی نمی‌کنند، افت می‌کنند. شکل تمرینی تیم‌های باشگاهی و ملی فرق دارد و طبیعی است و نمی‌توان از این مسایل جلوگیری کرد.
دیدگاهتان را بنویسید